Faraon24 » Opinie » Uwaga na „Udzielę pożyczki prywatnej online cała Polska | Wypłata 24h i weekendy”.

Uwaga na „Udzielę pożyczki prywatnej online cała Polska | Wypłata 24h i weekendy”.

Kusząca perspektywa otrzymać tak bardzo poszukiwaną prywatną pożyczkę (nie bank, nie parabank a osoba prywatna). Wypłata ma być w 24h oraz naturalnie w weekend. I jeśli jeszcze to wszystko w całej Polsce – to ja rozumiem… i sprawdzam ofertę z portalu olx.pl od @Katarzyna.

Oferta wygląda tak:

Oferta - zrzut ekranu

mamy tu tak:

jest to pomoc dla osób bez zdolności kredytowej lub dla osób zadłużonych

używanie słowa pomoc ma uśpić czujność – ktoś nam chce pomów – właśnie nam w tak trudnej sytuacji kredytowej

posiadają środki własne na wypłatę pożyczek i jednocześnie są one na dowolny cel

dodawanie „na dowolny cel” jest standardowym zwrotem, wręcz niezauważalnym bo tak pospolitym – zestawianie tego z „środkami własnymi” daje temu drugiemu podwyższoną rangę ważności i zapożyczonej od „na dowolny cel” oczywistości. Posiadanie środków własnych na pożyczki do 100,000 PLN (bo tak dalej jest napisane) to coś co budzi zaufanie.

Własne środki to również indykator (wskaźnik), że wcale nie chodzi o firmy współpracujące z funduszami inwestycyjnymi (a takie są – to pozabankowe kredyty pod zastaw dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz spółek w różnej formie prawnej) bo to by nie były już środki własne.

warunki jakie trzeba spełnić.. są trywialne

trzeba mieć obywatelstwo polski (no jak zawsze i wszędzie), ważny dowód osobisty (przecież to oczywiste). adres zameldowania (mało kto go nie ma), numer telefonu (rozumie się samo przez się). 

do warunków dodano punkt drugi określający jednorazową kwotę na 100,000 PLN. Dodając wzmiankę, że jednorazowo można do 100,000 PLN pożyczyć sugeruje się podświadomie, że istnieje możliwość dobrania drugiej pożyczki do już istniejącej. To, że można by w kółko pożyczać 100,000 PLN i oddawać z procentem jest oczywiste.

Pod warunkami jest to co bardzo ważne kiedy chodzi o pomoc dla osób bez zdolności lub zadłużonych, mianowicie czy sprawdzane są bazy:

nie są sprawdzają BAZ

wielkimi literami jakby to być skrót od czegoś albo by się krzyczało BAZ! W sieci wielkimi literami piszemy kiedy chcemy pismem krzyczeć, jeśli coś podkreślić to pogrubiamy to (bo podkreślenie oznacza link). Po nawiasie dodają, że to bazy BIK KRD i tym podobne (skrótem „itp.”). Takie nieco nonszalanckie pokazywanie, że w ogóle historia kredytowa i zadłużenie nikogo tu nie interesuje wcale.

na dodatek także z komornikiem

a komornik z tego co na konto przelewane sobie zabierze sam więc to musi być coś stricte gotówkowego jak np. chwilówki odbierane na poczcie (link). Ludzie widać znają się na rzeczy i dobrze wiedzieć muszą jak to wszystko dobrze zorganizować.

Tylko umowa i spłata rat się liczy (reszta to banał)

Dalsze podkreślanie jak niewiele trzeba, jak wiele się otrzymuje. Skwitowanie całości oferty – tylko umowa, tylko spłata.

A umowa ma być podpisana online lub u notariusza – do wyboru do koloru

Kluczowe jest użycie słowa 'lub” (lub LUB – z krzykiem wielkimi literami). Daje to alternatywę (czyli drugą opcję). Pierwsza opcja to podpisywanie online., druga w hierarchii ważności część zdania po „lub” to alternatywne podpisanie umowy u notariusza. Ja wybieram online, po co notariuszowi płacić a jeszcze mieszkanie można stracić przy okazji.

Ciekawi mnie to online bardzo, jak tłumaczy się komuś kto na to ogłoszenie odpowie jak to może działać online, prywatnie, w całej Polsce, na dodatek 24h nawet w weekend. Po prostu cud miód dla zadłużonych na uszy (po uszy).

Poza tym… jest błąd – 'umowa podpisujemy” – brzmi jak łamana polszczyzna charakterystyczna dla nigeryjskiego szwindlu. To nie jest literówka zamienić „a” z „ę” (tu „e”). To jest indykator (czyli wskaźnik), że @Katarzyna za dobrze po Polsku nie pisze i nie mówi.

Nadto błędna interpunkcja a dokładniej jej brak. Najbardziej razi to ostatnim zdaniu gdzie po prostu przecinek po „e-maila” jest absolutnie obowiązkowy i każdy intuicyjnie by go tam wstawił nawet jeśli z gramatyką był na bakier.

Inne oferty od @Katarzyna

Jest ich kilka. Samo konto jest czynne od marca 2020 czyli grubo ponad rok (na dzień publikacji).

Inne oferty wskazują nieco zmodyfikowane warunki, mowa jest, że tylko 20,000 zł bez zastawu a powyżej tylko pod zastaw:Inne oferty 24h online od @Katarzyna

 

Jest to bardzo ważne ponieważ wprawdzie pod zastaw pojazdów, rzeczy wartościowych (chociażby lombard – nie jest to stricte pożyczka ale poza innymi ramami prawnymi de facto nią jest) pożyczki są możliwe ale jednak pożyczek pod zastaw nieruchomości mogą udzielać tylko podmioty działające na podstawie prawa bankowego (banki, SKOK-i). Kluczowe jest słowo „pod zastaw” ponieważ pożyczki na umowę przewłaszczenia pożyczkami pod zastaw nie są – to umowa cywilnoprawna (stąd może wzmianka o notariuszu).

Na dodatek olx.pl dodaje jeszcze serduszka przy ofertach – aż chce się to kochać, buduje zaufanie i jest przypinane w standardzie.

Poza tym w innych ofertach jest jest wtraźnie wskazywane, że 100,000 PLN jest online (i to pisane tymi wielkimi krzyczącymi literami). 

Podsumowując

Oferta wygląda niesamowicie atrakcyjnie. Jest cud miód. Gdyby jakaś firma (już nie wspominając o banku) wymyśliła sposób na udzielanie takich pożyczek osobom bez jakiejkolwiek zdolności kredytowej, totalnie zadłużonych i w dodatku z komornikiem – to taka firma mogłaby być nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla.

Co robić z takim ogłoszeniem – nie odpowiadać. Nie wiadomo oprócz obietnic i przechwałek o co chodzi. Nie jest podany żaden wiarygodny kontakt poza nazwą użytkownika, który ogłoszenie dodał @Katarzyna.

Nie wiem czy ogłoszenie to 100% fake ale uważajcie na takie rzeczy. Niepoprawność gramatyczna, gruszki na wierzbie, wszystko online przez e-mail i kontakt nie wiadomo z kim. No i jeszcze w całodobowo 24h i weekend – padłem.

P.S. Daliśmy odpowiedź na to ogłoszenie, parę godzin, dzień roboczy – cisza.

0 0 Głosy
Łączna ocena
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments