Zestawienie » Opinie » GDB Finance bez zaświadczeń i bez BIK! Aktywacja wniosku kosztuje ponad 30 zł płatne przez SMS

GDB Finance bez zaświadczeń i bez BIK! Aktywacja wniosku kosztuje ponad 30 zł płatne przez SMS

Strona internetowa GDB Finance na pierwszy rzut oka wygląda na dość solidną. Tyle jeśli chodzi o pozytywne wrażenia. Najważniejsze, czyli treść, nie pozostawia żadnych złudzeń czym jest GDB Finance. Witryna GDB Finance powstała po to aby czerpać zyski z Twoich SMS-ów. Każde wypełnienie wniosku pożyczkowego trzeba aktywować poprzez wysłanie bardzo drogiego SMS-a za 30,75 zł z VAT. Opłata ta jest oczywiście bezzwrotna i nie ma też informacji do kogo ona trafia. Regulamin witryny jest bardzo długi i w dużej części składa się z przekopiowanych paragrafów z różnych kodeksów. Chcesz wiedzieć czemu nie dostaniesz żadnej pożyczki w GDB Finance to czytaj dalej.

W sieci pojawiło się już wcześniej bardzo dużo informacji o tej stronie i znakomita większość z nich jest oczywiście negatywna. Co jakiś czas negatywy przeplatane są wpisami sugerującymi, że ktoś jednak dostał tam pożyczkę ale biorąc pod uwagę wszystkie informacje o trollach, które już nasi czytelnicy mają trzeba wziąć na to poprawkę.

Dla kogo GDB Finance?

Sama oferta zaprezentowana w witrynie jest bardzo kusząca i są to pożyczki wakacyjne, okolicznościowe, remontowe, motoryzacyjne, gotówkowe i oczywiście hipoteczne a wszystko to ma być dostępne bez sprawdzania w BIK i bez zaświadczeń. GDB Finance ma przyciągać wszystkie te osoby, które mają już nieobsługiwane zadłużenie ujawnione w BIK-u oraz nie za bardzo mogą pochwalić się zaświadczeniem o zarobkach. Takich osób jest bardzo dużo. Biorąc nawet same statystyki wyszukiwania dla Faraon24 można śmiało stwierdzić są to dziesiątki tysięcy osób każdego miesiąca.

Aktywacja wniosku przez SMS za ponad 30 zł !

Z pewnością wiele osób wysyła SMS-y i aktywuje swój wniosek ale z relacji osób, które już ten błąd popełniły wiemy, że za każdym razem ich wniosek jest odrzucany z chociażby tego powodu, że żaden inwestor nie był zainteresowany udzieleniem pożyczki.

Regulamin

Sam regulamin jest wyjątkowo długi i komentowanie go zajęło by kilkanaście godzin pisania na klawiaturze. Najważniejsze w nim jest to, że generalnie nie ma sensu a poszukując w nim informacji kto jest właścicielem serwisu otrzymamy odniesienie do zakładki „właściciel”, która w witrynie w ogóle nie istnieje. Właścicielem i operatorem tego biznesu jest doskonale znana firma Geldor z Rybnika. Sama zakładka parę dni temu była dostępna ale prowadziła do całkowicie pustej strony, w chwili publikacji niniejszego materiały zakładki „właściciel” brak.

Kim są inwestorzy?

Inwestorami w takich przypadkach nazywa się osoby lub firmy, które profesjonalnie zajmują się udzielaniem pożyczek osobom mocno zadłużonym, którym z przyczyn oczywistych żaden bank, SKOK czy nawet klasyczny parabank z chwilówkami nie chce pożyczyć pieniędzy. Inwestorzy Ci mają być ostatnią deską ratunku, dobrymi aniołami i wszystkim tym co w prawdziwym życiu tak naprawdę nie może istnieć z prostej przyczyny. Wyjątkiem mogą być jedynie pożyczki zabezpieczone zastawem hipotecznym ale jest to najczęściej motywowane chęcią po prostu przejęcia przedmiotu zastawu.

Zastaw hipoteczny

Zastaw taki sporządzany jest w formie aktu notarialnego. Może być on ustanowiony na naszej własnej nieruchomości lub nieruchomości osoby trzeciej. Osoby profesjonalnie zajmujące się takim procederem zarabiają nie na odsetkach od spłacanej pożyczki bo ta na ogół nie jest spłacana co wynika z profilu już mocno zadłużonych klientów ale zarabiają na późniejszej sprzedaży przejętej nieruchomości. Tak! Chodzi o przejęcie nieruchomości w majestacie prawa od osób. Pożyczki takie są na ogół udzielane naprawdę ale na kwoty wielokrotnie niższe od wartości nieruchomości. Tłumaczone jest to oczywiście tym, że rzekomy inwestor ponosi bardzo duże ryzyko pożyczając pieniądze osobom mocno zadłużonym i często bez żadnej pracy.

Dla wnikliwych

Szczegółowa analiza mija się z celem ale dla wnikliwych przygotowałem zestaw linków uzupełniających informacje:

Linki zewnętrzne:

https://www.forum-kredytowe.pl/t/9072-gdb-finance/ – bardzo negatywne opinie od osób, które obserwowały biznes GDB Finance i straciły już swoje pieniądze poprzez wmanipulowanie w wysyłanie SMS-ów za ponad 30 zł każdy. Na forum pojawił się również troll chwalący biznes.

http://kredythipotecznyforum.pl/forum/jak-wyjsc-z-dlugow/gdb-finance-bez-bik-opinie/ – sam wpis raczej zachwala usługę ale patrząc na inne wypowiedzi osób chwalących od razu widać, że to typowe trolle. Całość forum również pozostawia negatywne trollowe wrażenie.

https://web.archive.org/web/20110620004311/http://supermarket.blox.pl/2011/06/Masz-dlug-Ile-chcesz-pozyczyc-5-tys-10-tys-A-moze.html – tutaj już bardzo stary wpis bo z czerwca 2011 roku – wymieniona tu jest m.in. strona GDB Finance i krótki opis na czym taki biznes tak naprawdę polega

Podsumowanie

Każda pożyczka, która ma się rozpocząć przedpłatą to obowiązkowa czerwona ostrzegawcza lampka. Nieważne czy chodzi o aktywację wniosku przez wiadomość SMS czy chodzi o przelew (za wyjątkiem przelewów weryfikacyjnych na mikro kwoty do 1 zł) – to zawsze chodzi o Twoje pieniądze, które masz oddać a nie pożyczyć. Jeśli ktoś naprawdę sądzi, że z ujawnionym zadłużeniem w BIK i bez przedstawiania zaświadczeń o zarobkach ktoś naprawdę mu zaufa i pożyczy ogromną kwotę ot tak – to nic dziwnego, że w pierwszej kolejności popadł w swoje długi. Biorąc jeszcze pod uwagę prosty fakt, że chce się dalej zadłużać bez spłaty poprzednich długów a posiadając nieruchomość lub udostępniając nieruchomość osoby trzecie chce się ją zastawiać – jest się idealnym celem wszelkiej maści naciągaczy. Konsekwencje zawsze są tragiczne.

ocena
[W sumie: 1 | srednia:4]
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments