Faraon24 » Opinie » Najdroższe pożyczki wygrywają w Fintek. Czy to w ogóle można nazwać rankingiem?

Najdroższe pożyczki wygrywają w Fintek. Czy to w ogóle można nazwać rankingiem?

W pierwszej kolejności przywołam słownikową definicję czym winien być ranking. Według słownika języka polskiego PWN jest to „klasyfikacja osób, rzeczy, firm itp. według określonych kryteriów”. Także kryteria muszą być, a że chodzi o pożyczki to oczywistym podstawowym kryterium są: koszt, kwota, okres, przyznawalność i nawet nie trzeba o tym wspominać – to oczywiste. A jak jest w Fintek? Na pierwszych miejscach są najdroższe pożyczki. Już na miejscu 3. jest pośrednik (ale nie pośrednik kredytowy w rozumieniu ustawy), na miejscu 5. tak samo pośrednik, na 6. jest karta kredytowa a nie pożyczka. Dopiero na miejscu 8. jest oferta tańsza od wszystkich poprzednich 7-miu miejsc.

Wygląda to tak:

W pierwszej kolejności są chwilówki a dalej pożyczki na raty i dotyczy ich to samo. Na miejscu 1. jest oferta „prawie” najdroższa a najtańsza jest dopiero na miejscu 15. Pokazanych jest 26 (nie)pożyczek z czego jeśli dobrze liczę to tylko 12 jest naprawdę pożyczkami, reszta to reklamy różnych pośredników.

W Faraon24 jest ranking darmowych pożyczek (przejdź👑), który polecam bo są tylko najtańsze z RRSO = 0,0% a podstawowym kryterium są okres i kwota (dla nowego klienta oczywiście).

Podsumowanie

Ranking Fintek nie spełnia definicji rankingu. Jest pomieszany. Promowane na pierwszych miejscach są paradoksalnie oferty najdroższe. Polegając na rankingu chciałoby się aby był wykonany raczej według opłacalności, ba… na pewno według właśnie warunków cenowych w pierwszej kolejności. Dalej w opisach są pożyczki, które od lat już nie istnieją. Korzystając z tego rankingu zachowajcie ostrożność.

Info podałem na LinkedIn

0 0 Głosy
Łączna ocena
Zapisz się
Powiadom o
guest
Ocena
Jak to oceniasz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments