Pożyczki przez Internet » Opinie » Fikcyjne opinie o Lending Point Personal Loans z Credit Karma

Fikcyjne opinie o Lending Point Personal Loans z Credit Karma

Zmyślone opinie, pisane na zamówienie to standard w branży pożyczkowej. Przyjrzyjmy się kilku opiniom z portalu Credit Karma , które nie wzbudzają żadnego zaufania a mają sprawiać, że nowi klienci wyrobią sobie przedwczesną dobrą opinię o Lending Point Personal Loans.

Materiał ma swoją anglojęzyczną wersję na MoneySoda.com

Dotyczy firmy działającej na terenie Stanów Zjednoczonych. Warto podkreślić, że tam 16.88% to 21.84% RRSO (czyli ich APR) jest uznawane za bardzo wysokie kiedy w Polsce jest to rewelacyjna cena nawet na kredyty gotówkowe z banków (zobacz kalkulator kredytów gotówkowych).

Lending Point Personal Loans opinie z Credit Karma

Dlaczego można uznać je za fikcyjne? Ponieważ osoby pozytywnie oceniające rejestrują się, zostawiają krótką opinię bez żadnych szczegółów i nigdy nie powracają.

Zaczynam od najstarszych opinii:

Glenguyton86 (date April 09 2019)

Osoba wychwalana: Osmar
Opinia: very good guy, understanding and patient. Sprawił, że Glenguyton86 czuł się komfortowo.

Czy to pomocne: nie ponieważ nie ma żadnych szczegółów. Gdyby napisał to prawdziwy klient to podał by na pewno pewne detale, które sprawiły, że uznał pracownika Lending Point za „good guy” etc. Nie ma też żadnych informacji, które są wartościowe dla innych takich jak: kwota, termin, oprocentowanie.

Jedyna aktywność Glenguyton86 na Credit Karma dotyczy Lending Point

AiriusT (date April 09 2019)

Opinia: „very smooth application process and it was very easy to work with them”. Ale dlaczego gładko poszło? I dlaczego było tak łatwo współpracować z tą firmą? Tego się już nie dowiedzieliśmy. Opinia pozytywna bez żadnych szczegółów mogących być przydatnymi dla innych klientów.

Przeskakuję parę osób piszących w identyczny sposób:

Nadal te same piękne słowa:

  • he explained things well
  • She explained all the details fully
  • Did a great job explaining every step of the process
  • Everything is explained well and easy to understand

I parę miesięcy dalej:

  • He was very professional and answer all my questions
  • Refinancing process is easy and quick
  • professional and kind
  • Fast
  • Prompt, professional and expedient

Innymi słowy: wszyscy jesteśmy zachwyceni ale nie podamy żadnych szczegółów no bo … bo pewnie ich nie znamy. Takie opinie są nic nie warte i tworzą fałszywe wrażenie, że firma jest wręcz doskonała. Nie chodzi o to, że usługa pożyczkowa jest kiepska ale opinie prawie w 100% wyglądają niemalże identycznie jakby wyszły spod jednej i tej samej ręki.

Lending Point Personal Loans – krótkie przedstawienie

Hasło przewodnie firmy to „Get The Credit You Deserve”. Co sprawia, że w ogóle zasługujemy na pożyczkę? Czy na usługę ogólnodostępną w ogóle trzeba zasługiwać – raczej nie ponieważ konstytucja gwarantuje wszystkim równe prawa (z paroma wyjątkami ale nie dotyczą one tej materii). Ale to tylko hasło, mniejsza z tym.

Firma Lending Point ma taki adres:

LendingPoint LLC, 1201 Roberts Blvd, Suite 200, Kennesaw, GA 30144

Firma zaleca aby kontaktować się z mini przez email lub infolinię:

email: info@lendingpoint.com

infolinia: tel:+18889690959

Ile można pożyczyć w Leading Point?

Można pożyczyć do 25 000 USD

Jakie mają oprocentowanie rzeczywiste tj. APR?

Hipotetyczny przykłąd zakłada, że dla osób z grupy B1 będzie to od 16.88% to 21.84% – czyli bardzo drogo. Bardzo drogo jak na Stany Zjednoczone USA. W Polsce jak wspomniałem na wstępie jest to wynik rewelacyjny. Mamy jeszcze dużo do zrobienia w sprawie obniżenia kosztów pożyczek ratalnych (zobacz pożyczki ratalne w Polsce) – tu RRSO rzędu 50 – 200% jest czymś zupełnie normalnym nawet przy pożyczce branej na jeden rok.

A czym jest B1?

Według portalu Investoppedia B1 to wskaźnik śmieciowy. Oznacza to, że klient jest klientem podwyższonego ryzyka. Dlatego jest tak drogo – im większe ryzyko braku normalnej spłaty tym wyższa cena.

Odpowiednikiem w Polsce B1 było by np. określenie “bez BIK” lub bez baz dłużników – czyli dla osób, które w ogóle nie powinny nawet pomyśleć o pożyczce a tym bardziej nikt nie powinien im jej udzielić.

Podsumowanie

Jeśli ma się „Bad Credit Score” to może i warto zainteresować się tą firmą ale jeśli zainteresowanie oparte jest na opiniach z Credit Karma to lepiej przemyśleć jeszcze raz ponieważ podobnych firm jest wiele.

Tak sam w USA jak i w Polsce w internecie dominują opinie pisane na zamówienie. Portale z tego typu usługami są dostępne w coraz większej ilości.

Postaramy się aby było więcej wpisów porównujących sytuację za oceanem do tej w Europie szczególnie w kontekście fikcyjnych opinii.

P.S. Warto też prześledzić komentarze jak np ten ode mnie:

https://faraon24.pl/opinie/konsolidacja-chwilowek-silver-habza-ekassa/#comment-4552 wskazujący jak… – wiadomo co i jak. Dotyczy opinii typowych dla branży pożyczek. Inne znane firmy, które na łamach Faraon24 zasłynęły z pisania same sobie super wychwalających opinii to LoanMe czy Money Progress. Jest ich więcej – monitorujemy i co ważniejsze opisujemy.

ocena
[W sumie: 1 | srednia:4]
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments