Pożyczki online na dowód osobisty

W odpowiedzi na wysokie zapotrzebowanie rynku nasi programiści dokładnie porównali kredyty na dowód. Do dyspozycji oddajemy wyłącznie specjalnie wyselekcjonowane oferty, które zostały sprawdzone przez Faraon24 a ich wartość i zgodność z przepisami prawa została w pełni potwierdzona. Jest to aktualnie jedyna wiarygodna lista zawierająca aż tak dużo zweryfikowanych pozycji bez dokumentowania dochodów, bez potwierdzania renty i emerytury – formalności są sprowadzone do minimum. Dla oficjalnie bezrobotnych też są możliwości, wystarczy mieć 18 lat i kont w banku – pieniądze otrzymasz od ręki. Dowiesz się gdzie bezpiecznie otrzymać pożyczkę oraz będziesz mógł od razu wziąć jedną z nich. Ponadto dowiesz się jak samodzielnie sprawdzić i zweryfikować inne firmy, które sam znajdziesz i chciałbyś skorzystać z ich propozycji. Sprawdzamy każdy element zestawienia pod kątem wiarygodności w odpowiednich rejestrach i informujemy na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przed podpisaniem umowy (umowy > 500 zł wymagają formy pisemnej) oraz czego pilnować podczas samej spłaty pożyczki.

Nazwa%pierwsza
kwota
okresRRSO
koszt
bioręszczegóły
NetCredit0%3000 zł30 dni0%detale
Wonga0%20 000 zł60 dni391,10%detale
Vivus0%3000 zł30 dni0%detale
Soho Credit0%1000 zł30 dni0%detale
Szybka Gotówka0%6000 zł30 dni0%detale
Zaplo0%4500 zł30 dni0%detale
AleGotówka0%2000 zł30 dni0%detale
Ofin0%2000 zł30 dni0%detale
TAKTO Finanse3%25 000 zł36 msc.58,74%detale
Łatwy Kredyt0%1500 zł30 dni0%detale
Pożyczkomat0%1500 zł35 dni541,4%detale
CreditStar0%1500 zł90 dni512,99%detale
Ekspres Pożyczka10%700 zł120 dni376,71%detale
MoneyMan0%1500 zł60 dni0%detale

Zwróć uwagę na ograniczenia wiekowe (od 18 lat) i naszą ocenę (w skali od 1 do 5). W pierwszej kolejności polecamy bezpłatne, nieprocentowane oferty czyli z RRSO = 0%. Pamiętaj, że Twój dowód musi być ważny (sprawdź datę ważności, jest na nim wybita) a przelew weryfikacyjny musi być dokonany z konta tożsamego z zawartymi na nim danymi. Pamiętaj, że oprocentowanie RRSO dotyczy hipotetycznej umowy na rok, tu umowy zawiera się na przeważnie 30 dni z ewentualną możliwością przedłużenia. Przedstawione porównanie ma charakter informujący i nie jest ofertą handlową w rozumieniu art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Do współpracy w tworzeniu zestawienia zaprosiliśmy Romualda Jońskiego, który już wcześniej pracował z nami przy okazji innego dużego zagranicznego projektu finansowego.

Na co możesz trafić nie korzystając z listy Faraon24

W sieci internetowej funkcjonuje bardzo dużo różnego rodzaju witryn, które wprowadzają w błąd swoich użytkowników sugerując, że oferują pożyczki na bardzo korzystnych warunkach dlatego też powstało to porównanie.

Wiele z nich aby się uwiarygodnić podaje, że są prowadzone przez legalnie działające, zarejestrowane firmy. Np. YouSave, która przed interwencją Faraon24 utrzymywała, że jest spółką akcyjną a okazało się, że w żadnym rejestrze spółek i działalności gospodarczej nie występują.

Kolejnym typowym sposobem jest podszywanie się pod istniejące podmioty gospodarcze a nawet prawdziwe osoby. Witryny te zbierają dane osobowe nieświadomych internautów a następnie wykorzystują je we własnych celach.

Dobrym przykładem jest również Gold Pożyczka bardzo mocno aktywna w reklamowaniu swoich usług. A usługi te mają polegać skrócie na przekazaniu danych kontaktowych zawartych we wniosku do firmy Provident. W pierwszej chwili osoba korzystająca z tego typu stron zakłada, że jest to faktycznie kredyt online taki sam jak ten reklamowany w mediach. Co do klientów tych witryn jednego jestem pewien, mianowicie nikt z nich nie przeczytał regulaminu ani polityki prywatności bo gdyby to zrobili to natychmiast opuścili by Gold Pożyczka.

Warto dodać, że występują też różne legalne aczkolwiek podobne w funkcjonowaniu witryny takie jak GdziePozyczka.

Możesz trafić na trole na Forum Kredytowym gdzie bardzo skutecznie wprowadzają w błąd wszystkich chętnych na „szybką kasę”.

Decyzja należy do użytkownika a Faraon24 pomaga w zgromadzeniu maksimum informacji potrzebnych aby wybór był rozsądny np. porównując produkty tak jak dla Zaimo i BizCredit.

Podobna sytuacja miała miejsce a przypadku kredytów AmZloty, który to zarejestrowany na francuskich serwerach również unika podania personaliów osoby lub podmiotu odpowiedzialnego za gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych. Po uruchomieniu wyszukiwarek Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO),Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) oraz Krajowego Rejestru Sądowego (KRS), za każdym razem otrzymujemy wynik pusty zarówno na nazwę AmZloty jak i na podany adres do przelewu bankowego tj: ul. Złota 61, 02-001 Warszawa, konto: 50 1140 2004 0000 3602 3894 1985 (występuje wg wyszukiwarki google tylko w AmZloty) ale adres Złota 61 w Warszawie posiada kod pocztowy 00-819 według rejestru Poczty Polskiej.

Bardziej kontrowersyjny okazał się portal ABIS, który poszedł dalej i całkiem legalnie (co do jednego mam tylko zastrzeżenia ale za to duże, więcej w tekście pod linkiem) działa w obszarze bez BIK czyli z wyłączeniem sprawdzania rejestru biura kredytowego (czytaj: dla dłużników bo również Krajowy Rejestr Długów KRD jest pomijany. Polega to na wykorzystaniu drogiego połączenia telefonicznego (7,69 zł na minutę) oraz wiadomości SMS (23,37 zł na miesiąc) do uzupełniania ogłoszeń na innej stronie, do której dostęp mają mieć inwestorzy. Inwestorzy Ci to osoby, które po przejrzeniu naszej oferty udzielenia nam samym pożyczki mieliby samodzielnie się z nami skontaktować w celu podpisania umowy. Domyślnie zakładam, że ma mieć to formę pożyczki prywatnej, przynajmniej dla większości ofert.

Inne serwisy są mniej groźne, choć swój potencjał ma to TopPozyczki wypadają całkiem niegroźnie. Portal TopPozyczki prowadzony przez spółkę WebTribe źle targetuje a zły targeting materializuje się to tym, że przyciąga się uwagę osób kwalifikujących się do kategorii BIK-owców (osób z zadłużeniem w Biurze Informacji Kredytowej BIK) a oferuje im się bankowy kredyt.

Dobrą egzemplifikacją (przykładem) jak w rozsądny sposób prowadzić działalność jest TeleGotówka, której operatorem jest Willa Grzegorz Śliwiński. Na stronie zostały podane pełne dane identyfikacyjne podmiotu odpowiedzialnego za prowadzenie portalu. TeleGotówka zalicza się do tej lepszej mniejszości, ze wszystkich witryn działających w podobny sposób tylko ta jedna okazała się w rozsądny sposób zaspokajać wymogi prawne rzeczowego obszaru wykonywania działalności. Niemniej jednak jest to nadal znacznie mniej niż poszukują klienci, szczęśliwym trafem serwis, który właśnie czytasz zaspokaja większość omawianych potrzeb finansowych.

Dobrym wykładnikiem tego jak powinna zachowywać się internetowa firma wobec osób, które powierzają jej dane jest chwilówka Wonga. Wonga jest od wielu lat znana na globalnym rynku a już od dłuższego czasu zadomowiła się również w Polsce. Bardzo skrupulatna informacja o wszystkich aspektach przetwarzania danych, pełne informacje firmowe i przejrzysty, profesjonalny regulamin. Wszystkie procedury sprawdzania w rejestrach i ewidencjach Wonga w pełni pozytywnie przechodzi.

Możesz trafić na firmy krzaki takie jak „Online Credit”, „e-Credit”, i „Money-Expert” reklamujące się poprzez fałszywe ogłoszenia.

Twoja ocena
[W sumie: 3 Średnia: 3]

Twoje opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *