Przegląd pożyczek na raty

Podstawowe zestawienie wymagało aktualizacji i w związku z tym przeprowadziłem duży przegląd aktualnych ofert.

Zestawienie (inaczej ranking) znajduje się tutaj:

https://faraon24.pl/pozyczki-na-raty/

aktualne na dzień publikacji archiwum tu: https://web.archive.org/web/20201009153331/https://faraon24.pl/pozyczki-na-raty/

Zaczniemy od tego od czego każdy zaczyna mianowicie poszukamy w Google ponieważ większość klientów od tego zaczyna:

https://www.google.com/search?q=pożyczki+na+raty

Pierwsza strona wygląda następująco:

,Wyniki wyszukiwania w Google dotyczące pożyczek na raty

Po kliknięciu obraz się powiększy. Celowo pojawia się miniaturka ponieważ pełny rozmiar pokrywałby zbyt dużą powierzchnię.

Cześć reklamowa (pierwsza)

 1. Finatia
 2. Pożyczki Ranking

Pierwsze pola to reklamy:

1. Finiata

To nie do końca jest pożyczka, bardziej przypomina faktoring i jest to linia kredytowa przeznaczona dla firm. Trudno tą informację od razu odnaleźć. Sam pierwszy raz natknąłem się na to pod tym adresem w sekcji FAQ:

https://support.finiata.pl/pl/articles/2707833-czy-posiadajac-nowa-firme-moge-skorzystac-z-panstwa-uslug

Także jeśli nie prowadzisz firmy minimum 6 miesięcy to zapomnij o tej linii kredytowej. Sam testowo się tam rejestrowałem i nie dokończyłem rejestracji co poskutkowało wieloma mailami przypominającymi, że rejestracja czeka na ukończenie. Nieco to było drażniące.

Więcej szczegółów o Finiata pod tymi linkami:

https://www.pb.pl/finiata-stawia-na-pozyczki-953467 – rozjaśnia czym jest Finiata, w skrócie to pożyczka pod faktury

https://crediteo.pl/firmy-pozabankowe/finiata/ – tu Kamil zrobił mały reasearch i pokazał to co większość chce schować pod spódnicą czyli obok pozytywów negatywne opinie

Można trafić na inne adresy ale wartość ich jest zerowa nakierowana na reklamy chwilówek i innych mało przyjaznych usług.

strona www: https://www.finiata.pl/

2. Pożyczki Ranking

Strona pozyczki-ranking.pl była już omawiana w Faroan24, generalnie lepiej z takich stron nie korzystać ponieważ wprowadzają w błąd i zachęcają do zachowań, które mogą przynieść więcej problemów niż pożytku.

Wpis znajduje się w tym miejscu:

https://faraon24.pl/opinie/pozyczkiranking/

Część organiczna

Kolejne pola ty wyniki tak zwane organiczne lub naturalne i tu zaczyna się ciekawie ponieważ tam trafiają konsumenci, którzy naprawdę chcą pożyczyć a moim zdaniem powinni mieć z czego wybierać bez sugerowania konkretnych rozwiązań, które wcale nie są najtańsze aczkolwiek dla właścicieli strona najbardziej dochodowe.

 1. Czerwona Skarbonka
 2. Hapi Pożyczki
 3. Pożyczkaportal
 4. Totalmoney
 5. Loando
 6. Ferratum
 7. Faraon24
 8. Ratka
 9. Monedo
 10. Takto Finanse

1. Czerwona Skarbonka

Wygląda to tak:

Ranking pożyczek na raty według Czerwonej Skarbonki

Zasady miniaturki jak wcześniej – klikamy i powiększamy.

Sama lista zwana rankingiem układanym według najczęściej wybieranych nie porywa ale też nie razi (przynajmniej pierwsze pozycje).

Są tam:

 1. Smartney
 2. Supergrosz
 3. Aasa Lekkie raty

i inne

Pojawiają się pośrednicy ale jakoże na liście znajdują się tak zawne zbierzacze danych osobowych (zobacz na innym przykładzie Moja Pożyczka z czym to się wiąże) szybko przechodzimy do kolejnej pozycji.

Strona www: https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-ratalne/

Prospekt informacyjny: https://faraon24.pl/czerwonaskarbonka/ – tu małe wtrącenie: pojawiła się duża liczba komentarzy co najmniej wulgarnych, które nie mogły być opublikowane, w części znajdowały się linki do bardzo podejżanych stron, usuwanie tych komentarzy było czasochłonne a wszystkie IP, z których pochodziły zostały zablokowane.

2. Hapi Pożyczki

Hapi Pożyczki to praktycznie to samo co Provident, to ta sama firma. Warto wytłuścić, że są tam dwie oferty gdzie od razu zapominamy o tej tańszej z RRSO od 9,81% ponieważ nie znam ani jednego przypadku aby ktoś tą pożyczkę otrzymał. Właściwszą ofertą jest RRSO w okolicach 90%. Są dwa przykłady reprezentatywne a jak się wie czym jest przykład reprezentatywny i wie się, że polega on na pokazywaniu danych ofertowych, które mają dotyczyć co najmniej 2/3 klientów to łatwo wnioskować, że ta tańsza opcja to niemalże pewność odmowy i zachęta do tej droższej oferty. Swoją drogą Provident ma podobną strategię – zamiast udzielać najtańszej pożyczki daje odmowę i od razu proponuje znacznie droższą pożyczkę z zobsługą domową.

strona www: https://www.hapipozyczki.pl/

prospekt informacyjny: https://faraon24.pl/hapipozyczki/

3. Pożyczkaportal

Duży biznes, tuz pożyczkowy aczkolwiek na 18 ofert 7 jest pośrednikami należącymi do tego samej firmy co właściciel owych pośredników.

Można poużywać sobie suwaków i przefiltrować oferty. Wszystkie tam znajdujące znajdują się już w Faraon24 obok wielu innych, których Pożyczkaportal nie ujmuje w zestawieniu.

Pośrednicy znajdują się na ostatnich sześciu pozycjach i są to plus jedna wcześniej:

 1. Ratado
 2. Ratka
 3. Łatwa Pożyczka
 4. AS Kredyt
 5. Modna Pożyczka
 6. PożyczkaOK
 7. Super Kasa

strona www: https://pozyczkaportal.pl/kategoria-produktu/pozyczka-ratalna/

prospekt informacyjny: https://faraon24.pl/pozyczkaportal/

Sam portal wartością merytoryczną pozytywnie zaskakuje chociaż totalne zaniedbanie aktualizacji z drugiej strony mocno razi. Konsument może przyjąć sporą dawkę wiedzy, która straciła aktualność 1, 2 a nawet 3, 4 i 5 lat temu.

4. Totalmoney

Tu jest na tyle ciekawie (w negatywnym tego słowa znaczeniu), że powstał osobny wpis traktujący o tym:

https://faraon24.pl/opinie/totalmoney-wonga-kredytok/ – totalnie irytujący brak ofert i tekst małą czcionką, który ni jak trzyma się za przeproszeniem kupy. Wonga, KredytOK i jeśli pokombinować z parametrami wyszukiwania jeszcze Hapi Pożyczki.

Do tej pory wartość dla konsumenta najmniejsza ale duże nakłady na artykuły sponsorowane manipulującymi PageRank Google daje trzecią pozycję w tej wyszukiwarkę.

A jeśli poszuka się opini o Totalmoney w sieci to bądą one zbierzne z tymi zawartymi w Faraon24 wskazującymi na zaniżanie kosztów i totalny brak merytoryczności o czym traktował wpis o kosztach kredytów hipotecznych:

https://faraon24.pl/hipoteczne/bledy-w-kosztach-kredytow-hipotecznych-na-money-i-wyliczenia-podawane-z-totalmoney/

strona www: https://www.totalmoney.pl/pozyczki-online

prospekt informacyjny: https://faraon24.pl/totalmoney/

“Skip This Add” i lecimy dalej.

5. Loando

Loando to bliźniak Pożyczkaportal. Ta sama firma ale w zupełnie innym wydaniu. Duplikat to za dużo powiedziane ale ze wszystkich porównywarek pożyczek, chwilówek i kredytów to właśnie Loando najmniej mi odpowiada. Jak dla mnie jest po prostu niewygodne w używaniu i nawet patrzeniu. Ocena subiektywna ale popatrzcie sami:

Zeastawienie pożyczek na raty na stronie loando.pl

i tak wartość raty zupełnie z kosmosu. Właściciel marki Loando jest w pewnym stopniu partnerem Faraon24 ale to nie oznacza, że nie mogę wyrazić gorzkiej opini.

Co tam dalej mamy…

6. Ferratum

Tutaj krótko: Ferratum nie udziela pożyczek od ponad pół roku! W skrócie: strata czasu.

7. Faraon24

O! To my! W Faraon24 może nie jest idealny ale za to pokazuje najbardziej aktualne dane.

Wygląda to tak:

Nasze pożyczki na raty w Faraon24

Pokazane jest o wiele więcej danych niż w każdej innej porównywarce. Dodatkowo wprowadzona została opcja kalkulatora, dzięki któremu można wyliczyć wysokość raty wybranej oferty. A że samochwała w kącie stała to sprawdźcie to sami a teraz patrzymy dalej.

8. Ratka

To pośrednictwo dla pożyczek Aasa Lekkie Raty. Ciut odmienne warunki niż w oryginale.

Wygląda Ratka w ten sposób:

Ratka jako klon Aasa Lekkie Raty

Z ciekawszych uwag warto wskazać, że podawane referencje nie są prawdziwe. Był o tym całkiem osobny wpis w Faraon24 ale przy okazji ostatnich zawirowań z włamaniem hakerskim zaginął.

A że nie cierpię wykorzystywania obrazów dzieci i białych królików do kamuflowania wysokiego oprocentowania (co cwoją drogą jest charakterystyczne dla większości pożyczek pozabankowych) to pomijamy i lecimy dalej.

9. Monedo

A właściwie Monedo Now. Aktualnie pożyczka usunięta z naszego zestawienia. Wcale nie z powodu zaprzestania uczestnictwa w systemach partnerskich co wyłącza możliwość zarobku prowizji ale z powodu praktycznie zerowej przyznawalności w ostatnich miesiącach. Konsument nasz Pan.

10. Takto Finanse

Na koniec Takto “wygląda” Finanse. A raczej nie wygląda ponieważ nie ma wglądu w żadne kluczowe parametry takie jak stopa procentowa, prowizji i co najważniejsze przykład reprezentatywny z RRSO.

Dawno, dawno temu:

https://faraon24.pl/takto-finanse-pozyczka-ratalna-do-25-000-zl-z-elastyczna-ocena-zdolnosci-kredytowej/

ich oferta była zacna. Obecnie trudno się do tego odnieść. Po prostu konsument przed oddaniem swoich danych osobowych we władanie spółki nic nie wie. Duży minus. A było naprawdę dobrze.

Teraz wygląda to tak:

Wielka neiwiadoma od Takto Finanse

strona www: https://taktofinanse.pl/

prospekt informacyjny (uwaga – nieaktualny): https://faraon24.pl/takto/

Podsumowanie

Pominąłem dolną sekcję z kolejnymi reklamami a te pierwsze sami możecie pominąć też. Pokazane 10 wyników wyszukiwania z opisem dają ogląd czego konsument może doświadczyć szukając swojej upragnionej (lub też niestety koniecznej) pożyczki. Na szczęście w Faraon24 mamy własne zestawienie. Dumnie mogę powiedzieć, że jest ono najbardziej aktualne choć nieidealne. Teksty pozostawiają wiele do rzyczenia ale esencja czyli ranking jest aktualizowany na bierząco. Korzystaj, drogi konsumencie – czytelniku, z porównywarek konkurencyjnych a jak masz problem z którąś firmą to nie wachaj się i pisz do nas na email lub zostaw komentarz/opinię pod wpisem – na pewno albo ja albo Norbert odpowie w przeciągu kilku godzin, jawyżej dnia. I pamiętaj: każdą pożyczkę trzeba spłacić bo jak nie to powiem wprost – rychła i skuteczna windykacja a jak się nie uda to jeszcze skuteczniejszy komornik.

P.S. A jak masz dobrą zdolność kredytową i nie masz długów, czysty BIK itp to lepiej skorzystaj z typowego kredytu gotówkowego w swoim banku.

ocena
[W sumie: 0 | srednia:0]

Dodaj komentarz / opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.