Pomoc dla kredytów hipotecznych na horyzoncie

Domy kolorowe

Prezydencki projekt nowelizacji ustawy o wsparciu kredytobiorców w trudnej sytuacjo przyjęła podkomisja do spraw projektów frankowych a następnie skierowała go do komisji finansów.

Przed skierowaniem do komisji finansów podkomisja podjęła decyzję o akceptacji 23 poprawek. Te 23 poprawki zostały zaproponowane przez Tadeusza Cymańskiego z Prawa i Sprawiedliwości, który jest szefem tej podkomisji.

Warto zobaczyć jak wyglądał w perspektywie ostatnich lat kurs waluty kredytów frankowych czyli kurs CHF:

Kurs CHF od 1994 do 2019 roku. Widoczne trzy piki.

Jak widać na zaznaczonych na czerwono prostokątach kurs podawany jest od 1994 roku. Duży kwadrat u góry pokazuje trzy znaczące piki. Te znaczące piki tworzą tendencję dzięki, której można spodziewać się już w obecnym 2019 roku kolejnego piku do góry. Podkomisja chce uniknąć opieszałości przed zbliżającym się skokiem waluty i kolejnymi protestami środowisk poszkodowanych przez kredyty hipoteczne w czekoladowej walucie.

źródło: http://www.finanse.egospodarka.pl/kursy-walut/CHF

Jedna poprawka zakłada wyłączenie banków będących na etapie postępowania naprawczego z tak zwanego Funduszu Konwersji. http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/087D7274F140A994C12581B40040D300/%24File/1863-002.pdf Pierwszy dokument wspominający o funduszu konwersji powstał już w październiku 2017 roku.

Podkomisja zanim podjęła decyzję spędziła wcześniej kilka bitych godzin na gorącej dyskusji.

Opozycja jak zwykle oponowała i jak przystało na matematykę nie zdołała przegłosować swoich racji.

Opinie internautów

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.