Faraon24 » Opinie » W 1 minutę kredyt na dowód? Uwaga na YouSave.pl S.A.

W 1 minutę kredyt na dowód? Uwaga na YouSave.pl S.A.

YouSave.pl

Ktoś wykupił reklamy Google AdWords pod reklamę strony zbierającej dane osobowe. Strona znajduje się pod adresem yousave.pl. Z jej treści wynika, że jest to spółka akcyjna ale w rejestrze KRS nie figuruje. Spółka jest rzekomo administratorem danych osobowych ale nie ma też podanego żadnego adresu. Zaraz po kliknięciu w reklamę okazuje się, że z kredytu na dowód w 1 minutę robi się kredyt gotówkowy z decyzją nawet w PIĘĆ minut ale to też tak nie działa.

W jedną minutę kredyt na dowód - reklama AdWords YouSave.pl
W jedną minutę kredyt na dowód – reklama AdWords YouSave.pl

Klauzula wygląda następująco:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez YouSave S.A. moich danych osobowych. Zanim wyrazisz zgodę zapoznaj się z pełną treścią klauzuli”

Oto pełna treść klauzuli:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie przekazanych przeze mnie moich danych osobowych przez YouSave S.A. dla celów marketingowych oraz na otrzymywanie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Przyjmuję do wiadomości, iż dane podaję dobrowolnie oraz, że przysługuje mi prawo wglądu do treści moich danych oraz ich uzupełniania i uaktualniania.”

Taka informacja na pewno wiele osób uspokoi ale ktoś kto zna przepisy prawa od razu ma zapaloną „czerwoną lampkę” i widzi, że to klasyczne wyłudzanie danych osobowych pod pretekstem udzielenia kredytu na sam dowód osobisty.

Po wysłaniu formularza ukazuje się nam duży napis:

„Dziękujemy za zaufanie i przesłanie do nas zapytania o kredyt gotówkowy. Opiekun skontaktuje się z Państwem telefonicznie najszybciej, jak to będzie możliwe. Po krótkiej rozmowie ustalą Państwo, jakie kroki należy podjąć dalej. Zaproponujemy Państwu bezpłatną konsultację z Doradcą Finansowym, który dokładnie zapozna się z sytuacją i przedstawi ofertę dostosowaną do Państwa wymagań.”

YouSave KRS
YouSave KRS

Autorowi pomysłu YouSave grożą 3 lata więzienia za ten proceder! Na tym samym serwerze (numer IP 92.222.161.212) na którym znajduje się ta strona znajdują się również strony: loansonline.plbankoweprodukty.plinwestorka.com

Inwestorka.com według danych bazy WhoIs to:

administrator: Sajnóg
Organizacja: GamersHost 
Adres: Broniewskiego 18, 05-190 Nasielsk, Polska
telefon: +48.535553188

CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej) wskazuje dodatkowe dane:

NIP: 5311668429 
REGON: 146661234

W sieci można odnaleźć jeszcze jeden numer telefonu:  5311668429.

Pozostałe strony mają ukryte dane w bazie WhoIs.

Jeśli chcesz dostać kredyt tylko na dowód osobisty to zapoznaj się koniecznie z naszym zestawieniem bo tylko tam znajdziesz pełną listę tych produktów.

Aktualizacja 4 sierpnia 2014

Potwierdzić należy, że strona YouSave.pl została wyłączona. Po wpisaniu jej adresu w pasek przeglądarki pojawia się komunikat: 403 Forbidden co oznacz, że w pliku .htaccess (domyślam się, że jest to Apache HTTP Server) dostała wpisana ręcznie komenda „deny from all”.

Strona jest zarejestrowana przez Home.pl a ta firma znana jest z tego, że na swoich serwerach pozwala mieć wszystko dopóki nie dostanie konkretnego polecenia od prokuratora. Home.pl ma mnóstwo innych stron albo zarejestrowanych u siebie lub/i hostowanych przez crackerów i hackerów zajmujących się m.in. takimi metodami pozyskiwania cudzych danych jak „phishing” czy „man in the middle”. Póki klient płaci jest wszystko ok. Wiem to z bo sam wielokrotnie zgłaszałem takie strony do ich biura obsługi aby się tym zajeli. Odpowiedź była zawsze taka sama, że należy udać się do prokuratury a jak prokurator się tym zajmie to wtedy oni też.

0 0 Głosy
Łączna ocena
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments