Pożyczki przez Internet » Opinie » Uwaga na szybkie pożyczki z adresem email *zybka*ozyczka*ez*iku@gmail.com! Fikcyjne biura pod nieistniejącymi adresami i ogłoszenia na różnych portalach

Uwaga na szybkie pożyczki z adresem email *zybka*ozyczka*ez*iku@gmail.com! Fikcyjne biura pod nieistniejącymi adresami i ogłoszenia na różnych portalach

Biznes przypisany do adresu email *zybka*ozyczka*ez*iku@gmail.com występuje pod wieloma różnymi domenami internetowymi oraz w wielu portalach ogłoszeniowych. Za każdym razem oferowana jest pozabankowa szybka pożyczka bez sprawdzania w BIK i KRD oraz oczywiście bez zaświadczeń o dochodach. Za każdym razem podany jest ten sam adres email z równolegle podanymi różnymi adresami fizycznymi pod nieistniejącymi lokacjami. Czasem pojawiają się rzekome opinie od klientów, którzy już skorzystali z tej usługi i każdy jest bardzo zadowolony i chwali to sobie. Informacje zawarte na domenach bezpośrednio wskazują, że pozyskane dane osobowe zostaną przekazane do różnych firm pożyczkowych. Podawana nawet jest infolinia, która również należy do tej firmy choć podawana jest informacja, że jest to ich własna infolinia. Każda domena mocno zachęca do wypełnienia formularza na którym trzeba pozostawić imię, nazwisko, numer telefonu, kod pocztowy, miasto zamieszkania oraz co najgorsze numer PESEL. Dowiedz się więcej o biznesach pozyskującym Twoje dane osobowe poprzez różne domeny i m.in. portal ogłoszeniowy OLX – czytaj dalej.


Uwaga na szybkie pożyczki

Szybka pożyczka pod fikcyjnymi adresami

W szybkiej pożyczce chodzi przede wszystkim o szybkość jej pozyskania – to oczywiste. Internauta, który decyduje się wypełnić formularz zapewniany jest o wszystkim tym o czym chciałby być zapewniany – wszystko po to aby pozostawił swoje cenne dane osobowe niewiadomemu podmiotowi, który nie wahał się podawać fikcyjnych adresów swoich biur. Do szybkich pożyczek internauci przyzwyczaili się za sprawą firm, które występują w zestawieniu Faraon24. Nasze zestawienie jest aktualne a wszystkie zawarte w nim podmioty przeszły restrykcyjną weryfikację pod kątem przede wszystkim zgodności z prawem swojej oferty oraz oczywiście pod kątem wypełniania zobowiązania szybkości przeprowadzenia procedury od wypełniania wniosku aż do otrzymania gotówki – zwyczajowo jest to przelew na konto. Rekordziści potrafią całą procedurę przeprowadzić nawet w 15 minut, ewentualne opóźnienia na ogół wynikają ze sprawności z jaką pożyczkobiorca posługuje się komputerem – to znaczy jak szybko wprowadzi wszystkie potrzebne dane i wykona mikro przelew weryfikacyjny.

Fikcyjne adresy biur to:

 • Pl. *owstańców Warszawy 2, 00-003 Warszawa
 • ul. *łota 61/100, 00-819 Warszawa
 • ul. 3 *aja 9, 30-001 Kraków

Sam adres plac Powstańców Warszawy 2, 00-003 Warszawa nie wskazuje konkretnej lokalizacji. Jest on prawdziwy ale dokładnie pod tym adresem nic się nie znajduje konkretnego poza pomnikiem Cesarza Napoleona pierwszego.

Plac Powstańców Warszawy 2 - Warszawa
Plac Powstańców Warszawy 2 - Warszawa - pomnik Napoleona

Jak widać pod dokładnie tym konkretnym adresem nic nie może się znajdować, nie ma tam żadnego biura pożyczkowego.

Adres ulica Złota 61, 00-819 Warszawa istnieje ale również nie da się nic pod tym nic konkretnego zlokalizować. Adres ten wskazuje na wirtualne biuro do wynajęcia. Na najpopularniejszym forum prawnym jest wątek wymieniający ten adres w kontekście bardzo podobnym do naszego.

Ulica Złota 61 - Warszawa

Dodatkowo pod tym adresem aktualnie według Centralne Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej CEIDG pod przy ulicy Złota 61 lokal 100 jest zarejestrowanych aktualnie aż 71 różnych firm. Podkreślam – 71 różnych firm w zarejestrowanych w jednym małym wirtualnym biurze.

Aktualna lista firm dostępna jest tu: https://faraon24.pl/txt/firmy-zlota61-100-warszawa.txt (kodowanie UTF-8)

Najciekawszy jest adres ul. 3 Maja 9, 30-001 Kraków ponieważ w Krakowie występuje aleja (nie ulica) 3 Maja ale pod zupełnie innym kodem pocztowym. Jedyny przybliżony adres mógłby wyglądać tak: aleja 3 Maja 9, 33-332 Kraków. Pod tym poprawionym adresem znajduje się firma Wawel Hill spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (KRS: 0000344856, REGON: 121069370), która nie ma absolutnie żadnego powiązania z biznesem pożyczkowym.

Nazwy wykorzystywanych domen to:

 • *ozyczkiprywatnechwilowki.pl
 • *xtraszybkapozyczka.pl
 • *redyt-bez-bik-i-krd.pl
 • *ozyczkabezbanku.pl
 • *zybkapozyczkachwilowka.pl
 • *ardzoszybkapozyczka.pl
 • *ania-pozyczka-internetowa.pl

możliwe, że domen jest więcej ale pokazywanie ich większej ilości nie ma już sensu, w zupełności ta ilość wystarczy.

Wszystkie zrzuty w jednym pliku dostępne są tu: https://faraon24.pl/zrzut/szybkapozyczkabezbiku.zip (prawie 30 MB w ZIP)

Domena pozyczkiprywatnechwilowki.pl znajduje się na IP 79.96.48.192 należącym do firm hostingowej Home.pl spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (REGON: 811158242, KRS: 0000431335). Na tym samy IP znajdują się jeszcze domeny:

 • *onsolidacja-dlugow.pl
 • *xtraszybkapozyczka.pl
 • *redyt-bez-bik-i-krd.pl
 • *ozyczkabezbanku.pl
 • *zybkapozyczkachwilowka.pl

W trakcie wykonywania zrzutów pojawiło się połączenie z domeną *ozyczka-na-samochod.pl pod adresem IP 188.128.134.* – jest to serwer dedykowany równie w Home.pl.

Pozostałe domeny znajdują się u dwóch innych firm hostingowych:

bardzoszybkapozyczka.pl z adresem IP 77.55.76.* jest na serwerze dedykowanym firmy nazwa.pl spółka akcyjna (REGON: 12080551200000, KRS: 0000508122, dawniej NetArt Spółka Akcyjna S.K.A.)

*ania-pozyczka-internetowa.pl z adresem IP 80.82.20.* również na serwerze dedykowanym ale w firmie IONIC spółka z ograniczona odpowiedzialnością spółka komandytowa (KRS: 0000393485, REGON: 121871505)

*ozyczka-chwilowka-warszawa.pl z adresem IP 80.82.20.* również w firmie IONIC. Dodatkowo na tym samym IP znajduje się domena bez treści *ozyczka-chwilowka-rzeszow.pl

To co ciekawe przy *ozyczka-chwilowka-warszawa.pl to jej faktyczny rozmiar. Spowodowane jest to występowaniem bardzo wielu podstron z treścią przygotowaną wyłącznie pod roboty wyszukiwarki. Treść jest bez sensu i pochodzi z tak zwanych mieszarek. Wszystkie te podstrony są ukryte przed użytkownikami, można do nich dotrzeć jedynie poprzez podgląd źródła strony.

Wszystkie domeny zostały zarejestrowane na osoby prywatne o czym świadczy wpis w bazie WHOIS dla każdej domeny “registrant type: individual”.

Ogłoszenia szybkich pożyczek

Ogłoszeń, które zawierają wskazane nazwy domen i łączący je adres email jest dużo ale przytoczę tylko jedno z nich. Znajduje się na popularnym portalu MuratorDom (archiwum) Jak widać ogłoszenie straciło swoją ważność ale po kliknięciu na nie zostajemy przeniesieni do szczegółów konta, z którego zostało ono umieszczone:

Użytkownik z MuratorDom

Jest tam podany adres email *awel*iran1@wp.pl ale sam adres do niczego nie prowadzi. Wygląda na to, ze został użyty tylko w tym jednym miejscu lub użycie w innych miejscach nie zostało w żaden sposób ujawnione publicznie.

Ogłoszenie jest typowym przekazem manipulującym osobami w potrzebie finansowej. Kwestię pożyczania traktuje się jak coś niesamowicie potrzebnego, przyjemnego i oczywiście bardzo łatwego. Sugeruje się, że ogłoszenia dodała firma specjalizująca się w chwilówkach bez BIK i innych podobnych pożyczkach pozabankowych.

Mamy tylko wypełnić szybki wniosek a potem cieszyć się gotówką spełniając swoje cele i załatwiając sprawy. Dalej w ogłoszeni okazuje się, że to jest również pomoc w czyszczeniu BIK. Warto tu podkreślić, że jedynym pewnym sposobem na wyczyszczenie negatywnych wpisów w BIK jest całkowita spłata wszystkich długów, przez które owe wpisy powstały. Branie absurdalnie drogiej pożyczki pozabankowej na spłatę kredytów bankowych to jeden z najgorszych pomysłów jakie można zrealizować ale jak pokazuje praktyka jest to wyjątkowo częste zachowanie.

Ogłoszenie MuratorDom - treść

Tak wygląda pełna treść ogłoszenia. Bardzo podobne lub identyczne treści znajdują się na innych portalach. Z ciekawostek podam, że najwięcej tego typu ogłoszeń i bardzo wiele absolutnie fałszywych znajduje się na popularnym serwisie ogłoszeniowym OLX (dawniej Tablica). Ogłoszenia są totalnie niemoderowane przynajmniej pod kątem zgodności z prawem lub podanych adresów stron internetowych, które służą w największej mierze do pozyskiwania a później wykorzystywania Twoich danych osobowych.

Najpopularniejsze wyszukiwania, które wprowadzą w dużym stopniu do takich biznesów to:

http://olx.pl/uslugi-firmy/uslugi-finansowe/q-bez-bik/ – ilość ogłoszeń pożyczek bez BIK jest olbrzymia i w większości skupiają się na docelowej grupie osób zadłużonych w bankach, które są najłatwiejszym celem.

Można na dole strony OLX zobaczyć ile jest aktualnych ogłoszeń dla danego województwa (choć w większości zobaczymy zapis, że obsługiwana jest cała Polska):

Śląskie (131),
Kujawsko-pomorskie (47),
Lubelskie (29),
Świętokrzyskie (14),
Mazowieckie (112),
Warmińsko-mazurskie (43),
Zachodniopomorskie (29),
Wielkopolskie (81),
Łódzkie (35),
Opolskie (28),
Małopolskie (55),
Podkarpackie (32),
Lubuskie (26),
Dolnośląskie (48),
Pomorskie (30),
Podlaskie (20)
– w nawiasie jest podana liczba ogłoszeń.

http://olx.pl/uslugi-firmy/uslugi-finansowe/q-bez-krd/ – tu już znacznie „cięższa” kategoria ponieważ wpisy w KRD totalnie eliminują z możliwości wzięcia pożyczki w większości zweryfikowanych firm umieszczonych w zestawieniu Faraon24. Gdy sam BIK nie ma tak wielkiego znaczenia dla pożyczek pozabankowych tak Krajowy Rejestr Długów KRD jest podstawowym wyznacznikiem przy padaniu zdolności do spłaty.

Ciekawych wyszukiwań w OLX może być wiele, wszystko zależy od tego czego szukamy. Jedną z najpopularniejszych usług finansowych pozabankowych są pożyczki na dowód. Można ogromną ich ilość wyszukać tu:

http://olx.pl/uslugi-firmy/uslugi-finansowe/q-na-dow%C3%B3d/ – parę sekund spędzonych na przeglądaniu listy i już widać wiele dobrze znanych z Faraon24 firm krzaków pozyskujących dane osobowe. Kwoty, które się proponuje są potężne, odsetki które się obiecuje są absurdalnie małe, warunki mają być nieporównywalnie przyjaźniejsze w relacji do ofert bankowych a procedury i formalności minimalne.

Podsumowanie

Wyliczać domeny można bardzo długo, nie wszystkie zostały podane i zgrane ale ten obraz w zupełności wystarczy aby każdego zniechęcić do pozostawiania swoich jakże cennych danych osobowych na takich stronach oraz do czerpania wiedzy o ofertach z kiepsko moderowanych portali ogłoszeniowych. Jak dobrze wiemy z Faraon24 w sieci roi się od wszelkiej maści firm krzaków, które poszukują swoich celów wśród jednej z najbardziej narażonych i podatnych na manipulację grup osób – osób zadłużonych z negatywnymi wpisami w BIK i ujawnionymi wpisami w KRD, które nie mają żadnych szans na uczciwy kredyt w tradycyjnym banku (sarkazm z tą uczciwością bankową oczywiście). Jak zawsze zniechęcam do pożyczania w ogóle ale jeśli już się na to zdecydowaliście to sprawdźcie czy firma lub strona, którą wybraliście do pozostawienia swoich danych osobowych znajduje się na zweryfikowanej liście pożyczkodawców lub czy może został opisana w negatywny sposób w dziale opinii.

ocena
[W sumie: 0 | srednia:0]
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments