Faraon24 » Opinie » Pożyczki internetowe – jak działają?

Pożyczki internetowe – jak działają?

W zestawieniu Faraon24 mamy ponad 50 propozycji pożyczek internetowych. Zasada ich działania jest prosta. Można szybko otrzymać jedną z lub kilka z nich. Cały czas pozostajesz w domu nie odchodząc od klawiatury komputera. Wyjaśniamy jak to działa!

Szybką pożyczkę może prawie każdy przez internet bez względu na wiek, płeć i bez względu na historię kredytową uwidocznioną w rejestrach gromadzących dane osób zadłużonych.

Przy każdej pożyczce z zestawienia można znaleźć jej szczegółowe parametry dokładnie opisujące warunki, które trzeba będzie spełnić. W przypadku małych kwot wymagania są znikome, przeważnie wystarczy tylko stabilne połączenie z siecią internet, dane z własnego dowodu osobistego, telefon komórkowy z aktywną kartą SIM oraz dostęp do własnego konta bankowego. Najważniejsze jest aby rachunek bankowy był zarejestrowany na dane dokładnie tożsame z tymi zawartymi w dowodzie ponieważ będzie trzeba wykonać mikro przelew weryfikacyjny właśnie z tego rachunku na rachunek pożyczkodawcy. Kwoty przelewów zamykają się w przedziale od 0,01 do 1,00 zł co już na samym początku uwiarygadnia ofertę. Jeśli na innych stronach www znalazłeś oferty z wymogiem wyższej kwoty weryfikacyjnej może oznaczać, że trafiłeś na tak zwaną firmę „krzak” z brakiem intencji do zawarcia uczciwej umowy.

Jak wygląda procedura rejestracji?

Wszystko jest dziecinnie proste. Wybranie jednej z naszych propozycji rozpoczyna się przekierowaniem do specjalnie przygotowanej witryny po stronie odpowiedzialnej za daną markę firmy. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na poprawność wprowadzanych danych bo tylko wtedy cały proces może przebiec bez zakłóceń. Następnym krokiem jest wykonanie mikro przelewu na wskazany numer rachunku bankowego. Pożyczkodawca otrzymawszy przelew sprawdza czy dane osobowe w nim wyszczególnione zgadzają się tymi, które wprowadziłeś w formularzu. Jest to odpowiednik pokazywania dowodu osobistego i działa na zasadzie opisanej w powiedzeniu „nie wyważa się otwartych drzwi”. Oznacza to, że jeśli już ktoś wcześniej sprawdzał naszą tożsamość przy otwieraniu konta i skutecznie je otworzył to można mieć pewność, że czynność ta została wykonana prawidłowo i rachunek zarejestrowany jest na dokładnie tą osobę, którą wskazuje dokument stwierdzający tożsamości czyli w naszym przypadku dowód osobisty (to nigdy nie może być paszport, prawo jazdy czy książeczka wojskowa w przypadku mężczyzn). Wykonać przelew może tylko właściciel konta co jest najlepszym potwierdzeniem tożsamości. Niektóre firmy umożliwiają przeprowadzenie procedury rejestracji z uprzednim zalogowaniem do swojego konta na Facebook-u co z jednej strony ułatwia wprowadzanie danych a z drugiej dodatkowo uwiarygadnia klienta.

Przykład rejestracji internetowej

Powyższy przykład to ilustracja rejestracji dla oferty NetCredit.

Jak wygląda procedura wydawania decyzji?

Decyzja o przyznaniu finansowania wydawana jest przeważnie w sposób automatyczny. Pozytywne potwierdzenie tożsamości skutkuje w większości przypadków wykonaniem przelewu zwrotnego z wnioskowaną kwotą na wskazany przy rejestracji numer konta. Niektóre firmy pożyczkowe sprawdzają swoich potencjalnych klientów w bazach danych dłużników, którymi mogą być Biuro Informacji Kredytowej (BIK), jeden lub kilka z Biur Informacji Gospodarczej (BIG) do których należą m.in. Krajowy Rejestr Długów (KRD), Rejestr Dłużników (ERIF) lub BIG InfoMonitor. Jeśli takie sprawdzanie ma się odbywać to klient jest o tym informowany już przy procesie rejestracji. Taka informacja podawana na wstępie oszczędza czas zarówno po stronie pożyczkobiorcy jak i pożyczkodawcy.

Jak wygląda procedura zwrotu chwilówki?

Ten proces jest jeszcze prostszy niż sama rejestracja. Jedyne co trzeba zrobić to wykonanie przelewu zwrotnego na dokładnie ten sam numer konta, z którego otrzymaliśmy pożyczkę. Większość firm pożyczkowych ma swoje konta w kilku najpopularniejszych bankach co pozwala na wykonanie przelewu bezzwłocznie w czasie rzeczywistym. Jest to najbardziej istotne w przypadku nieoprocentowanych umów, które pod rygorem przekroczenia terminu spłaty zostają obciążone dodatkowymi kosztami. Niektóre firmy proponują bezpłatny okres na 30 dni a inne na 15 lub tylko na 7 dni. Informacja o okresie bezodsetkowym jest dobrze uwidoczniona i dostępna przed przystąpieniem procesu rejestracji.

0 0 Głosy
Łączna ocena
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments