Pożyczki 10000 zł przez internet – w banku czy poza bankiem?

To łatwe, wystarczy posiadać dobry BIK oraz KRD i bez problemu prawie dla każdego znajdzie się oferta pożyczki 10 tys. zł przez internet. Trudniej taką umowę jest zakończyć pozytywnie ponieważ oprocentowanie pożyczek pozabankowych jest znacznie wyższe niż kredytów gotówkowych.

Kiedy warto brać pozabankowe pożyczki przez internet?

Pozabankowe pożyczki przez internet warto brać kiedy zależy nam przede wszystkim na braku konieczności wychodzenia z domu. To, że są one bez zaświadczeń o dochodach to na ogół jest mit ponieważ tak duże kwoty na takich zasadach to raczej produkty pod zastaw samochodu lub nieruchomości.

W banku tak samo jak w instytucjach pozabankowych przy tak dużych kwotach jak 10000 PLN liczy się przede wszystkim zdolność kredytowa. Bez niej nikt nie ma szans i z punktu widzenia biznesu jest to jak najbardziej zrozumiałe. Istnieje wiele firm i pośredników, którzy reklamują swoje oferty właśnie, że są dla zadłużonych lub wręcz dla bezrobotnych ale niestety większość takich wniosków zostanie od razu odrzucona a firmie chodzi bardziej o pozyskanie danych osobowych takiego specyficznego klienta aby proponować mu produkty alternatywne.

Drobne zaległości w BIK czy KRD na pewno nie staną na przeszkodzie w pozyskaniu 10000 zł całkowicie przez internet. Te drobne zaległości to naprawdę drobne pieniądze w porównaniu do wnioskowanej kwoty i dla BIK przyjęto tolerancję dla długu do 200 zł przeterminowanego do 60 dni.

Jeśli mamy do wybory kredyt gotówkowy kontra pozabankową ofertę przez internet i zdolność kredytowa na to pozwala to zawsze lepiej wybrać to pierwsze. Będzie taniej i często nawet szybciej.

Dlaczego szybciej w banku? Wiele banków oferuje kredyty online dla swoich klientów tzn. takich osób, które posiadają już u nich własne konto. Dzięki temu potwierdzenie tożsamości nie jest konieczne, żadna rejestracja nie jest konieczna ani podpisywanie umowy, którą firmy pozabankowe wysyłają kurierem do podpisu co znacznie wydłuża czas oczekiwania na przelew. Przelew w 15 minut to też mit bo zagłębiając się dokładnie w regulaminy czy prospekty firm pozabankowych w większości w nich znajdziemy zapisy, że czas 15 minutowy dotyczy jedynie czasu wykonania przelewu od czasu podjęcia pozytywnej decyzji o przyznaniu pieniędzy. Ta decyzja zapadnie dopiero po pierwsze po przekazaniu kompletu dokumentów oraz ich analizie przez pracownika firmy.

Przekazanie kompletu dokumentów do pozabankowej instytucji trwa z powodu konieczności dostarczenia umowy kurierem do domu klienta a później na powrót dostarczenia jej do firmy. Może to potrwać nawet tydzień. W banku korzystając z kredytu internetowego tzw. dostępnego na klik takich procedur nie ma.

Warto wybrać kwotę 10tys. PLN w pozabankowej firmie pożyczkowej jeśli nie mamy już szansy na kredyt w banku właśnie z powodu złego BIK-u. W banku nawet drobna zaległość całkowicie eliminuje kredytobiorcę.

Ale to i tak naprawdę się nie opłaca…

Pozabankowe firmy pożyczkowe przy kwotach dużych rzędu właśnie 10000 zł bardziej konkurują z bankami formą reklamy niż faktyczną wartością oferty. Na ogół spotyka się oferty mówiące o szybkim przelewie w 15 minut sugerując, że klient ot tak po prostu usiądzie przed komputerem i zaraz otrzyma pieniądze na konto. Mówi się też, że jest łatwiej niż w banku albo nawet taniej. Istnieje wprawdzie parę ofert pozabankowych porównywalnych do banków ale to margines a jeśli klient będzie miał problemy ze spłatą i taka sytuacja będzie go kosztować znacznie więcej niż problem ze spłatą wobec banku. Cena pozabankowych pożyczek potrafi naprawdę zaboleć.

W sieci na znanych portalach jest wiele zmyślonych historii dlaczego warto brać tak duże kwoty właśnie poza bankiem niż w banku. Są to kryptoreklamy mające na celu zamydlenie oczu konsumentom. Z całego wieloletniego doświadczenia oraz statystyk wiemy, że pozabankowe pożyczki opłacają się jeśli są darmowe w promocyjnym okresie a klient ma gotowy plan na ich spłatę. Sugerowanie lepszej jakości ofert pozabankowych dla większości jest złem. Naprawdę tylko w sporadycznych przypadkach wybór taki może się opłacić… ale i tak każdą pożyczkę należy spłacić a te 10tys. zł to bardzo duża kwota aby ryzykować naliczanie niebotycznych kosztów związanych z nieuchronną i natychmiastową twardą windykacją natychmiast w momencie pojawienia się problemu ze spłatą rat.

Wasze oceny
[W sumie: 0 Średnia: 0]

Twoje opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *