Faraon24 » Opinie » Gold Pożyczka –złoty lider na rynku kredytów na dowód? –sprawdzamy bardzo anonimową pozabankową instytucję finansową

Gold Pożyczka –złoty lider na rynku kredytów na dowód? –sprawdzamy bardzo anonimową pozabankową instytucję finansową

Zdobycie potencjalnych klientów przez anonimowe podmioty jest proste jeśli szukają oni kredytu na dowód. Wystarczy wykupić reklamy w wyszukiwarce internetowej, najlepiej takiej, której logo na całym świecie budzi wielkie zaufanie. Tak robi Gold Pożyczka, którą ławo znajdziemy wetkniętą pomiędzy reklamy prawdziwych instytucji finansowych. Sprawdzimy bezpieczeństwo przekazywanych danych osobowych, samozaprzeczenie regulaminu oraz polityki prywatności. Gold Pożyczka ma być instytucją finansową udzielającą szybkich pożyczek pozabankowych ale nią nie jest za to dane z wniosków służą do wypełniania formularzy kontaktowych firmy Proviednt. Dowiedz się więcej czytając dalej.

Niezarejestrowana działalność gospodarcza i art. 5a pkt 6 ustawy o podatku dochodowym

Udzielanie szybkich pożyczek pozabankowych (prawo, działalność, PKD, kredyt konsumencki, umowa cywilnoprawna). – jeśli osoba zajmuje się w sposób regularny i ciągły świadczeniem usług lub dostawą towarów i uzyskuje z tego tytułu przychód (nie musi być dochód) to prowadzi działalność gospodarczą. Jeśli osoba ta prowadzi prywatną instytucję finansową nie będącą żadnym podmiotem gospodarczym (spółka, działalność gospodarcza etc.) to przyjmuje się, że prowadzi ona niezarejestrowaną działalność gospodarczą ze wszystkimi skutkami prawnymi wiążącymi się z jej prowadzeniem. Zgodnie z art. 5a pkt 6 ustawy z dnia 26 lipca 1991 (Dz.U. 1991 nr 80 poz. 350) ilekroć mowa o

6) działalności gospodarczej albo pozarolniczej działalności gospodarczej – oznacza to działalność zarobkową:
a) wytwórczą, budowlaną, handlową, usługową,
b) polegającą na poszukiwaniu, rozpoznawaniu i wydobywaniu kopalin ze złóż,
c) polegającą na wykorzystywaniu rzeczy oraz wartości niematerialnych i prawnych
– prowadzoną we własnym imieniu bez względu na jej rezultat, w sposób zorganizowany i ciągły, z której uzyskane przychody nie są zaliczane do innych przychodów ze źródeł wymienionych w art. 10 ust. 1 pkt 1, 2 i 4–9;

Oczywiście cały czas nie wiemy czy mamy do czynienia z zarejestrowaną firmą czy jak w większości znanych w Faraon24 przypadków jest to jedna osoba (często licealista, lub student).

Treść strony w połączeniu z przepisami prawa natychmiast implikują wymóg istnienia działalności gospodarczej mimo wysokiego poziomu zadbania o anonimowość. Z uwagi na to, że sytuacje poruszane na łamach Faraon24 powodują u niektórych administratorów i operatorów serwisów pożyczkowych natychmiastową zmianę treści swojej strony, zaczynamy wykonywać zrzuty (obraz, mirror) całych stron z treścią aktualną na dzień publikacji. Zrzuty będą dostępne online nawet po zakończeniu istnienia domeny. WebArchive, który przy AmZloty był używany, okazuje się nie być wystarczającym narzędziem do analiz danych historycznych na potrzeby Faraon24. Informacja dodatkowa: zrzut strony jest wykonywany zawsze w Twojej własnej przeglądarce internetowej (chyba, że masz wyłączone pliki tymczasowe) – przeszukując odpowiednie pliki na swoim komputerze znajdziesz te same dane (mogą być zapisane w technicznie inny sposób).

Zrzut do pobrania: https://faraon24.pl/zrzut/https___gold-pozyczka.pl_.zip

Treść strony bardzo mocno przekonuje (choć nie informuje a to duża różnica), że do czynienia mamy z prężną firmą pożyczkową. Przekonanie jest mniej ważne, ważniejsze jest to o czym informuje bezpośrednio, mianowicie:

„Jesteśmy prywatną instytucją finansową, zajmującą się udzielaniem szybkich pożyczek pozabankowych” – bezpośrednia informacja, że jest to niepubliczna (nierządowa itp., inaczej prywatna) instytucja finansowa, która zajmuje się stricte pożyczaniem pieniędzy bez udziału banków. Jest to o tyle istotne, że z obowiązującego regulaminu dowiemy się zgoła przeciwnych rzeczy. Dowiemy się, że dane osobowe zawarte w ówcześnie wypełnionym i wysłanym przez internet wniosku (czyli wypełnienie krótkiego formularza z witryny) zostaną przekazane podmiotą, które to dopiero udzielą „szerszych” informacji o oferowanych produktach finansowych. Fakty bronią się same – Gold Pożyczka nie jest prywatną instytucją, która zajmuje się udzielaniem szybkich pożyczek pozabankowych ale faktycznie jest to tylko rodzaj marketingu internetowego.

„Wyróżniamy się profesjonalizmem i wieloletnim doświadczeniem” – niestety owego profesjonalizmu nie można potwierdzić, wręcz zaprzeczyć mu można co zostanie dalej opisane jako samozaprzeczenie regulaminu i polityki prywatności (czyli są nie zgodne z samymi sobą) wskazujące bardziej na amatorski charakter przedsięwzięcia.

„Gold Pożyczka to lider w wszelkiego rodzaju rankingach” – nie znam żadnego rankingu (a znam chyba wszystkie), który by w ogóle wspominał o nich. Nie jest to ani lider ani nawet żaden pretendent do tego tytułu. Biorąc pod uwagę wszystkie „za i przeciw” jedyny ranking w jakim mogłaby uczestniczyć to ten negatywny.

A może tym liderem ma być Provident?

Dziękujemy za wypełnienie formularza kontaktowego w Provident Polska

Wypełniłem formularz aby zawrzeć umowę z Gold Pożyczka a po niespełna 3 godzinach otrzymuje wiadomość mail z podziękowaniem za wypełnienie formularza kontaktowego w Provident Polska S.A. Oferta jest jedną z tańszych bo zaczyna się od 66.7% RRSO.

Mail kontaktowy z Provident Polska S.A.

Do tego zadania został wykorzystany świeży adres poczty elektronicznej wolny od spamu aby mieć pewność, że to była właśnie ta konkretna wiadomość, której się spodziewałem. Tak, spodziewałem się. Spodziewali się pewnie tego również nasi stali czytelnicy ponieważ okazuje się, że większość tego typu biznesów przekazuje dane osobowe właśnie do firmy Provident. Na marginesie warto zauważyć, że nawet jeśli samozwańczy lider opinie o własnej jakości opiera na marce Provident to od dłuższego czasu nie jest on już liderem pożyczek pozabankowych, jest nim bezapelacyjnie Vivus ze swoją pierwszą umową za darmo czyli RRSO wynosi 0%.

Formularz kontaktowy Gold Pożyczka

Zaraz po wypełnieniu formularza Gold Pożyczka widzimy na ekranie komunikat:

„Dziękujemy. Twój formularz został wysłany poprawnie. Wkrótce skontaktujemy się z Tobą w celu przedstawienia gotowej oferty. Do usłyszenia !”

Dziękujemy za kontakt z Gold Pożyczka

Na omawianej stronie internetowej nie sposób odnaleźć informacji o przekazywaniu danych osobowych do formularzy kontaktowych Provident, w ogóle żadnej wzmianki o tej firmie nie ma. Brak też wzmianki (choć to może być oczywiste) o nowej marce Provident, mianowicie Hapi Pożyczki, która to jest wersją online tej samej oferty.

Podsumowanie

Zdobywanie klientów jest proste ale aby w ich oczach zyskać wiarygodność trzeba się znacznie bardziej postarać niżeli Gold Pożyczka. Oferta kredytów na dowód znaleziona w reklamach popularnej wyszukiwarki okazała się być kolejną stroną służącą do przekazywania danych osobowych do firmy Priovident. Lider to to nie jest, aktualnym liderem jest wszak Vivus choć sam Faraon24 nie może być tego dowodem (wewnętrzne statystyki z działu zestawień). Zrzuty aktualne na dzień publikacji i obrazy zawarte w tekście mówią same za siebie. Nasza opinia jest zatem negatywna.

0 0 Głosy
Łączna ocena
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowane
Inline Feedbacks
View all comments
Katarzyna
Katarzyna
2 lat temu

Witam, czy jest możliwość wzięcia pożyczki u państwa