Faraon24 » Opinie » Jak Mytten od LAVL (nie)pomoże znaleźć pożyczkę prywatną bez weryfikacji BIK i KRD?

Jak Mytten od LAVL (nie)pomoże znaleźć pożyczkę prywatną bez weryfikacji BIK i KRD?

1. Proces wnioskowania

Składając wniosek podajemy imię, płeć (wybór binarny) oraz adres email. „Merytoryczna” weryfikacja wniosku odbywa się natychmiast i jest zawsze w 100% pozytywna.

Tak to jest zaprogramowane aby wywołać uczucie ulgi (bo przecież bez BIK i KRD) pomagające w dalszym planie:

Oczywiście nie było weryfikacji, wpisywałem dane z zamkniętymi oczami – jakieś znaki losowe.

2. Zweryfikuj się

Twój wniosek, który składał się tylko z imienia, binarnej płci i adresu email został już merytorycznie zweryfikowany i jak widać na zegarze zostały 4 godziny na dokończenie weryfikacji.

Teraz masz się zweryfikować akceptując tajemnicze (bo nie wiadomo jakie ) zgody.

Przycisk weryfikacja ma taki kod źródłowy:

oznacza to, że jeśli klikniemy to nie będziemy wcale weryfikować się dalej w Mytten ale zakładać konto w VIALET dzięki czemu właściciel Mytten otrzyma prowizję.

3. Nie chodzi o pożyczkę

Mytten, że tak to ujmę… „ma w nosie Twoją pożyczkę”. Nie chodzi o pożyczkę ale o prowizję marketingową za promocję VIALET.

4. Instalacja VIALET z App Store

Fru, poleciało. Teraz jestem już na całkiem zagranicznej stronie Apple Store z aplikacją na telefon VIALET:

5. Co z moimi danymi osobowymi pozostawionymi w Mytten?

Wiemy już, że nie chodzi pożyczkę prywatną bez BIK i KRD ale o prowizję za pośrednictwo w dostarczaniu klientów. W tym przypadku (bo takich przypadków mamy na tapecie dziesiątki) chodzi o podstępne przekierowanie za pośrednictwem platformy marketingowej. Ot taka akwizycja pod pozorem świadczenia usług pożyczek prywatnych.

Mając powyższe na uwadze warto zapytać o dane osobowe. Podawać trzeba było na początku imię, binarnie wybrać płeć oraz podać email – to są poważne dane osobowe a do tego już pierwotnie sprofilowane przez determinujący profil strony poszukującej na swoich użytkowników osoby z problemami finansowymi.

Administratorem danych osobowych jest firma LAVL. W dokumentacji Mytten dowiemy się tylko tyle. Żadnych adresów, danych firmowych, tylko słowo LAVL.

Wtórnie i zastępczo realizując obowiązek jawności administratora danych osobowych podaje link do wyciągu CEIDG administratora danych osobowych zbieranych przez stronę Mytten:

https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/SearchDetails.aspx?Id=5ce06d7d-ea18-486a-ac4b-ea6360b958e5

potwierdzone dzięki usłudze EU WHOIS.

Podsumowanie

Mytten drwiącym głosem woła „Zostałeś merytorycznie zweryfikowany” ale podając jakiekolwiek dane też przejdziemy taką weryfikację. Usługa polega na przyciąganiu osób poszukujących pożyczek bez BIK i KRD czyli takich po prawdzie niemożliwych w większości przypadków. Rzekoma dalsza weryfikacja to prowadzenie do zewnętrznej strony przez sieć reklamową systemów partnerskich za co właściciel Mytten otrzyma prowizję.

 

0 0 Głosy
Łączna ocena
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowane
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek
Maciek
1 rok temu

Witam.Dalem się tak samo zrobić w konia na 1000zl zanim się spostrzeglem.Pozniej chcieli 10 tyś zł wpłaty ale wiedząc już o tym że to kompletna sciema przesłałem i fałszywe potwierdzenie tego przelewu A oni o dziwo zwrócili mi ten 1000zl