Otwórz konto chroniące przed komornikiem a dostaniesz szybką pożyczkę?!

W sieci znajdują się ogłoszenia od osoby podającej się za A* D* (oczywiście fikcyjne dane). Znalazłszy ogłoszenia na portalu Gumtree odpowiedziałem na nie – rzekomo potrzebowałem szybkiej pożyczki. Otrzymałem szybko odpowiedź z opisem czynności, które muszę wykonać aby otrzymać pożyczkę. Chcesz dowiedzieć się jak ten biznes działa to czytaj dalej.

Ogłoszenie Gumtree

Ogłoszenia, na które odpowiedziałem ma taką treść:

Witam! Potrzebujesz szybko gotówki?? Dobrze trafiłeś, napisz do mnie na e-mail a dogadamy się z warunkami, NIE są wymagane żadne przedpłaty. -Niski % -do 75 tys zł -szybki czas realizacji -miły kontakt -bezproblemowa transakcja -bez dodatkowych zaświadczeń o dochodach.

Treść jest oryginalna – bez poprawiania fatalnych błędów pisowni.

źródło: http://www.gumtree.pl/a-pozyczki/bialystok/pozyczka-prywatna-2000-do-75000/1001575124950910469006709
archiwum: http://archive.is/PBwa6

Wiadomość e-mail można przesłać bezpośrednio przez Gumtree – tak też uczyniłem. Odpowiedź otrzymuje po około 4 godzinach i wygląda ona dokładnie tak jak wklejono już wcześniej w tych miejscach:

http://forumprawne.org/prawo-finansowe-podatkowe/663037-pozyczka-od-inwestora-czy-aby-nie-oszustwo.html

http://www.forum-kredytowe.pl/f147/oferta-pozyczki-prywatnej-95553.html

Od razu zostało uznane to za przekręt – i faktycznie, kiedy spora część takich ogłoszeń potrafi naprawdę mocno namieszać w głowie i skutecznie nabrać znaczącą liczbę osób – to ten rodzaj przekrętu, ze wszystkich opisanych w Faraon24, jest najgłupszy.

Najgłupszy

Link, przez które mamy założyć konto chroniące przed komornikiem wygląda tak:

http://utn.pl/kontodarmowedozalozenia (utn.pl służy do skracania linków)

kontodarmowedozalozenia – czyli Konto Darmowe do Założenia – to podkatalog kierujący do:

e*.produktyfinansowe.pl/e/lead/1264/

e* to unikalna nazwa dla Systemu Partnerskiego Bankier.pl („efor” – z tureckiego = „wysiłek”)

Dalej link partnerski prowadzi do strony wniosków do konta osobistego Raiffeisen Bank Polska.

Dodam, że z dużą pewnością można stwierdzić, że Raiffeisen nie będzie miał tutaj żadnej litości dla osoby, która wykorzystuje system partnerski do tego typy działalności i zachęca aby osoby zadłużone aby zakładały tam konta osobiste do ochrony przed komornikiem.

Cytuje fragment maila od rzekomego A* D*:

Warunkiem NIEZBĘDNYM analizy wniosku i otrzymania pożyczki jest założenie darmowego konta osobistego  online z linku http://utn.pl/kontodarmowedozalozenia – konto otwierane całkowicie on-line poprzez podany link (…) Otwarcie nowego konta jest zabezpieczeniem przed zajęciem komorniczym pożyczkobiorcy z aktualnego konta.

… czyli zanim niby ktoś zacznie analizować Twój niby wniosek to musisz założyć to konto – ale spokojnie przyda się bo ono ma być zabezpieczeniem przed komornikiem! Szok!

Doprawdy – to jest najgłupszy ze wszystkich biznesów przez Internet, które widział Faraon24.

Efor Finance

Na tą firmę, to imię i nazwisko, ten sam email (*@gmail.com) zarejestrowanych jest dużo spamerskich stron o tematyce finansowej (może do nich jeszcze wrócę w przyszłości).

Link partnerski pojawia się również w spamerskich ogłoszeniach namawiających aby osoby ciężko zadłużone wypełniały wnioski o kolejne pożyczki, najlepiej jak najwięcej wniosków (każdy wniosek to $* dla Efor Finance). *$ – przyjęło się, że w pisanym internecie oznacza to „dużo pieniędzy”.

Przykłady takich ogłoszeń:

http://ogloszenia-lubelskie.pl/ekspresowa-poyczka-bez-bik-caa-polska/
archiwum: http://archive.is/DWtX3

http://www.warszawacity.pl/ogloszenia-warszawa/pozyczki-prywatne-bez-przedplat-do-50-000-zl–127622.htm
archiwum:
http://archive.is/8M7qS

Tu jeszcze informacja od Alior Bank – wykaz przedsiębiorców współpracujących z Alior Bank.

Konto osobiste chroniące przed komornikiem

Rachunki bankowe „chroniące” przed komornikiem faktycznie istnieją. Sposobów naprawdę jest dużo a na parę takich jak 3 poniższe na pewno każdy szukający takiego konta wpadł sam:

  1. karty płatnicze prepaid – konto anonimowe
  2. konto „na kolegę/koleżankę” – konto nielegalne
  3. konto w małym banku na zadupiu* – konto z małym ryzykiem „namierzenia”.

*zadupie – potoczna nazwa małej miejscowości położonej w znacznej odległości od dużych miast – naprawdę – banków jest wielokrotnie więcej niż te, które widzicie w reklamach.

Do zapamiętania: najlepszą ochroną przed komornikiem jest brak długów a najlepszą metodą spłaty długów jest praca zarobkowa a nie jak się często wmawia – kolejna pożyczka.

Karty prepaid

Sprawa z kartami jest bardzo prosta, można je kupić a można też je czasem dostać za darmo – oczywiście są zazwyczaj puste ze stanem 0 PLN na koncie i trzeba je doładować aby móc nimi płacić (lub kupić doładowaną). To co najistotniejsze to sposób doładowania – do każdej karty przypisany jest indywidualny numer rachunku bankowego. Konto to jest prawie identyczne z normalnym kontem, które zakłada się w banku na dowód osobisty (zobacz zestawienie pożyczek na dowód). Różnica polega na braku możliwości wykonywania przelewów wychodzących (m.in. blokada dla wyłudzeń przy których wymagany jest np. przelew weryfikacyjny) oraz na limitach wpłat i płatności (…ale osoby chroniące się przed komornikiem zwyczajowo nie operują dużymi kwotami).

Konto bankowe przypisane do karty płatniczej prepaid można określić jako konto anonimowe.

Karty od BZ WBK: https://prepaid.bzwbk.pl

Karty od mBank: https://companynet.mbank.pl/mt/fragments/prepaid/prepaidLogin.jsp

Karty Visa z Allegro: archiwum #1, archiwum #2
Karty MasterCard z Allegro: archiwum

Ciekawostką jest fakt, że te karty można dostać za darmo, można kupić za < 100 zł a można również wydać na nią 1.000 zł i więcej jeśli trafiło i procedowało się np. na takie ogłoszenie:

http://www.oglaszamy24.pl/szukaj/ogloszenia/anonimowe-konto-bankowe

choć zagłębiając się w parę pierwszych domyślam się, że nawet ta karta nie będzie wysłana – po wpłacie kontakt się urwie – jak zawsze – jak zawsze – jak zawsze! Pamiętaj! – takie „cuda na kiju” to nawet w filmach nie istnieją! O portalu oglaszamy24 i jego przestępczym charakterze wspominałem we wpisie Uwaga na “*EZBIK-ONLINE.PL” – wyłudzenie składki ubezpieczeniowej – podszywa się pod C* Polska Fundusz Inwestycji Kapitałowych wyszukując ofiar na forach internetowych i portalach ogłoszeniowych. Na marginesie: oglaszamy24 to prawdziwa kopalnia wiedzy o oszustach, zabawna jest też formuła biznesu bo duża część ogłoszeń kierowana jest od przestępców dla innych przestępców po to aby tych drugich okraść z tego co sami wcześniej nakradli.

Przy kartach prepaid często widzę, że sprzedawca pisze, że z tych kont można wykonywać przelewy – jest to prawda ponieważ zapłacenie kartą np. w sklepie jest rodzajem przelewu czyli transferu środków – ale zwykłego przelewu na pewno nie wykonasz.

Szybka pożyczka od A*

Pożyczka od A* D* ma być szybka. Ma być również prywatna. A* chwali się, że działa na terenie całego kraju (oczywiście bo internet jest wszędzie). A* nie pobiera też przedpłat co jest ważną informacją ponieważ coraz głośniej jest o legalnie działających firmach, które obiecują pożyczkę po przedpłacie a potem klient dowiaduje się, że nie dopełnił jakiś formalności – przedpłata przepada, pożyczka nie zostaje nigdy wypłacona.

Przekręt na systemach partnerskich

Oczywiście systemy partnerskie zakazują tego rodzaju praktyk. Jest to ogólnie określając: zmuszanie do skorzystanie z danej usługi – tu Raiffeisen z pewnością ma prawo być co najmniej rozczarowanym.

Pomysł jest prosty, działa na zasadzie “slavery” – osoba odpowiadająca na ogłoszenie posłusznie wykonuje wszystkie zadania zlecone przez ogłoszeniodawce pracując na jego zysk – tu jeszcze w przekonaniu, że nowe konto uchroni przed komornikiem!

Podsumowanie

Anonimowe konta – jak już chcesz się w ten sposób ukrywać się przed komornikiem to kup sobie karę prepaid za parędziesiąt złotych. Jak już chcesz dostać pożyczkę to wpierw zastanów się czy na pewno chcesz czy reklama Ci to wmówiła – nie szukaj jej na forach czy portalach ogłoszeniowych – szczególnie jeśli ma to być szybka pożyczka na dużą kwotę z atrakcyjnymi warunkami oczywiście bez zaświadczeń i bez BIK – takich rzeczy po prostu nie ma – mogą to być ewentualnie pożyczki pozabankowe pod zastaw (też przestrzegam przed nimi). To konkretne ogłoszenie z Gumtree to tylko kropla z tego co się dzieje przez internet. A ten konkretny sposób jest najgłupszym ze wszystkich opisanych w Faraon24. Raiffeisen nie ma kont chroniących przed komornikiem a jeśli już nawet założysz to konto to żadnych pieniędzy od Efor Finance ani A*D* nie dostaniesz. Nie polecam też wysyłać w sieć żadnych dokumentów – tym bardziej skanów dowodu osobistego.

Aktualizacja #1 2016-03-02 06:14

100 zł netto – tyle dostaje się w systemie partnerskim za otworzone konto w Raiffeisen Bank Polska.

Znów wysłał mi maila, tym razem proponuje założenie 2 i 3 kont 😀 Nie podpisał się tym razem.

Mail jest z adresu *@ekspertpozyczkowy.pl

sam adres *kspertpozyczkowy.pl prowadzi przekierowaniem do spamu -> *ozyczki-bez-bik-i-krd.blogspot.com
zrzut: https://faraon24.pl/zrzut/pozyczki-bez-bik-i-krd.blogspot.com.zip

Zgłosiło się parę osób do mnie z informacją, że “kontakt się nagle urwał” – to oczywiste.

Zaraz jak napisze mi gdzie i przez jakie linki mam założyć nowe konta – powiadomię.

Aktualizacja #2 2016-03-03 10:59

Otrzymałem taką wiadomość z adresu *@*kspertpozyczkowy.pl:

Witam ponownie,

Proszę założyć konto tutaj:

http://latwy.pl/korzystnekontobankowe

UWAGA: konto zakładamy przez Internet , całość zajmuje kilkanaście minut. Nie trzeba podpisywać z bankiem umowy, wystarczy wykonać przelew weryfikacyjny ze swojego dotychczasowego konta na swoje nowe konto w wysokości 10 zł (nie jest to opłata, bank zwraca przelew po sprawdzeniu danych). Szczegóły są na powyższych stronach.

Po wykonaniu przelewu weryfikacyjnego proszę się ponownie ze mną skontaktować.

Proszę pamiętać, że przelew weryfikacyjny musi wyjść z indywidualnego konta osoby, która dokonuje przelewu, nie może to być konto kogoś z rodziny.

Proszę, również sprawdzić czy dane osobowe oraz adresowe podawane przy rejestracji na nowym koncie są takie same jak podane w starym koncie z którego jest robiony przelew weryfikacyjny.

W przypadku braku możliwości dokonania przelewu weryfikacyjnego proszę skorzystać z opcji dostarczenia umowy z banku kurierem.

szczegóły przekierowań
szczegóły przekierowań

Jak widać w szczegółach przekierowań mam otworzyć teraz konto w Millennium Bank.

Nie jestem pewien ile tu jest prowizji ale w systemie Bankier.pl za otworzenie konta w Millennium Bank otrzymuje się 65 zł netto.

Aktualizacja #3 2016-03-04 04:41 – kontakt się urwał

Odpowiedziałem uprzejmie, że wykonałem zadanie zakładania konta, poprosiłem o dalsze instrukcje aby otrzymać swoją pożyczkę chronioną przed komornikiem… kontakt się urwał…

Dodam jeszcze, że w międzyczasie otrzymałem takie wiadomości:

Wiadomość #1 (Tue, 23 Feb 2016 11:33:50 +0100)

Witam serdecznie,

Dziękuję za odpowiedź na nasze ogłoszenie.

Jeśli szukają Państwo pożyczki prywatnej bez sprawdzania BIK i KRD, na jak najbardziej uproszczonych warunkach, zapraszam do skorzystania z oferty na naszej stronie firmowej:

http://alfapozyczki.pl

Akceptujemy wszystkie źródła dochodu, oferta nawet dla osób z zajęciami komorniczymi.

Pozdrawiamy,

Zespół AlfaPożyczki

Tym razem nadawca podpisuje się Piotr K* z adresu *@klarownepozyczki.com.pl

*larownepozyczki.com.pl przekierowuje do *lfapozyczki.pl
zrzut: https://faraon24.pl/zrzut/http___*lfapozyczki.pl_.zip

Wiadomość #2 (Mon, 29 Feb 2016 10:32:49 +0100)

Dzień dobry.
Jeśli szukają Państwo pożyczki:
– bez opłat przedwstępnych
– bez weryfikacji w bazach danych dłużników (BIK, BIG itp.)
– o jasno z góry określonych warunkach co do niezbędnych dokumentów
– z szybką decyzją
– działającą na terenie całego kraju (możliwość podpisania umowy korespondencyjnie)
To dobrze Państwo trafili.

Proszę złożyć wniosek kontaktowy na stronie:

http://centus-pozyczka.pl

Tu nadawca podpisuje się jako Tadeusz P* (lub *oleć – brak polskich znaków) i pisze z adresu *@centus-pozyczka.pl

Domena centus-pozyczka.pl ma ustawione przekierowanie do spamu pod adresem http://pozyczkiprywatne24.blogspot.com/
zrzut: https://faraon24.pl/zrzut/http___pozyczkiprywatne24.blogspot.com_.zip

Oczywiście tam nie ma żadnych wniosków tylko chodzi o to aby klikać w reklamy wyświetlane na stronach. Za każde takie kliknięcie można dostać w tej branży między 2 a nawet 30 zł i więcej. Średnio można założyć 3 zł za każde kliknięcie, znalazłem też hasła po ponad 3.000 zł (trzy tysiące złotych!) za kliknięcie już po prowizji usługodawcy (hasła związane z pewną globalną marką, w Polsce nieznana).

Jeśli pojawią się dalsze maile od Efor lub czegoś podszywającego się – poinformuje.

ocena
[Total: 0 Average: 0]