Faraon24 » Opinie » Gdzie najłatwiej dostać kredyt gotówkowy?​

Gdzie najłatwiej dostać kredyt gotówkowy?

Łatwy kredyt gotówkowy to przede wszystkim minimum formalności. Najłatwiej jest jeśli potrzebujemy tylko dowodu osobistego. Kredyty tylko na dowód są ale nie jest to też takie oczywiste. Wiele banków będzie chciało wyciąg z konta zamiast typowych dokumentów poświadczających zarobki. Na historię z konta w tym samym banku chętnie są udzielane kredyty gotówkowe online. Bank ma historię naszego konta i często automatycznie może dokończyć oceny zdolności kredytowej. Jeśli dochody wpływają na nasze konto i „nie widać” tam zajęć komorniczych itp. to o kredyt gotówkowy online w naszym macierzystym banku będzie bardzo prosto.

Łatwe są w kilku bankach, nie potrzebne są nawet zaświadczenia o dochodach. Muszą też być łatwiejsze do spłaty od innych czyli kładziemy nacisk na niską ratę. Duże kwoty i niskie oprocentowanie też jest ważne. Kredyt ułatwi posiadanie dobrej historii na rachunku w wybranym banku. Dobra historia rachunku ułatwia dostęp do większych kredytów.

Kredyt gotówkowy Alior Banku wygrywa. Wygraną potwierdzają inne rankingi.

W zestawieniu 17 Banków ma wręcz gwarantowane stałe pierwsze miejsce. Szkoda tylko, że tam na drugim miejscu jest kredyt gotówkowy Deutsche Banku, który w porównaniu do innych jest dostać trudno, chyba, że się jest nauczycielem, lekarzem, policjantem lub podobnym profesjonalistom. Mają wysoki współczynnik decyzji odmownych bez podawania przyczyny ale jedną z tych przyczyn może być ewidencja członka rodziny w bazach Biur Informacji Gospodarczych (BIG). Zestawienie TotalMoney dodatkowo potwierdzają pozycję Alior’a. Ranking 17 banków i TotalMoney różni wiele i dziwi, że 17 banków ustawił nie łatwy Deutsche Bank na drugim miejscu bo z reguły twórcy rankingów tworzą je pod kątem najłatwiejszych do dostania aby maksymalizować ilość własnych prowizji. Łatwo to zauważyć w wielu wyszukiwarkach kiedy kolejność wyników z kalkulatora jest ułożona inaczej niż po wysokości miesięcznej raty. Alternatywą dla łatwych kredytów gotówkowych są pozabankowe kredyty na dowód w instytucjach pożyczkowych. Jeśli klient wymaga tylko małej kwoty na krótki czas to pierwszym wyborem powinny być darmowe pożyczki. Jeśli mamy dobre zeznanie PIT za zeszły rok to wiele banków ma na taką okazję przygotowane specjalne kredyty na PIT (dobre tzn. wykazuje dochody).

Czy inne portale ułatwiają wzięcie kredytu gotówkowego?

Analizą prostych kredytów wykonało wiele portali i w każdym otrzymasz różne informacje. Jest rzekomy Rekinek Finansów, który sam wyznacza poziom przyznawalności tudzież procent szans na przyznanie, oferuje nawet pośrednictwo przy kredycie gotówkowym choć zdanie dalej nazywa już to otrzymywaniem dobrej oferty. Dzięki rejestrowi pośredników kredytu konsumenckiego KNF dowiemy się, że Rekin nie jest zarejestrowanym pośrednikiem. A dzięki intelektowi wiemy, że przyznawanie kredytów nie wiąże się z żadnymi szansami ale ze zdolnością kredytową. O jakości Rekina można przekonać się też ze sponsorowanego tekstu z Rzecz Pospolitej gdzie przykładowo pada „informacja”, że łatwiejsze od bankowych kredytów są pożyczki na raty bo nie potrzeba nawet do pożyczki na kilkadziesiąt tysięcy zł żadnych zaświadczeń. Nie wystarczy samemu nazywać się Rekinem aby nie być mątwą. Materiał od Lepszej Oferty też nie jest w ogóle wiarygodny. Nie ma tam nawet żadnego porównania czy rankingu, ba… tego w ogóle nie da się przeczytać taki zmyślony bełkot. Lepsza Oferta pasuje do Rekina Finansów swoją jakością w całej rozciągłości, twierdzi np. że instytucje pożyczkowe to parabanki, które nie mają dostępu do bazy BIK i nie dostali licencji od KNF. Jest to istotne ponieważ wielu internautów będzie czytać ich teksty i na och podstawie podejmować decyzje. Inne portale, które sprawdziłem od kątem odpowiadania gdzie najłatwiej o kredyt gotówkowy są jeszcze niższej jakości. Mam nadzieję, że nasze rankingi i porównania docenisz za wiarygodność.

Kredyt dostać jest łatwo w porównaniu z trudnością spłaty rat

Po otrzymaniu kredytu szybko przychodzi czas na spłatę rat. Jeśli nie będziesz spłacał rat dłużej niż przez 90 dni to niestety ale będziesz tak zwanym BIKowcem. Dane o niespłacanych ratach pojawią się w BIK i szukanie kredytu konsolidacyjnego (bo to pierwszy rozsądny krok) będzie możliwe tylko w pożyczkach pozabankowych. Nasz ranking pożyczek pozabankowych może się przydać więc lepiej spłacać raty w terminie a najlepiej przed czasem.

Kredyt spłacony przed czasem jest tańszy niż początkowe wyliczenia wskazywały. Bank może otrzymać „wynagrodzenie” tylko za czas świadczenia usługi i musi zwrócić część kosztów w przypadku wcześniejszej spłaty. To, jak i dlaczego należy się zwrot kosztów kredytu najłatwiej tłumaczy Rzecznik Finansowy. Rzecznik Finansowy stoi też na straży przestrzegania przepisów. W łatwy sposób można się z nim skontaktować, złożyć wniosek aby otrzymać pomoc prawną dotyczącą usług finansowych.

0 0 Głosy
Łączna ocena
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments