Faraon24 » Opinie » Uwaga na Pamela Rosa Flores – oferteo, gwe24, nawet sportowefakty.wp.pl. Czy dostaniesz pożyczkę z komentarza na stronie internetowej?

Uwaga na Pamela Rosa Flores – oferteo, gwe24, nawet sportowefakty.wp.pl. Czy dostaniesz pożyczkę z komentarza na stronie internetowej?

Pamela, nie ta Anderson. Imię nawet w Polsce popularne się stało. Ładnie to brzmi Rosa Flores, tak kwieciście. Natomiast jej ogłoszenia z pożyczkami są w sieci od lat i nadal pojawiają się. Słane automatem, czasem widzę też, że ręcznie. Dlaczego Pamela Rosa Flores to kiepski pomysł na pożyczkę? Szybko wytłumaczę.

Najpierw parę zrzutów ekranu:

Oferteo

Ma swoją wizytówkę na oferteo.pl. Email jest systematycznie podawany ten sam:

pamelarosaflores11@gmail.com

Dalej na szybko znalezione gwe24.pl:

gwe24

Tu 2x słowo po słowie „wiarygodna” – pamiętajcie, jeśli ktoś na wstępie zaznacza, że jest uczciwy to raczej nie jest. Uczciwy człowiek nie mówi takich rzeczy. Odsetki jak zawsze przy nigerian scan 2% (czasem 3%, zdarzają się droższe ale nie często).

I to co mnie najbardziej zdziwiło to brak moderacji na sportowefakty.wp.pl:

sportowefakty.wp.pl

Niby sportowe a jednak pożyczkowe tematy wklejane nie są moderowane.

Wyjaśniam

Jak to ma działać?

Otwórz nawiązujesz kontakt przez podany całkiem anonimowy email z Gmail.

Dalej gadka szmatka, łamana Polszczyzna z translatora, wcześniej przygotowane odpowiedzi. Masz podać kwotę, okres, etc – tak żeby uwiarygodnić, że będzie procedowana pożyczka (czyli będzie miała start i finał),

Masz wysłać dokumenty albo od razu sami wysyłają jakieś certyfikaty, poświadczenia bankowe, nawet skany paszportów – to fejki. Kiedy Faraon24 startował w 2014 roku słowo fejk nie było od razu odczytywane właściwie – dziś raczej każdy wie co to fejk.

Dalej gadka szmatka, pojawia się umowa.

Ale hola hola, zanim pożyczka to zapłać za transfer.

A jak już masz tego pecha, że zapłaciłeś to jeszcze hola hola – płać ubezpieczenie.

A jak mają tyle szczęścia a Ty pecha to dalej jeszcze będzie jakaś inna opłata, np. za odblokowanie środków albo za jakiś dokumenty.

I tak w kółko aż stwierdzisz, że to oszustwo.

W międzyczasie jak się będziesz stawiać, że nie zapłacisz to mogą pojawić się groźby, oskarżenia, że to Ty chcesz ich oszukać, etc. Technik jest wiele, wielu ulega.

Skąd to idzie?

Mam w komentarzu IP z którego zostało wysłane ogłoszonko Pameli Rosy Flores:

176.67.86.19

dowolny tracker, np ten: https://www.opentracker.net/feature/ip-tracker?ip=176.67.86.19

I jak ostatnio znów zdziwienie – wyszło z Polski:

^ https://faraon24.pl/opinie/jak-dziala-albridgefinanceaol-com-whatsapp-1647560-6932-szybkie-dla-zadluzonych/ – chodzi o to samo

Wskazuje na Warszawę, dzielnica Śródmieście, wcześniej był Ursynów.

Oczywiście o niczym to nie świadczy, to na ogół nie idzie z Polski (choć są też polscy naśladowcy szwindlu), leci z Nigerii lub innych krajów.

Łatwo zmienić IP i spowodować, że w internecie wygląda się na inny kraj. Proxy, VPN, rozwiązań jest wiele. Ba, są darmowe – no bo jak trzeba płacić to szkoda pieniędzy a tu chodzi o ich podstępne zdobywanie. Do takich celów darmowe wystarczają.

Podsumowanie

Widzisz ogłoszenie łamaną Polszczyzną – nic z tego. Pożyczki nie będzie. A co będzie? Przedpłata, ubezpieczenie, certyfikaty, skany paszportów. Oferteo mnie nie dziwi, katalog stron gwe24 też nie. Ale Sportowe Fakty z WP.PL nie mają moderacji? Coś tu nie halo, słabo.

Emaile z GMAIL, AOL, kominikator WhatsApp – to anonimowe miejsca. Pożyczki w życiu na oczy nie zobaczycie a pieniędzy nigdy nie odszyskacie. Nadto nie wiadomo jak Wasze dokumenty wykorzystają jeśli im jakieś skany wyślecie – a nie będzie to miłe i może ciągnąć się wiele lat prostowanie zwykłej rozmowy z komentarza na stronie internetowej.

Generalnie jest tak, że innych miejsc z pożyczkami niż zweryfikowane listy nie ma. Mamy takie listy, np:

pożyczki na raty – głównie pozabankowe ale jest parę banków (będzie więcej):

https://faraon24.pl/pozyczki-internetowe/raty/ – ostatnio dodałem nawet dla lepszej informacji Allegro i markety jak Media Expert, Media Markt, etc – bo tam też możecie kupić na raty i mogą być nawet 0%

pożyczki dla zadłużonych – bo właśnie taki profil jest najczęściej porządany przez typy typu Pamela Rosa Flores, dlatego lista może się przydać:

https://faraon24.pl/pozyczki-na-raty-bez-zdolnosci-kredytowej-przez-internet/  – i tu warto zwrócić uwagę na konsolidację chwilówek:

https://faraon24.pl/opinie/kredyt-na-splate-chwilowek/ – są podane warunki żeby kwalifikować się do konsolidacji zadłużenia

0 0 Głosy
Łączna ocena
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments