Kokos: „Wypłata Pożyczki dokonywana jest na rachunek bankowy Pożyczkodawcy”?

Pożyczki: Kokos

Taki zapis znajduje się w §5 pkt. 1 regulaminu pożyczek Kokos. Biznes jest w sieci 11 lat. Wcześniej były to pożyczki społecznościowe czyli platforma gdzie ludzie pożyczają innym ludziom a Kokos pomaga np. przy weryfikacjach, spłatach itp. itd. Teraz za pośrednictwem Blue Media Kokos udziela pożyczek. Nowy regulamin wszedł w życie 11 stycznia 2018 i do tej pory jeszcze chyba nikt go nie przeczytał. Czytam to zdanie w kółko: „Wypłata Pożyczki dokonywana jest na rachunek bankowy Pożyczkodawcy” – Moja Pożyczka, czyli pożyczkobiorcy ma być wypłacona na rachunek pożyczkodawcy? Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

To błąd, nie mogę się nadziwić, może dla tego, że jest 3:30 w nocy ale spałem 6 godzin i to powinno teoretycznie wystarczyć.

Zobacz prospekt informacyjny, zobacz stronę www

Zapis ten wygląda dokładnie tak:

Kokos: wypłata pożyczki na konto pożyczkodawcy?

Oczywiście, nawet po akceptacji takiego regulaminu Moja Pożyczka będzie przelana na mój rachunek czyli pożyczkobiorcy i na takie złamanie postanowień regulaminu wszyscy się zgodzą.

Kokos to twardy orzech do zgryzienia

Właściwie to same pożyczki w Kokosie są bardzo proste. Budżet można podreperować za pierwszym razem do 5000 PLN na okres od 3 do 6 msc. Drogo nie jest, RRSO dla maksymalnych parametrów kwoty i okresu to 72,55% – wręcz tanio jak na pozabankowe pożyczki przez internet. Pakietu pierwszej bezpłatnej pożyczki nie ma chyba, że do 14 dni się spłaci – wtedy każda może być bez kosztów bo to ustawowy czas na zwrot / rezygnację.

Zestawienie pożyczek internetowych wymaga nie tylko aby oferta była warta polecenia ale również od strony musi być poprawna od strony formalno-prawnej oraz merytorycznej. Kokos jest w zestawieniu choć można, jak widać, lekko się doczepić.

Największą zaletą jest cena: pożyczka z przelewem online Kokos ma wyjątkowo konkurencyjne RRSO a w połączeniu z szybkością (choć perę minut to przesada) jest po prawdzie prawie nie do przebicia.

Z Kokosem nie przejmujesz się dostawą do domu umowy przez kuriera. Podobnie jak w Wonga udziela się pełnomocnictwa na podpisanie umowy przez przedstawiciela firmy. Większość pożyczek na raty dostarcza do domu klienta umowy, ten musi podpisać je i odesłać kurierem – może to być od razu tym samym kurierem, który dostarczył, może być samodzielnie – to nie jest przyjazna procedura a szczególnie kiedy RRSO przekracza chociażby 20%.

Czytając regulamin jest więcej fragmentów, do których można się przyczepić, jeszcze np.:

§6 (weryfikacja) pkt. 1.a. ma brzmienie takie:

„Weryfikacje we wskazanych w Serwisie biurach informacji gospodarczej oraz Krajowym Rejestrze Długów lub innych rejestrach, w tym również prowadzonych przez Związek Banków Polskich (Weryfikacja BIG);”

i utrwalone na obrazie:

Weryfikacja Kokosa: KRD to też BIG

Krajowy Rejestr Długów jest BIGiem czyli biurem informacji gospodarczej, tu podaje się jakby było to zupełnie coś innego, niezwiązanego. Są różne BIGi: KRD, KBIG, Infomonitor, ERIF… Na końcu jest w nawiasie „weryfikacja BIG” – można to lepiej napisać.

Jeśli wybierasz kredyty pozabankowe

Kokos aktualnie (na dzień publikacji wpisu) udziela pożyczek o takich parametrach:

od 200 do 5000 PLN
od 3 do 6 msc.
RRSO 72,55%
Rata 970,53 PLN

Jest tanio ale potrzebna jest pełna zdolność kredytowa, wyciąg z Twojego konta też będzie potrzebny jeśli będziesz chcieć maksymalną kwotę.

Jako podobna do Kokosa często wskazywana jest pożyczka Zaplo (prospekt informacyjny), a w Zaplo wyglądało by to dla maksimum Kokosa tak:

5000 PLN / 6 msc.
Rata 1281 PLN

Czyli co miesiąc ponad 300 zł drożej jest w Zaplo niż w Kokosie. Obydwie są udzielane bez zaświadczeń ale w Kokosie jeśli będziesz chcieć większą kwotę to zostaniesz poproszony o wyciągi z konta za ostatnie 3 miesiące – wtedy się okaże czy masz dochody jakieś, czy w ogóle Cię stać na droższy kredyt pozabankowy. Zaplo ma na starcie do 10000 PLN i dla 5000 PLN nie martwiłbym się jeszcze dodatkowymi dokumentami.

Podsumowanie

Możesz mieć przelew za parę minut na swoim rachunku bankowym. Oczywiście po pozytywnej decyzji – ale regulamin zastrzega, że może to zająć nawet do 2 dni. Błędy w regulaminach często się nie zdarzają tym bardziej dziwi, że biznes prowadzony od 11 lat ma takie wpadki. Niemniej jednak spośród wszystkich jakże drogich internetowych kredytów przez internet to Kokos jest w miarę tani. Kto brak jedną lub nawet kilka z nich wie, że dane do porównania Zaplo też jest stosunkowo tanią opcją. Kokos pozostaje na liście zweryfikowanych pożyczek. Powodzenie w spłacaniu.

ocena
[W sumie: 0 | srednia:0]
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Ewelina
Ewelina
6 miesięcy temu

Najlepszą pożyczkę w swoim życiu otrzymałam w firmie Szybka Gotówka, nie warto się śpieszyć z wyborem firmy pożyczkowej, polecam wszystkim porównać sobie kilka ofert i wybrać najbardziej korzystną dla siebie.