Pożyczki MediRaty na zabiegi medyczne

Pożyczki MediRaty na zabiegi medyczne

Oferta

pożyczki do 50 000 zł na 5 lat (od 12 do 60 rat) na zabiegi i operacje medyczne, kosmetologiczne oraz weterynaryjne. Zabiegi stomatologiczne bez kosztów pożyczki w wybranych klinikach („MediRaty 0”). Przy braku zdolności kredytowej można wziąć poręczyciela. Również na operację powiększania piersi, estetykę twarzy, implanty zębów itp.

Wniosek pożyczkowy

otrzymaj
pożyczkę na zabieg

Wymagania:
 1. planowany zabieg, operacja
 2. zdolność kredytowa, może być weryfikowana ponownie w trakcie trwania umowy
 3. bez zdolności kredytowej (lub bez BIK/BIG) wymagany drugi kredytobiorca
 4. dla niepełnoletnich wymagany drugi kredytobiorca
 5. Polskie obywatelstwo
 6. dla klinik niewspółpracujących wymagana jest faktura pro-forma
Pytania / odpowiedzi

■ Jakie zabiegi można sfinansować

MediRaty finansuje zabiegi / usługi medyczne, kosmetologiczne i weterynaryjne. Zabiegi stomatologiczne w wybranych klinikach są finansowane darmowymi pożyczka MediRaty 0. Warto wymienić popularne zabiegi: operacje plastyczne, powiększanie piersi, korekcja nosa / podbródka, operacje okulistyczne , implanty zębów, zabiegi plastyczne estetyki twarzy, zmniejszanie żołądka etc.

■ Czy MediRaty sprawdza BIK?

Tak, MediRaty BIK sprawdza..

■ Czy MediRaty sprawdza bazy BIG, KRD, ERIF, InfoMonitor, ZBP?

TAK, MediRaty sprawdza bazy KRD i InfoMonitor sprawdza (tj. BIG)

■ Czy MediRaty wpisuje do BIK?

TAK, MediRaty wpisuje do BIK swoje pożyczki

■ Czy MediRaty udziela pożyczki z komornikiem?

NIE, MediRaty nie udzieli pożyczki z komornikiem, na podstawie wyciągu z konta (histori rachunku – przelewy) stwierdzony będzie fakt zajęcia komorniczego oraz innych potencjalnych przeszkód w przyznaniu finansowania. Tak się sprawdza wiarygodność kredytową.

■ Czy MediRaty wymaga zaświadczeń o uzyskiwanych dochodach lub innych dokumentów?

TAK, MediRaty wymaga zaświadczeń, np. dla umowy o pracę wystarczy dowód osobisty + wyciąg z konta za ostatnie 3 miesiące

■ Czy MediRaty dzwoni do pracodawcy?

NIE, choć nie wynika to jednoznacznie z dokumentów i informacji

■ Jak długo czeka się na przelew od MediRaty? Kiedy dostanę pieniądze?

Pieniądze trafiają na konto kliniki, w której pacjent ma mieć płatny zabieg lub wykonaną usługę (np. rehabilitacja, turnus). W przypadku wyboru kliniki nie będącej partnerem MediRaty należy uzyskać fakturę pro-forma na zabiegi, które mają być sfinansowane z pożyczki..

Opinia

Medical Finance Group proponuje pożyczki na zabiegi medyczne i/lub weterynaryjne.

Pożyczka bez kosztów (12 rat 0%) na zabiegi stomatologiczne – ale tylko w niektórych klinikach działa MediRaty 0 (zero).

Zakres finansowanych usług:

 • stomatologiczne
 • ambulatoryjne i szpitalne
 • zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej
 • rehabilitacyjne
 • weterynaryjne

Ponad usługami pożyczka ratalna może sfinansować zakup sprzętu lub sanatorium / rehabilitację np.:

 • zakup pompy insulinowej
 • zakup protezy ortopedycznej
 • zakup wózka czy łóżka rehabilitacyjnego
 • turnus rehabilitacyjny

Umowa pożyczki – listek figowy

Umowa pożyczki zawiera klauzule niedozwolone w mojej ocenie [Michael Straus]. Jeśli umowa jest długa i trudno się ją czyta to jej forma zazwyczaj ma być listkiem figowym przykrywającym to co pożyczkodawca chce ukryć lub lub przynajmniej obniżyć rangę zapisu. Przy tworzeniu treści umowy z myślą o pożyczkobiorcy wykorzystuje się zasady dotyczące pisania opracowań i tworzenia prospektów – najważniejsze informacje lub skróty do nich na samej górze a w miarę przechodzenia do dalszych części umowa powinna traktować o rzeczach mniej istotnych z finansowego punktu widzenia.

Klauzula niedozwolona §11 pkt 3:

„3. W przypadku złożenia oświadczenia niezgodnego z aktualnym stanem faktycznym lub nieuzasadnionej odmowy przedłożenia dokumentów niezbędnych do weryfikacji zdolności i wiarygodności kredytowej w tym danych osobowych Pożyczkobiorcy Medical Finance Group może żądać zapłaty kary umownej w wysokości do kwoty odpowiadającej całkowitym kosztom Pożyczki, o których mowa w § 1 Umowy. Zastrzeżenie kary umownej nie pozbawia Medical Finance Group dochodzenia roszczeń przenoszących wysokość zastrzeżonej kary umownej.”

Kara do wysokości kosztów pożyczki – koszty pożyczenia w MediRaty potrafią sięgnąć prawie 24 tys zł [dla pożyczki 50 tys na 60 rat]. Zgodnie z art 385³ kodeksu cywilnego nie można stosować wygórowanych kar umownych nieproporcjonalnych do wagi „przewinienia” – tu np. nie podania danych osobowych. Co to w ogóle jest „nieuzasadniona odmowa przedłożenia dokumentów” – brak objaśnienia sytuacji, czy coś jest uzasadnieniem uznawane jest arbitralnie czy w inny sposób.

Standardem jest, że jeśli klient nie wypełnia warunków umowy to jest ona rozwiązywana i normalne jest dochodzenia utraconych zarobków ale tylko za okres obowiązywania umowy – płaci się za wykorzystane pieniądze w określonym przedziale czasowym, w którym się je posiadało a nie ot tak „w wysokości do kwoty całkowitych kosztów pożyczki”.

Jest tu też rozgraniczenie między zdolnością kredytową a wiarygodnością kredytową – ta pierwsza opisana jest przepisami prawa, ta druga to określenie nieformalne – wiarygodność. Ponadto jest tam łącznik „i” czyli występuje implikacja warunków (połączenie). Ponadto brakuje przecinka przed pierwszym wystąpieniem frazy „Medical Finance Group”.

„Odsetki karne” – takie sformułowanie występuje dwukrotnie w §3 umowy pożyczki. Odsetki wynikające z opóźnienia w spłacie nie są karą dla dłużnika lecz te odsetki są rekompensatą dla pożyczkodawcy. Kary opisane są w kodeksie karnym. W kodeksie cywilnym funkcjonuje sformułowanie „kara umowna” i dotyczy ona zjawiska niewywiązania się z umowy. W każdym razie jeśli „kara” czy to umowna czy odsetkowa jeśli jest rażąco wysoka (nieproporcjonalnie wygórowana) podlega żądaniu obniżenia i to do poziomu faktycznie poniesionej szkody. Tu w MediRaty jest wskazanie, że chodzi o utracony potencjalny zarobek a nie o poniesione straty.

^o pozostałej części uwag prawdopodobnie powstanie osobny wpis.

P.S. #1 podpiszesz umowę bez czytania jeśli to jedyna opcja na wykonanie zabiegu medycznego? (o zgrozo, ja bym podpisał…)

P.S. #2 w jednym miejscu na stronie napisane jest, że istnieje ponad 2000 klinik wspópracujących, w innym, że jest ich 5000. Współczynnik rozbieżności wynosi 2,5

Przyznawalność:normalna
Dostępna online?

NIE

Oprocentowanie nominalne

5,99% dla kwot do 5 tys zł

3% dla kwot od 5 do 50 tys zł

RRSO
realny
koszt

od 0% [bezpłatna pożyczka na zabiegi stomatologiczne]

RRSO standard
[reprezentatywne, maksymalne]

od 22,16%

Terminy i
raty
[minimalny i maksymalny okres spłaty]

od 12 do 60 meisięcy

12, 24, 36, 48 lub 60 rat

Ile można pożyczyć

od 450 zł do 50 000 zł

KalkulatorTAK, kalkulator w MediRaty jest dostępny i pozwala wstępnie oszacować koszty
Pożyczka za darmoTAK, MediRaty 0 – pożyczka na dentystę jest darmowa ale tylko w wybranych klinikach stomatologicznych

Pierwsza pożyczka
[ max rat]

60 rat [wieloratalna, raty miesięczne]

Weryfikacja tożsamości
[rodzaj, dokumenty]

 • dowód osobisty
 • weryfikacja telefoniczna
Credit Check
[sprawdzanie innych
pożyczek pozabankowych]

NIE, MediRaty nie sprawdza w CreditCheck innych pożyczek pozabankowych

Przedłużenie spłaty, refinansowanie

NIE

Windykacja

TAK, procedura windykacyjna w przypadku nieregulaminowego opóźnienia w spłacie.

Będą to SMS-y, listy, telefony i wizyty „nakłaniające” do spłaty przeterminowanego zadłużenia. Minimalny odstęp między „nakłanianiem” to 4 dni od każdej czynności. Za każdą procedurę płaci pożyczkobiorca. Już po drugiej takiej czynności MediRaty mogą przekazać sprawę zewnętrznej firmie windykacyjnej. Bezskuteczna windykacja zawsze ma swój finał w sądzie celem wydania nakazu zapłaty, z którym można udać się do komornika sądowego.

P.S. istnieje element na stronie mogący nieco wprowadzać w błąd dotyczący windykacji, kiedy umowa (jej szkic dostępny na stronie) jednoznacznie mówi o tym, że to pożyczkobiorca jest obciążany windykacją to „FAQ” mówi o przeniesieniu całego ryzyka w spłacie na MediRaty – jest tam mowa o partnerze medycznym co dla niektórych może oznaczać po prostu pacjenta a chodzi o klinikę. Ponadto mowa jest o umowie ratalnej z pacjentem, gdzie pacjent nie musi być wcale pożyczkobiorcą (np. ciocia Krysia lub pies Bobik).

Kontakt

adres: ul. Lechicka 23a,
02-156 Warszawa

TELEFON: 22 266 83 70 [infolinia, na / przez telefon: b/d]
EMAIL:
pok@mediraty.pl
WWW: https://www.mediraty.pl/
GODZINY PRACY: poniedziałek – piątek: 8:00 – 18:00

Pożyczkodawca
[operator,
administrator
danych
osobowych]

MEDICAL FINANCE GROUP SPÓŁKA AKCYJNA

KRS: 0000422868
NIP: 5242711463
REGON: 14244662200000

ZARZĄD
CZARZASTYJAKUBMARCINWICEPREZES ZARZĄDU
SOKALSKIKRZYSZTOFMIROSŁAWPREZES ZARZĄDU

Pobierz wyciąg z KRS operatora pożyczek na operacje i zabiegi

RIP: RIP000035

Oferty pracy, pożyczkowy
program partnerski

NIE

Przydatne linki
Uwagi

umowa powinna zostać doprecyzowana

informacje na stronie powinny być poddane powtórnemu sprawdzeniu i korekcie

Twoja ocena
[W sumie: 2 Średnia: 3.5]

Twoje opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *