Pożyczki przez Internet » Opinie » (NIE)Łatwy kredyt przez Internet czyli groźby telefoniczne, straszenie Interpolem, niemiecką Policją, zablokowaniem kont i śmiercią – historia prawdziwa, historia jakich tysiące.

(NIE)Łatwy kredyt przez Internet czyli groźby telefoniczne, straszenie Interpolem, niemiecką Policją, zablokowaniem kont i śmiercią – historia prawdziwa, historia jakich tysiące.

Łatwy kredyt przez internet

Publikuję opis przesłany przez czytelniczkę niestety oszukaną Afrykańskim Przekrętem Nigerian Scam. Wielokrotnie wcześniej opisywałem różne wersje tej metody, tym razem działania stały się mocno agresywne i jak sądzę dosyć skuteczne na nieszczęście części oszukanych. Czytelniczka na szczęście nie brnęła dalej w oszustwo choć zdaję sobie sprawę na podstawie długoletniej praktyki, że to nie łatwe. Osobom obserwującym z boku może wydawać się to nawet głupie wierzyć w kredyty typu 2% ale jak ktoś nie był w podobnej sytuacji to doprawdy pojęcia nie ma jak to działa na człowieka. Sam zacząłem się zajmować oszustwami finansowymi właśnie będą samemu oszukanym a miałem już wiele lat praktyki w bankowości i innych dziedzinach uznawanych za mocno intelektualne. Czytaj dalej – koniecznie czytaj dalej.


–START—

annabartuskova04@gmail.com
unionwesternbenin@hotmail.com
pkobanquepologne@onet.pl
nilducier@gmail.com
policeinterpolbenin392@gmail.com

Kontaktują się z tych maili

I numer telefonu +22967234119

Oraz jeszcze z kilku ale cały czas jedna osoba.

Dałam ogłoszenie już nie pamiętam gdzie o pożyczce prywatnej bo nie mam zdolności kredytowej dlatego chciałam spróbować pożyczyć od kogoś.

Odpisała Anna chciałam 40.000 później zmieniłam na 50.000 na 10lat
Otrzymałam umowę która miałam podpisać wysłać i zapłacić 650 zł za ubezpieczenie kredytu ale powiedziała ze 100 za mnie da.

Później otrzymałam jej notariusza Union western Benin stwierdził ze mam zapłacić ostatnie 2536,66 za uruchomienie kredytu wpłaciłam i pieniądze miały do mnie przyjść lecz wysłali jakiś certyfikat i ze mam zapłacić ponad 4tysiace nie zgodziłam się poszłam do banku o cofniecie lecz się nie dało.

Jestem w kontakcie z moim bankiem i prawdziwym Western Union i wrocławska policja.

Gdy napisałam o zwrot moich pieniędzy zaczął się Armagedon.

Zaczęła pisać reszta osób (ale już się pogubili i dostawałam te same wiadomości od każdej wiec ewidentnie pisze to jedna osoba)

Wysłali mi replikę potwierdzenia wysłania pieniędzy z zakrytym kodem że jak chce cały to wpłacam 350 i dostaje cały kod i moje pieniądze na konto.

Konsultowałam to z moim bankiem i western Union okazało się to dobra fałszywka i mówili ze mam nie płacić bo to nadawca płaci koszty a nie ja.

Oddalam ostatnie pieniądze zostało nam 20zl z małym dzieckiem nawet już nie śpię z nerwów.

Gdy napisałam myślałam ze się przestrasza ze mam ojca policjanta (mój tato nie żyje 10lat) i zgłoszę wszędzie oszustwo bo nie chcą mi wydać moich pieniędzy. Zgłosił się rzekomo ich bank PKO z groźbami i policja że grozi im i oskarżam o oszustwo.

Zaczęli wysyłać mi zdjęcia zerżnięte z Internetu ze skończę jak oni jak nie wpłacę 4tys. że policja Niemiec mnie da do więzienia i zabije.
Wysyłali mi tez potwierdzenia wpłat ludzi ich dowody osobiste (gdzie przecież nie można ujawniać tożsamości innych ludzi i ich danych).

I cały czas groza ze konto zablokują zabija – już nie wiem co mam robić.

Zgłosiłam sprawę na policje oszustwa.
Posiadam wszystkie maile od nich.
Kontaktowałam się nawę z departamentem Nigerii w warszawie. Western Union zarejestrował zgłoszenie i moje PKO.

Oczywiście zastrzegłam swój dowód osobisty.

Ale nie skończyło się tylko na tym.

Codziennie dostaje pogróżki ze zostało mi mało czasu na wpłatę 4tysiecy i ze skończę w więzieniu bo rzekomo policja niemiecka Interpolu jest w Polsce i źle skończę.

Zaczęła do mnie pisać nawet jakaś osoba podając się za dyrektora policji Interpolu ze zdjęciem jakiegoś dowodu osobistego. (a przecież wiemy doskonale ze każda jednostka ma swoje maile jak chcemy się z nimi skontaktować. Podają imię nazwisko. A nie tylko z Gmail hotmail i podpisują się dyrektor, notariusz zero nazwisk)

Gdy oczywiście napisałam ze nie wpłacę pieniędzy bo umowę zerwałam a nie jest ona prawomocna twierdza ze mnie zabija i stracę prace. (nie pracuje) i policja jedzie do mojej pracy i domu. Lecz przestałam już reagować. Nie będę przecież wymieniać zdań z kimś kto wyłudza pieniądze bo myśli ze się przestraszę.

Dzwonią średnio 10 razy dziennie ale numer ich już zablokowałam (odzywa się mężczyzna ze słowem “hello” w tle kobieta i dziecko.

Ostrzegam wszystkich wiem ze popełniłam błąd bo kto wierzy w łatwe pieniądze no ale czasu nie cofnę.

–KONIEC—

Zrzuty ekranu z wiadomości (niektóre zostały zamazane w celu ukrycia danych)

Podsumowanie

W pierwszej kolejności należy ignorować wszystkie wiadomości, jeśli to możliwe zablokować kanały komunikacji co może niestety wiązać się z koniecznością całkowitego usunięcia adresu mail – założenie blokady nie da takiego efektu ponieważ tylko po usunięciu konta nadawca wiadomości będzie otrzymywał zwrotki z informacją, że konto nie istnieje. Posiadając smartphone można wgrać aplikację natychmiast rozłączającą wskazane numery (lub też kierunkowe lub zakresy numerów), blokadę można założyć też u operatora sieci komórkowej w której zarejestrowany jest nasz numer. Łatwy kredyt istnieje ale tylko na małe kwoty i z czystym BIK i KRD i dostępny jest w bankach, SKOK-ach, firmach pożyczkowych (w wielu za darmo do 60 dni). Kredyty na mail istnieje wyłącznie wirtualnie.

ocena
[W sumie: 0 | srednia:0]
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments