Faraon24 » §1. Kredyty na PESEL – Twoje dane osobowe na celowniku

§1. Kredyty na PESEL – Twoje dane osobowe na celowniku

Kredyt na PESEL

W ten piękny lutowy poranek 2019 uwagę przykuwa kredyt na PESEL. Ma on być ważny i to wystarczy. Ofert peselowych jest cały ocean, są rekiny ale uwaga też na płotki. Ten ocean nie jest spokojny. Jeśli nie chce Ci się czytać to od razu zważ: każda, ale to dosłownie dokładnie każda jedna oferta kredytu na sam pesel to kit. Kit wciska się od lewa do prawa na horyzoncie oceanu gdzie tylko internet sięga.

Głownie przez internet ale off-line też afiszują:

Afisze internetowe z kredytami na PESEL

Jak widać witryn jest dużo, zaglądając głębiej do portali typu Ogłaszamy24, OLX, GumTree, czy Fora Kredytowe znajdziemy też afisze. Zawsze chodzi o pozyskanie danych osobowych w tym lub innym celu. Może to być natrętny marketing – to w wersji light. Może też być jezioro spamu gdzie może pojawić się nawet lek Viagra®. W wersji hard może to być część metody do zakładania kont, na które potem będą przelewane zyski z innych „manewrów”. Jeśli klient będzie na tyle ufny może dojść do wersji very hard polegającej na wzięciu na te dane osobowe kredytu internetowego. W skali całej populacji to duży psikus nowoczesnego internetu i branży FinTech raczkującej w meandrach bezpieczeństwa rynku finansowego. Wtrącić warto, że za pierwsze kroki działalności w dziedzinie bezpieczeństwa portal Faraon24 otrzymał prestiżową nagrodę Loan Magazine Awards 2015 (zobacz na stronie o twórcach Faraon24)

Lider kredytów na raty o kredytach na PESEL

Długi, stary ale nadal przydatny materiał, który przygotowała firma 4Fincance właściciel marki kredytu na raty Zaplo (zobacz prospekt informacyjny, zobacz zestawienie kredytów na raty). Pojawia się ich www jako pierwszy w wynikach wyszukiwania:

Zaplo pojkawia się pierwszy ze swoją publikacją. Zrzut z wyszukiwarki.

Zaplo jest niekwestionowanym liderem a ich słowa nadal są aktualne. Warto do dodatkowego potwierdzenia jakości finansowych usług peselowych wskazać ich publikację (zobacz publikację o niebezpiecznych pożyczkach na pesel).

Przy okazji podobny pod względem wymagań i czasu do załatwienia formalności jest kredyt na raty Monedo (zobacz prospekt informacyjny). Monedo i Zaplo mają podobne procedury a umowę dostarczy do domu kurier. W kontrze jest jeszcze dodatkowo marka Wonga (zobacz prospekt informacyjny), popularna, nawet lubiana przez stricte bankowców (przypadek portalu Bankovo).

Dodatkowo: istnieje coś takiego jak generatory PESEL. Numer ten jest generowany algorytmicznie. Liczny nie są kolejne. Można wygenerować sobie w sieci takie numery na różnych stronach, łatwo je znaleźć. Generatory PESEL, nie łudźcie się, nie pomogą w wzięciu pożyczki na lewy numer wygenerowany losowo przez algorytm. Kredytodawcy potrzebują nie tylko danych z dowodu osobistego ale ponadto potrzebują weryfikacji tożsamości (o czym szeroko na naszych łamach). Także sam wygenerowany numer PESEL nie wystarczy aby zweryfikować tą wygenerowaną tożsamość bo konto bankowe klienta musi być już zapisane na jego prawdziwe dane.

Opinie internautów

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.