Faraon24 » Opinie » Zakup PC z mocnym GPU na raty – w I i II kwartale 2022 będzie wysyp ofert online najmocniejszych GPU za pół ceny.

Zakup PC z mocnym GPU na raty – w I i II kwartale 2022 będzie wysyp ofert online najmocniejszych GPU za pół ceny.

GPU na raty - w I i II kwartale 2022 wysyp tanich GPU

GPU (Graphics Processing Unit) – procesor karty graficznej to kluczowy element komputerów dla graczy i profesjonalistów zajmujących się grafiką 3D. W ostatnich latach stał się również kluczowy dla krypto-górników. Kto to taki? To Ci co kopią kryptowaluty.

Skomplikowane? Zaraz szybko rozjaśnię i wytłumaczę: czemu używana karta graficzna sprzed 2 lat kosztuje więcej niż 2 lata temu nowa, czemu w sklepach brakuje tych kart i co najważniejsze – dlaczego wstrzymanie się z zakupem sprzętu do I i II kwartału 2020 może przynieść oszczędności nawet ponad 50% względem aktualnych cen a tym samym sprawi to, że nie trzeba będzie brać tego sprzętu na raty i płacić odsetek.

Ważne: jeśli potrzebujesz super komputera do gier lub pracy graficznej pod choinkę to niestety – przepłacisz i to sromotnie. Nadto jeśli ma być sfinansowany pożyczką ratalną to dochodzą do tego jeszcze odsetki – a im bardziej polubowne traktowanie zdolności kredytowej tym te odsetki będą większa. W Faraon24 dużo czasu poświęcamy zadłużonym i to szczególnie ważne bo zadłużeni też chcą dać najbliższym prezenty pod choinkę w tym często będą to właśnie komputery do gier. Wprawdzie są raty 0% (np, RTV EURO AGD, Media Expert, Media Markt, PayU wespół z Allegro) w sklepach stacjonarnych i internetowych ale to zawsze wiąże się albo z wyższą ceną sprzętu niż w innych sklepach lub z ukrytymi dodatkowymi opłatami.

Proof of Stake (PoS) zamiast Proof of Work (PoW) – dla tego będzie na rynku wysyp dosłownie milionów tanich super mocnych high-endowych GPU. Chodzi o to, że wydobywanie kryptowaluty, głównie Ethereum (ETH) nie będzie już polegać na mocy obliczeniowej ale na posiadanych zasobach.

Pomijając skomplikowane szczegóły techniczne jak to działa dokładnie warto uzmysłowić sobie tylko jedną rzecz:

  • ceny GPU są wywindowane z powodu wykupywania najmocniejszych kart przez krypto górników nawet przed premierą najnowszych modeli – zarabia się duże pieniądze a sprzęt sam się zwraca nawet w 6 miesięcy od zakupu, nadto jeśli koparka wyposażona jest w kilka a czasem kilkanaście GPU to spełnia jeszcze funkcję farelki, która nie tylko za darmo grzeje dom czy mieszkanie ale także zarabia a koszty energii elektrycznej są i tak pokrywane z wydobycia.

ETH przejdzie w I lub II kwartale na metodę autoryzacji transakcji nie przez skomplikowane krypto obliczenia, które właśnie obsługuje GPU ale autoryzować transakcje będą inne portfele ETH – im więcej coinów tym potencjalnie większe wydobycie nowych ETH.

Jeśli to nadal skomplikowane to prościej:

miliony super high endowych kart graficznych, które teraz kosztują pomiędzy 4000 PLN a nawet 40,000 PLN (!!!) za 1 sztukę będą masowo sprzedawane na całym świecie (używane oczywiście) ponieważ nie będą już potrzebne do koparek i znów będą mogły służyć jako zwykłą część komputera. Obecnie tych kart brakuje przez co tych tańszych też – każdy kupuje co jest na półce a jest tego mało i wszystko bardzo drogie (do tego jeszcze inflacja o globalnym zasięgu).

Kryptowaluty ETH i najbardziej znany BTC czyli Bitcoin nadal są uznawane za waluty przyszłości – trudno się z tym nie zgodzić biorąc pod uwagę całokształt systemów finansowych na świecie. Ba… nawet Ukraina zapowiada, że Bitcoin będzie jej walutą narodową, Japonia testuje właśnie swojego cyfrowego krypto Juana, generalnie nowoczesny świat zaczyna rozumieć na czym polega Blockchain i dla czego Bitcoin pomimo dużych wahań i tak jest w trendzie wzrostowym.

Ciekawą opcję przedstawił ostatnio Wojciech Rocket w związku z trendem zarabiania na BTC finansowanym przez pierwszą pożyczkę za darmo. Pokazał, że kupując BTC za darmową chwilówkę 1 października 2021 i sprzedając wszystko 30 października 2021 nie tylko można było mieć kapitał 5000 PLN pożyczony za darmo ale jeszcze zarobić na wzroście w 30 dniach 141.74% !!! co przy chwilówce takiej jak Finbo czy Kuki na 5000 PLN dało stopę zwrotu 2087 PLN!!! (minus podatek PIT oczywiście od zarobku na kryptowalutach). Można by ten pomysł poszerzyć o pożyczki podobne do Vivus i wykorzystać te na dłuższy okres dla dywersyfikacji ryzyka zmian kursu w krótkich okresach czasu jak również skorzystać wyników eksperymentu multiplikowania chwilówek (też Rocket).

Nie ma wątpliwości, ze technologia blockchain doskonale nadaje się do zastąpienia większości transakcji pieniężnych na świecie. Kopanie kryptowalut wkrótce nie będzie już prawie opłacalne i większość górników będzie sprzedawać swoje sprzęty, które dawno już na siebie zarobiły więc nie będzie sentymentu sprzedawania ze stratą – wręcz przeciwnie – kiedy miliony GPU zaleją rynek po prostu cena tych nowych też stopnieje i to szybciej niż bałwan na wiosnę.

0 0 Głosy
Łączna ocena
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowane
Inline Feedbacks
View all comments
Chyba nie...
Chyba nie...
9 miesięcy temu

Przecież oprocz ETH sa inne opłacalne waluty do kopania. Nie będzie wysypu kart w 2022. Kopacze przerzuca sie na inne crypto.