Faraon24 » Opinie » W 16 minut kredyt online. Sprawdzamy nietypowy pomysł Profi Credit.

W 16 minut kredyt online. Sprawdzamy nietypowy pomysł Profi Credit.

Profi Credit

Każdy sądzi, że kredyt online to taki szybki, taki całkowicie przez internet. Wypełniam formularz, trwa weryfikacja, widzę na monitorze decyzję, akceptuje umowę i ślą przelew – powinno to zając kilkanaście minut w godzinach pracy firmy. 

Profi Credit (zobacz prospekt informacyjny, zobacz stronę www, KRS: 0000518190, REGON: 243624011, NIP: 547-215-10-80, adres: ul. Browarna 2, 43-300 Bielsko-Biała) rozumie pojęcie online zgoła inaczej. 

Przez telefon to nie znaczy online

Musimy czekać aż ktoś do nas oddzwoni na podany w dwupolowym formularzu numer. Wpisujemy tylko imię i numer swojego telefonu. Potem czekamy…. i czekamy i nie wiadomo jak długo. W między czasie upewniamy się, że na pewno obiecane jest szybko i to w dodatku w 16 minut. Nawet na stronie głównej Profi Credit jest mowa, że możemy sobie wybrać czy chcemy przez telefon wypełniać wniosek i komuś podawać nasze dane ustnie czy wypełnić sobie wniosek online i taką samą drogą otrzymać finansowanie.

Zaznaczyłem na czerwono to co wydawało się takie extra i podpiąłem strzałki:

Oznaczenia na stronie głównej Profi Credit mówiące o pożyczce w 16 minut online

Przewijamy w dół…

i to dokładnie na sam dół strony Profi Credit. Szarą czcionką na szarym tle napisane jest, że te 16 minut to owszem tak ale w maju 2018 roku. Na tym koniec. Przypomnę, że mamy luty 2021 czyli już prawie 3 lata się zdezaktualizowało.

W branży gdzie jawność, zaufanie i przejrzystość są absolutną podstawą takie triki i tak przechodzą. To, że są podstawą nie znaczy, że są uznawaną podstawą. Każdy chce ubrać swój produkt w najładniejsze pudełko nawet jeśli sprzedawałby kartofla. Pudełko podnosi cenę, ładne pudełko może nawet kosztować więcej niż sam produkt (np. ot takie codzienne sprawy jak perfumy w fikuśnych buteleczkach).

A po samym wysłaniu formularza mamy coś takiego:

Skontaktują się… a jeszcze zaproponują Ci pożyczkę na ubezpieczenie samochodu i samo ubezpieczenie też w ramach pośrednictwa.  Coś podobnego można znaleźć na pożyczkach Neotis.

Jeśli Cię to nie mierzi to ok

Pożyczka jak pożyczka, droga ale jak na pozabankowe pożyczki całkiem w normie. Droga? Jak droga? RRSO 83,26% według przykładów reprezentatywnych:

Przykład reprezentatywny dla pożyczki offline: Całkowita kwota pożyczki – 3 000 zł; stała Roczna Stopa Oprocentowania (RSO) – 6,90%; na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 3 660 zł składają się: opłata przygotowawcza – 528 zł, prowizja – 1 672 zł, oprocentowanie – 660 zł, „Twój Pakiet” – 800 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 83,26%; umowa płatna w 36 miesięcznych ratach po 185 zł każda; całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 6 660 zł. Stan na dzień 08.02.2021

Przykład reprezentatywny dla pożyczki udzielanej w ramach telefonicznego trybu wnioskowania o pożyczkę: Całkowita kwota pożyczki – 3 000 zł; stała Roczna Stopa Oprocentowania (RSO) – 6,90%; na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 3 660 zł składają się: opłata przygotowawcza – 150 zł, prowizja – 2 850 zł, oprocentowanie – 660 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 83,26%; umowa płatna w 36 miesięcznych ratach po 185 zł każda; całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 6 660 zł. Stan na dzień 08.02.2021

A maksymalne 94,61%. W praktyce oznacza to, że co rok ten kredyt kosztuje nas prawie drugie tyle co pożyczone… i tak co rok. Umowa jest od 2 do 3 lat więc w najgorszym razie spłacimy o 289,83% więcej niż pożyczyliśmy. Czyli de facto 3x więcej po 3 latach – np. pożyczamy 10.000 a w sumie musimy oddać prawie 40.000 zł. Chciało by się powiedzieć sporo do kwadratu… może do sześcianu.

A jak Cię to mierzi to są alternatywy

I jest ich całkiem dużo. Wystarczy popatrzeć na nasze zestawienie pożyczek na raty. Firm jest dużo, olbrzymia ilość dosłownie wielokrotnie tańszych.

Z pierwszych lepszych podobnych do Profi Credit można podać chociażby Supergrosza (zobacz prospekt informacyjny, zobacz stronę www), która nie dość, że jest o niebo szybsza to o dwa nieba tańsza – prawie 2x tańsza.

Jak ma się czysty BIK i KRD to szybko online (tak prawdziwie) działa Smartney (zobacz prospekt informacyjny, zobacz stronę www). A teraz do 3 marca mają zniżkę -33% na prowizję co zmienia RRSO z około 15,5% na niecałe 13% co w perspektywie 3 i więcej lat robi robotę.

Podsumowanie

Koncepcja 16 minut jest zrozumiała. Chodzi o zdobycie klienta. Ale czy chwalenie się czymś co miało miejsce przez miesiąc czasu 3 lata wcześniej nawet nie sugerując a wręcz obiecując, że tak właśnie będzie teraz jest podstawą do przekonania o wiarygodności? Odpowiedzcie sobie na to pytanie sami.

 

0 0 Głosy
Łączna ocena
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowane
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz Lortz - Ubezpieczenia i Finanse

„Szybka i sprawdzona pożyczka to nic złego, noga mi się podwinęła i skorzystałem z takiej pomocy. Minimum formalności, szybka wypłata pieniędzy. Jestem bardzo zadowolony.”
takie i inne opinie podają na własnej stronie
a jak się wejdzie w niezależną jaką „opiniowarkę” to tylko same minusy mają

rozwaliło mnie te 16 minut z 2018 roku
na stronie głównej właśnie widzę opinie od niejakiego „rekina finansów” gdzie gdzieś czytałem (nie mam linka teraz), że wszystko co o nim napisane w sieci sam sobie napisał
jednak ostateczna decyzja gdzie klient weźmie pożyczkę należy do niego, można tylko odradzać i doradzać

Olaf
Olaf
1 rok temu

Nie od dzisiaj w pośrednictwie wiadomo, że to firma z największą ilością przegranych spraw z klientami w sądzie. Proces nie odbywa się online wcale.

Bobek
Bobek
1 rok temu

Na każdym etapie realizacji pożyczki ściema za ściemą.
Firma nastawiona na wyciskanie ostatniego grosza. Traktuje ludzi jak niewolników.

Andrzej
Andrzej
1 rok temu

Nie ma większych oszustów jak Profi credit. Podpisujesz weksel i pozyczka staje się nie do spłacenia. Tylko sprawa sądowa jest w stanie zamknąć pożyczkę z Profi Credit. Wpłacasz 3000 bo tak miałem i te 3000 nie zostały mi wliczone w spłatę długu lecz w weksel. Po wpłącie dług był dalej taki sam. Postanowiłem nie płacić i złożyli do sądu, sąd nakazał mi zapłacić dług, zapłaciłem i po sprawie.

tomi
tomi
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Ich wekslem można d …pe zaspokoić dobry prawnik sąd i spłata tyle co dali bez odsetek bo są oszustami

Arek
1 rok temu

To jest ta sama firma co zaśmieca przystanki i latarnie swoimi ulotkami. Oni chyba wysyłają kogoś do domu a przez internet nie udzialają pożyczek w taki sposób jak inni.