Currently set to Index
Currently set to Follow

Iwoca pożyczki dla sprzedających online

Jeśli prowadzisz biznes na Allegro i sprzedajesz przedmioty lub usługi przez internet to oferta pożyczek iwoca na pewno Cię zainteresuje. Oferta kierowana jest wyłącznie do firm ale rozsądne koszty i jasne warunki na pewno wielu przedsiębiorców przekonają do wybory właśnie takiego innowacyjnego sposobu pozyskiwania kapitału do realizacji sprzedaży online.

Pożyczka iwoca
Pożyczka iwoca

Iwoca działa w Polsce, Wielkiej Brytanii (stąd pochodzi, siedziba w Londynie) oraz Hiszpanii gdzie obsługiwani są również sprzedawcy z eBay.co.uk oraz Amazon. Zawężenie grupy klientów do przedsiębiorców sprzedających na konkretnej platformie ma związek z unikalnym systemem określania zdolności kredytowej. Polega to na połączeniu swojego konta w iwoca z kontem Allegro (w Polsce). W ten sposób powstaje sprzężenie między danymi z wniosku pożyczkowego w tymi świadczącymi o jakości prowadzonego biznesu. Zostaje nadany dostęp do podglądu w czasie rzeczywistym historii transakcji oraz komentarzy i ocen kontrahentów. Takie sprzężenie dla zawodowego programisty jest najciekawszym punktem systemu iwoca szczególnie pod kątem bezpieczeństwa bo przecież de facto przekazujemy swój login i hasło do Allegro brytyjskiej firmie a ta nie wiadomo co z nimi robi. Zasadę działania tego i innych podobnych sprzężeń między systemami internetowymi należy wyjaśnić.

API czyli jak Iwoca łączy się Allegro i czy to bezpieczne?

API to skrót od Application Programming Interface czyli interfejs programistyczny dla aplikacji czyli programów komputerowych (słowo aplikacja oznacza również tyle samo co zgłoszenie, zaproponowanie). API zawiera zespół procedur i ich opisów umożliwiający innym programistą integrację między systemami ale tylko w określonych przez twórców API granicach. API z Allegro nazywa się WebAPI.

Szczegółów działania systemu iwoca nie poznamy ale można zakładać, że spośród dostępnych funkcji WebAPI są wykorzystywane funkcja listowania komentarzy oraz funkcja pobierania informacji dotyczących statusu wpłat dokonywanych za pośrednictwem PayU.

Pobieranie danych z Allegro
Pobieranie danych z Allegro

Zbieżny z założenia pomysł integracji systemów w celu wymiany kluczowych informacji o kontrahencie wykorzystuje np. Zaimo. Pobieranie danych z portalu społecznościowego Facebook jest już standardem w integracji stron internetowych, posiadając prawdziwy aktywny profil można otrzymywać dostęp do znacznie większych zasobów. Tak samo działają pożyczki internetowe oferowane przez właśnie Zaimo oraz inne platformy finansowe grupy Kreditech czyli Kredito24.

Komentarze, historia płatności, zdolność kredytowa

Użytkownik iwoca wpisuje swój login i hasło, system loguje się do Allegro i po pozytywnej autoryzacji pobiera wymagane dane użytkownika. Mogą to być imię, nazwisko, nazwa firmy, data rejestracji, komentarze, lista płatności.

Dane personalne
Dane personalne
Oświadczenie o obrotach
Oświadczenie o obrotach
Określenie biznesu
Określenie biznesu
Zgoda na przetwarzanie danych
Zgoda na przetwarzanie danych

Na podstawie tych danych system może skorelować je z własnymi założeniami algorytmów ale zanim to zrobi dane trzeba przetworzyć czyli poddać obróbce informatycznej. Wyobrażam sobie, że zgrane komentarze muszą zostać pogrupowane tak aby dał odczytać się obraz częstotliwości otrzymywania, wystawiania oraz szybkości odpowiedzi na ewentualny negatywny komentarz.

Ważniejszym czynnikiem na pewno będzie informacja o płatnościach. Częstotliwość płatności oraz rozmiar obrotów oceniam jako najważniejsze przy określaniu zdolności kredytowej (termin ten nie zachowuje tu funkcji definicyjnej). Płynność finansowa wynikająca z jakości płatności musi być decydującym czynnikiem decydującym o otrzymaniu pożyczki.

Można wyobrazić sobie sytuację, w której użytkownik posiada regularne i duże obroty ale wynik analizy jakości komentarzy jest negatywny. Większość negatywnych komentarzy na pewno będzie powodem decyzji negatywnej, przewaga pozytywów nie musi też oznaczać pozytywnej decyzji. Może brane być pod uwagę częstotliwość pojawiania się „negatywów” czy „neutralów”, czy komentarze wystawiają różni kontrahenci czy raczej są to wciąż te same osoby (co może wyglądać nieco podejrzanie).

Ostatecznie zdolność kredytowa zostanie określona na podstawie sumy wielu różnych czynników pochodzących z różnych obszarów.

Polecam

Połączenie online
Połączenie online

System iwoca jest ściśle targetowany do bardzo aktywnych sprzedawców Allegro prowadzących działalność gospodarczą. Większość prężnych biznesów online prowadzi poza swoim własnym sklepem internetowym również sprzedaż na Allegro. Sprzedajesz dużo w sieci? Potrzebujesz zwiększyć kapitał – to zainteresuj się pożyczką iwoca dostępną 100% dla sprzedających online.

ocena
[W sumie: 0 | srednia:0]

Opinie

avatar