Pożyczki przez Internet » Opinie » „Moja Pożyczka”(moja-pozyczka.pl) nie udziela pożyczek

„Moja Pożyczka”(moja-pozyczka.pl) nie udziela pożyczek

Zbieracze danych osobowych są wszędzie, w branży pożyczek internetowych grasują od lat. Stron typu „Moja Pożyczka” jest mnóstwo, polegają na zbieraniu danych osobowych i przekazaniu ich dalej.

Oczywiście na ogół w regulaminie przeczytasz (w Mojej Pożyczce TAK), że usługa polega tylko na rozsyłaniu reklam. Mają być kierowane właśnie przez internet i telefon. Jeśli nie masz czym pochwalić się w temacie BIK czy KRD i innych BIG’ów to na pewno dostaniesz też reklamy innych usług, usług pośrednich czy dalszych portali zbierających dane. A… Najważniejsze – żadnej innej pożyczki niż masz na każdej innej porównywarce nie uświadczysz.

Opinie ma złe. Nie chodzi nawet o to, że są skopiowane z innych portali, o których zamiarach już nie wspomnę, ale bardziej chodzi o to, że nikt nie lubi być robiony w balona:

> człowiek wchodzi na stronę

> widzi suwaki, znane z firm pożyczkowych, widzi opinie, same pozytywne, podpisane

> klika przycisk „chcę pożyczkę” – czyli tu się daje pożyczkę, ktoś mówi „chcę” to znaczy ktoś pyta „chcesz?”

^ale jeszcze zanim potwierdzę, że chcę to na górze widzę napis “Wypełnij formularz by złożyć wniosek o pożyczkę”

No niby tylko słowa ale co mają na celu? – abyś pomyślał, że ktoś tam udziela pożyczek i to na dodatek bez BIK i KRD!

^ omijające prawo tłumaczenie może wyglądać tak:

ma się wypełnić formularz by potem dopiero złożyć wniosek pożyczkowy u wybranego z reklam pożyczkodawcy

^^ ale faktycznie rozumie się to tak: 

mam wypełnić formularz i jest on wnioskiem, który właśnie składam

większość tak pomyśli i jest to co najmniej oczywiste.

Opinie… złe opinie

“Potrzebowałam natychmiast pieniędzy na okazyjny zakup nowej szafy. W 15 minut wiedziałam, że mogę się cieszyć nowym zakupem. Dziękuję !”

Ta opinia podpisana jest jako “Ola” na moja-pozyczka.pl

Na stronie podobnej ale od innego “zbieracza” też “Ola” (“Szybka Kaska”)

ale już na stronie pozyczkazatelefon.pl Ola przeobraża się a Anitę Kowalczyk z Warszawy:

Podsumuje

Jeśli szukasz pożyczki i jest to mało skuteczne na znanych portalach czy w wyszukiwarkach (zobacz naszą wyszukiwarkę szybkich pożyczek internetowych), na pewno banki nie chcą Cię widzieć też – to nie licz, że coś takiego i coś podobnego do Mojej Pożyczki pomoże podratować budżet. Dostaniesz reklamy, telefony, może część z nich częściowo trafi w Twoje potrzeby ale na pewno nie będzie to to na co liczyłeś widząc te przepiękne zapewnianie, że dostanie szybko pożyczkę przez internet lub nawet telefon.

ocena
[W sumie: 6 | srednia:3.3]
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
5 miesięcy temu

Dałam się na to nabrać. Teraz martwię się o swoje dane. Zastanawiam się czy nie iść z tym na policję i nie wyrobić nowych dokumentów.

nmx
nmx
1 rok temu

Witam, podziwiam Twoje wszystkie wpisy choćby za samą chęć ich stworzenia, jednak nie zmieni to dalszego funkcjonowania obecnych/nowych* portali ponieważ większość ludzi to niestety debile… zastanawiam się tylko nad sensem bycia szeryfem 😉 no ale co kto lubi, wesołych

Katarzyna
Katarzyna
1 rok temu

Ile sie czeka na pienadze moja pozyczka

Jarmuż
Jarmuż
7 miesięcy temu
Reply to  Katarzyna

Ja czekam już od ponad roku. To przekręt jest. Opinie na pierwszej stronie samemu sobie napisał pajacyk. Jeden wpis jest taki, że gość pożycza co 2-3 miesiące regularnie – no jak się bierze pozabankowe regularnie to trzeba być bardzo bogatym hehe Inny wpis mówi o litościwym spojrzeniu Pani w banku jakby albo spojrzenie albo Pani mieli o czymś decydować w ogóle Jeszcze ktoś pisze, że pożycza na prezent ślubny – no to już żenujące bo jakby ktoś na mój prezent ślubny miał pożyczać to jak bym sam mu dał te pieniądze i niech mi kupi – no chyba, że to… Czytaj więcej »