Pożyczki przez Internet » Opinie » Ratka – opinie klientów i wysoka opłata przygotowawcza 390 zł i więcej od AASA

Ratka – opinie klientów i wysoka opłata przygotowawcza 390 zł i więcej od AASA

Ratka miała to być kolejną zweryfikowaną firmą ale kiedy zobaczyłem opinie od podstawionych klientów natychmiast porzuciłem ten pomysł i postanowiłem więcej czasu na nich poświęcić. Trzeba też na początku podkreślić, że oferta pożyczek ratalnych online przez Ratka faktycznie jest prawdziwa, pośrednik AASA również istnieje, podane są dane identyfikacyjne (choć skromnie) i mam też potwierdzenie faktycznej realizacji swojej funkcji. Na www występują istotne błędy, podkreślony jest absolutny brak odpowiedzialności właściciela Ratki (firma Alsentra Sp. z o.o.) za treść prezentowanej oferty. Rejestr zbiorów danych osobowych GIODO pokazuje pusty wynik dla tego biznesu choć określono na www administratora danych osobowych. Do tego dochodzi jeszcze typowa dla AASA wysoka opłata przygotowawcza startująca od poziomy 390 zł. Inne portale z chwilówkami pozytywnie oceniają ten biznes – chcesz wiedzieć więcej to czytaj dalej.


Ratka to pośrednik międzynarodowej grupy kapitałowej AASA Global AS (zobacz prospekt informacyjny AASA) siedziba w Estonii, zapamiętajcie bo operator Play właśnie będzie niedługo udzielał ich pożyczek, może każą Wojewódzkiemu i Musze to reklamować). Oferuje ona pożyczki w systemie ratalnym dostępne absolutnie online w zakresie od 1.000 zł do aż 3.400 zł na czas od 6 do 18 miesięcy (też długo).

Pożyczki ratalne online

Ratka to produkty pożyczki ratalnej (zobacz zestawienie pożyczek na raty) dostępnej w trybie online w kwotach od 1.000 zł do 3.400 zł w przedziale czasowym od 6 do 18 miesięcy – są to duże, długoterminowe pożyczki (oczywiście w relacji do innych pożyczek pozabankowych). Strona www umożliwia łatwe sprawdzenie kosztów pożyczek z zadanymi parametrami, którymi jesteśmy zainteresowani.

Ratka online

Ratka online

Wkleję parę przykładowych wyliczeń dla bliższego zorientowania się ile to tak naprawdę kosztuje:

#1 najniższa kwota + najkrótszy czas

1.000 zł na 6 miesięcy

1.000 zł na 6 miesięcy

#2 najniższa kwota + najdłuższy czas

1.000 zł na 18 miesięcy

1.000 zł na 18 miesięcy

#3 najwyższa kwota + najkrótszy czas

3.400 zł na 6 miesięcy

3.400 zł na 6 miesięcy

#4 najwyższa kwota + najdłuższy czas

3.400 zł na 18 miesięcy

3.400 zł na 18 miesięcy

Warto dodać, że nie byłem w stanie na podstawie podawanego RRSO wyliczyć kosztu w takiej wysokości jak jest podany na www Ratki. Wyniki zawsze były dość rozbieżne, zostawiłem to nie tracąc więcej czasu.

Opinie klientów

Wstawiam dwa obrazy, które mówią więcej niż słowa – tych oszczędzam:

Pierwszy obraz ze strony Ratka z klientami:

Opinie klientów

Opinie klientów

Drugi obraz z wybranym klientem:

Pierwszy obraz ze strony Ratka z klientami:

Wyszukany klient

Wyszukany klient

Polecam zrobić tak jak Mikrokasa – kiedy wpis znalazł się na Faraon24 – firma szybko wprowadziła właściwe zmiany.

Podsumowanie

Za każdym razem kiedy przekaz reklamowy podawany jest w sposób sugerujący, ja w tym przypadku, że opinie pochodzą od prawdziwych osób, które widnieją na załączonych obrazach. Sama oferta pożyczek ratalnych online jest przyzwoita, trzeba pochwalić również za pomysł i interfejs Ratka. Z większym wpisem o AASA i Play (na razie rzekoma współpraca) poczekamy. Dodam, że nie znalazłem wpisów w GIODO na temat firmy obsługującej Ratkę (aktualizacja niżej).

!!! AKTUALIZACJA 19 sierpień 2015 – otrzymałem skany zgłoszenia do GIODO. Ratka zostanie dodana do zestawienia w najbliższym czasie.

ocena
[W sumie: 1 | srednia:5]
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments