Strona główna » Pożyczka na raty na oświadczenie

Podajesz ile zarabiasz i nie pokazujesz i nie wysyłasz zaświadczeń

Pożyczka na oświadczenie jest prosta. Prostota polega na ty, że zamiast przedkładania zaświadczenia o dochodach z pracy lub innej formy poświadczenie po prostu oświadczamy ile średnio miesięcznie zarabiamy. Jest to idealne rozwiązanie dla osób pracujących w szarej strefie (tak zwana „praca na czarno”) ale nie tylko.

Zalety pożyczek na oświadczenie

  • szybkość procedury

  • minimum formalności

  • wystarczy sam dowód osobisty

  • pracodawca nie dowiaduje się, że ubiegamy się o pożyczkę

  • pieniądze mogą być wypłacone od ręki tego samego dnia

Wady pożyczek na oświadczenie

  • blokada dużych pożyczek

  • prawo pożyczkodawcy do potwierdzenia oświadczenia

Zalet jest więcej niż wad. Najważniejsza przy tego typu produktach jest szybkość a to oznacza, że taką pożyczkę można wziąć jeszcze tego samego dnia i pieniądze mogą zostać wypłacone od ręki. Bez konieczności zdobywania zaświadczenia o dochodach unikamy też konieczności dostarczania go do pożyczkodawcy w wysyłce listem poleconym, nie musimy nic skanować ani fotografować. Istotna jest też duża ochrona prywatności i tajemnica finansowa ponieważ pracodawca w żaden sposób nie dowie się, że potrzebowaliśmy pożyczki. Niektórzy pracodawcy mogą wykorzystywać taką wiedzę aby przymuszać pracowników do pracy w nadgodzinach bez dodatkowego wynagrodzenia lub nakładać na nich dodatkowe obowiązki wiedząc, że mają przewagę nad nimi w postaci wiedzy, że praca zarobkowa jest im jeszcze bardziej potrzebna niż kiedykolwiek aby rzetelnie spłacać zobowiązanie.

To co stanowi najbardziej istotną wadę i może spowodować odstąpienie od zamiaru pożyczania na świadczenie to relatywnie mniejsze kwoty niż te, które można by pożyczyć przedkładając zaświadczenie. Z trudem można odnaleźć oferty na więcej niż 10 tys. zł w takim formacie.

Należy pamiętać, że na każdym etapie od rozpoczęcia umowy do jej zakończenia pożyczkodawca ma prawo do powtórnego sprawdzenia zdolności kredytowej co może niestety wiązać się z żądaniem przedstawienia poświadczenia dochodów. Jeśli nasze wynagrodzenie wpływa na konto bankowe (w większości przypadków tak jest) to wyciąg z rachunku powinien pożyczkodawcę usatysfakcjonować i pracodawca nadal nie dowie się o naszym długu.

Jak wygląda oświadczenie do pożyczki?

To bardzo prosty zabieg polegający na wybraniu z listy rozwijanej (w informatyce nazywa się to „select box” lub „options list”) przedziału odpowiadającemu naszym średnim miesięcznym zarobkom netto.

Pożyczka na oświadczenie netto

Oświadczamy kwotę netto dochodów ponieważ jest to dokładnie tyle ile otrzymujemy „na rękę” i dokładnie tą kwotą dysponujemy. Wynagrodzenie brutto, które jest zapisane na umowie lub kontrakcie czy zleceniu pomniejszane jest o podatki i ewentualne składki na obowiązkowe ubezpieczenia.