Currently set to Index
Currently set to Follow

Pożyczki ratalne CreamCredit

CreamCredit

maksymalna kwota

40 000 zł

maksymalna okres

36 msc.

Cream Credit

strona Cream Credit

Cream Credit (CreamCredit.pl) Jest to marka pożyczki pozabankowej oferowanej przez firmę DJK Finance sp. z o.o. (KRS: 0000778307, NIP: 5272887669, REGON: 382890897), operatorem jest CreamFinance Poland Sp. z o.o. (KRS: 0000453034, NIP: 5252548958, REGON: 14656326000000)  a pośrednikiem jest Solfin.Net Inc. S.A. oddział w Polsce (KRS: 0000747232, NIP: oddział zagraniczny, REGON: 38121165800000).

Te trzy firmy wspólnie umożliwiają bardzo szybkie udzielanie kredytów konsumenckich. Wnioskodawca może sam ustalić wysokość raty na jaką go stać by co miesiąc spłacać. Klienci z dobrą zdolnością kredytową mogą liczyć na relatywnie niskie oprocentowanie RRSO na poziomie 78%. Niższa zdolność kredytowa oznaczać będzie wyższą cenę lub mniejszą kwotę.

Z powodu licznych zapytań o różnice cenowe odnoszące się do kredytów gotówkowych wykonane zostało porównanie z wcale nie najtańszym kredytem gotówkowym z banku Credit Agricole.

Najciekawsze w całej ofercie Cream Credit jest to, że można testować ich produkt przez 30 dni nie ponosząc z tego tytułu absolutnie żadnych kosztów. Podobieństwo do bezpłatnych chwilówek jest duże a kwota jest jeszcze większa.

Wymagania stawiane pożyczkobiorcy są proste. Identyczne z wymaganiami większości firm pozabankowych. Najważniejsze to zwrócić uwagę na zależność kosztu od zdolności kredytowej.

Ustalanie raty

W odróżnieniu od większości pożyczek ratalnych (zobacz wszystkie ratalne) tu zamiast wybierać okres wybieramy wysokość raty. Kwotę wybieramy jak zawsze. Takie rozwiązanie pozwala dopasować całą pożyczkę do własnych możliwości finansowych.

Pożyczka 78%

Według przykładu reprezentatywnego RRSO wynosi 78% dla 6000 PLN pożyczonych na 36 miesięcy. Dla porównania w ostatnio dodanej pożyczce ratalnej Credit Agricole RRSO dla tych samych parametrów wyniesie maksymalnie 34,73% (w najdroższej opcji z ubezpieczeniem). Jest to ponad 2,2 razy więcej.

Przykład reprezentatywny wygląda następująco:

Reprezentatywny przykład dla pożyczki ratalnej: całkowita kwota pożyczki: 6000,00 zł; czas obowiązywania umowy 36 miesięcy; oprocentowanie stałe w skali roku 10%; opłata przygotowawcza: 166,67 zł; prowizja: 5833,33 zł; odsetki kapitałowe: 971,07 zł; całkowita kwota do zapłaty: 12971,07 zł, 36 miesięcznych rat w wysokości 360,31 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 78% Stan na dzień 31-07-2019 r. Przyznanie pożyczki zależy od pozytywnej oceny zdolności kredytowej Wnioskodawcy. Koszt pożyczki uzależniony jest od okresu na jaki jej udzielono oraz wyniku oceny zdolności kredytowej Wnioskodawcy.

Przykład reprezentatywny na stronie CreamCredit jest pokazany małą czcionką w kolorze jasno szarym (dokładnie #9e9e9e) na białym tle. Oznacza to małą widoczność połączoną ze słabą czytelnością. Załączony cytat jest widoczny i czytelny a co najważniejsze zawiera kluczową informację o rzeczywistym koszcie pożyczki. Chodzi o uzależnienie kosztów od oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. W porównaniu z bankiem ma to kluczowe znaczenie ponieważ porównując same dane można dojść do mylnego wniosku, że pozabankowa pożyczka będzie tylko niewiele droższa. Niewiele droższa będzie tylko w przypadku modelowego perfekcyjnego klienta tj. takiego, który bez problemu otrzymał by znacznie tańszy kredyt gotówkowy w banku (zobacz nasz kredyty gotówkowe)

Porównanie z bankiem – CreamCredit kontra Credit Agricole

Porównując ze stosunkowo drogą pożyczką z Credit Agricole warto pokazać jaka jest faktyczna różnica w wysokości rat dla dwóch identycznych kwot i okresów. Ponad 2 razy wyższe RRSO wcale nie przekłada się na dwukrotnie większą ratę lub więcej.

Wysokość rat – porównanie
Credit Agricole: 255,31 zł
CreamCredit: 360,25 zł

Wysokość raty w tym banku jest o 1,4 razy większa od raty w tej firmie pozabankowej.

Wniosek z różnic

Porównywanie wysokości RRSO i wysokości raty powinno być wykonywane niezależnie. Te wartości nie korelują się ze sobą.

30 dni bez kosztów

Zaletą CreamCredit jest możliwość skorzystania z promocji. Polega to na tym, że jeśli pożyczka zostanie spłacona w przeciągu 30 dni to nie zostaną naliczone żadne koszty. Promocja oznacza RRSO równe 0%. Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla chwilówek (zobacz naszą wyszukiwarkę chwilówek). Chwilówki udzielane są z zasady na okres 30 dni, niektóre na 45 i 60 (Provident na 5 miesięcy) oraz na małe kwoty. Małe kwoty są kluczowe ponieważ CreamCredit oferuje od 1 do 40 000 PLN.

Jakie wymagania

Cytat ze strony CreamCredit:

Do uzyskania pożyczki wymagane jest spełnienie poniższych warunków:
  • posiadanie własnego konta bankowego, wiek od 21 do 72 lat,
  • pozytywna historia kredytowa (brak wpisu do rejestru dłużników)
  • rejestracja na stronie www.creamcredit.pl
  • aktywacja profilu poprzez skorzystanie z usługi Instantor po zalogowaniu na profil klienta
  • potwierdzenie rachunku bankowego poprzez bezpieczną usługę Instantor.
jak widać wymagania stawiane przez pożyczkodawcę są bardzo proste. Brakuje tylko wyraźnego podkreślenia, że pożyczkobiorca musi posiadać regularne dochody. Jest to o tyle istotne, że klienci pozabankowych firm pożyczkowych mogą oczekiwać mniej restrykcyjnych wymagań niż te stawiane przez banki. Wspominany Credit Agricole stawia swoim klientom podobne wymagania. Różnica może polegać na maksymalnie dostępnej kwocie. Będzie ona zależeć od zdolności kredytowej – w banku będzie dostępna niższa kwota przy identycznej zdolności kredytowej niż w firmie pozabankowej.

Więcej od CreamFinance

Operator CreamCredit czyli firma CreamFinance posiada w swoim portfolio więcej pożyczek. Są to Lendon oraz Lendon Raty (dawniej Efino). Firma jest od lat znana na polskim rynku pożyczkowym.

ocena
[W sumie: 3 | srednia:4.3]

2
Opinie

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Alinalipton Recent comment authors
Alina
Gość
Alina

Ja mam inny problem. Nie księgują rat na czas A potem doliczają odsetki. Dwukrotnie miałam taką sytuację.

lipton
Gość

To ta sama firma co lendon i extraportfel.
12 miesięcy pożyczka 10 tys a do spłaty 16 tys – tak pokazuje kalkulator
A mój kolega jakoś ma do spłaty w sumie prawie 20 tys
lipton