Strona główna » Rozgryzamy finanse przez internet » Uwaga na Inwestor Prywatny Info (inwestorprywatny.info) – wyłudzenie zamiast 120 rat miesięcznych i 100 tys zł

Uwaga na Inwestor Prywatny Info (inwestorprywatny.info) – wyłudzenie zamiast 120 rat miesięcznych i 100 tys zł

inwestorprywatny.info

To kolejna odsłona tego samego patentu na wyłudzenie. Jeśli już coś wpłaciłeś(aś) to przykro mi – żadnego kredytu nie będzie a wpłaconych pieniędzy nie odzyskasz. To samo indywiduum (bo człowiek to brzmi zbyt dumnie) działa od lat na tym samym schemacie.

Chodzi o przedpłaty pod pozorem albo ubezpieczenia albo opłaty za transfer albo jeszcze coś innego.

Po wpłacie może pojawić się kolejne żądanie, a potem kolejne aż do skutku.

A potem kontakt się urywa.

Aby nie wdawać się kolejny raz w dokładnie te same szczegóły odsyłam do paru wpisów o poprzednich “biznesach” tego jegomościa:

Tam jest objaśnione skąd bierze nazwy firm wraz z NIP-em czy KRS-em – podszywanie się pod prawdziwe firmy. Jest pokazane jak robi podpisy na “dokumentach” – czcionka komputerowa wyglądająca jak pismo odręczne. ITP, ITD.

Archiwum frontowej strony tu: http://archive.is/J3ozR

A jak nie chce Ci się czytać wszystkiego od początku to może kilka plików audio z jegomościa głosem Cię przekona:

tu głos z Inwestorzy.net: https://faraon24.pl/audio/inwestorzy-audio.wav

a tu głos z ProstyKredyt.net https://faraon24.pl/audio/222478063-20191113.mp3

I tak jeszcze lekko technicznie zrzut z WHO IS domeny “inwestorprywatny.info”:

Dane z WHO IS dla inwestorprywatny.info

Rejestracha ciut ponad tydzień temu, dane ukryte (GDPR Masked). To właściwie prostackie dla byle “haćkera” z gimnazjum ale dla nieznających się na komputerach może być czarną magią.

Jak zawsze służę dodatkowym info jakby ktoś chciał o tym podyskutować – korzystajcie z komentarzy aby wszyscy widzieli.

Co na to Policja?

Totalnie nic. Rozmawiałem o tym z wieloma poszkodowanymi na przestrzeni lat i serio – totalne nic. Nikt nie odzyskał złotówki… ba… jeszcze koszty się pojawiły bo trzeba zeznania składać, trzeba jeździć na komendę, nie można iść do pracy, do tego: stres, frustracja, oczekiwanie, rozczarowanie, masa przekleństw, płacz i … najlepszy tekst Policjanta (nadal przez wielkie “P” z szacunku do reszty): “poczekajmy na termin napisany w umowie i dopiero wtedy proszę przyjść jeśli naprawdę kredytu nie będzie” – oczywiście umowa fałszywa, Policjant widział ale z racji zawodu zgoła nie finansowego acz wielce “prawnego” (cudzysłów intencyjny) nie wiele się zna.

Podsumowanie – na szybko bo kolejne fałszywki na tepecie

Jeśli już wpłaciłeś(aś) to zapomnij – przepadło. Jeśli jeszcze nie – to nic nie wpłatach – bo przepadnie. Jeśli chcesz wynająć adwokata, iść do radcy prawnego, mecenasa – kolejne koszty. Jeśli pokładasz wiarę w prokuratorze i policjantach (już z małego “p”) – zapomnij – to nic nie da. Lepiej pogodzić się ze stratą i żyć dalej.

15 thoughts on “Uwaga na Inwestor Prywatny Info (inwestorprywatny.info) – wyłudzenie zamiast 120 rat miesięcznych i 100 tys zł”

 1. Avatar

  Proszę uważać też na firmę info.alliansloans. com to są oszuści którzy są w Turcji ale Polacy są zamieszani bo polecają pożyczki. Wysyłają umowę i po zapłaceniu opłaty rejestracyjnej cały czas potrzebuja pieniądze to na podatek. to na aktywację konta. Dariusz [red.: nazwisko usunięte] to główny człowiek który tym kieruje.Zgłosiłam ich do Internet Crime Complaint.Center może się nimi.zajmą

 2. Avatar

  Witam zostaliśmy oszukani przez inwestor prywatny. Jak dzwonimy to twierdzi że do dwóch tygodni otrzymamy pożyczkę . Co robić . Czy ktoś został oszukany

 3. Avatar
  Wiktoriakaczyk44@gmail.com

  Witam serdecznie ja również złożyłam wniosek w firmie inwestorprywatny. Info dostałam umowę oraz druk do wpłaty na ubezpieczenie 1300zl oraz wniosek o te ubezpieczenie. Jeżeli wpłacę ta kwotę to pożyczka ma być udzielona w przeciągu 14dni. Lecz ponoć ta kwotę odciągnął w ostatnich ratach pożyczki. Patrzałam że jest firma zarejestrowana w KRS we Wrocławiu od 2012 roku. Nie wiem co o tym sądzić. W umowie mam dane tego “investora od imienia po nr. D. Os. Czy pesel firma która ubezpiecza pożyczkę to expresowe pożyczki również sprawdziłam i wydaje się okey. Nie wiem co o tym sądzić. Czy można prosić o kontakt?

 4. Avatar

  Witam mnie poprosili o dokumenty dowodu osobistego i zdjęcie umowy o pracę wysłałem ale nie mam żadnej odpowiedzi boję się że moje dane trafia w niewłaściwe ręce co mam zrobić boję się

  1. Avatar

   Dostaniesz umowę wraz z blankietem wpłaty za składkę ubezpieczeniową na ok 2500zł przy 50000 pożyczki. I jak zaplacisz to powinienes dostać pożyczkę na konto

   dopisek redakcji: UWAGA – to 100% przekręt!

 5. Avatar

  O mały włos a dałabym się nabrać. Rano wchodziłam na to przez reklamy w google. Potem to ostrzeżenie z faraona. Dziękuję serdecznie bo wpakowałabym się w problemy jeszcze większe niż mam.

Dodaj komentarz / opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.