Strona główna » Opinie » European Financial Corp sp. z o. o. (efc24.pl) – wymagana przedpłata

European Financial Corp sp. z o. o. (efc24.pl) – wymagana przedpłata

European Financial Corp sp. z o. o. to nazwa budząca zaufanie, przywodząca na myśl skojarzenia z międzynarodowymi instytucjami finansowymi. W rzeczywistości to firma-krzak, której schemat działania zakłada pobieranie przedpłat od pożyczkobiorców. Taka praktyka sama w sobie stanowi sygnał ostrzegawczy. Odzyskanie przedpłaty staje się praktycznie niemożliwe w przeciągu 14 dni od daty zawarcia umowy. Jeśli chcesz uniknąć ryzyka utraty pieniędzy – czytaj dalej.

Pożyczki przez EFC
Pożyczki przez EFC

European Financial Corp (EFC) – jak działają?

Firma posiada siedzibę przy ul. Bagno 2 lok. 89, 00-112 Warszawa (KRS: 0000463689, NIP: 5252557466, REGON: 146743972), funkcję prezesa zarządu pełni 81-letni Józef Wirtek. Osoby, których nazwiska pojawiają się w kontekście powiązań z EFC to Robert Paweł Stępień i Piotr Całka. Raport z Krajowego Rejestru Sądowego podaje, że kapitał zakładowy spółki wynosi 5.000 zł. To sprzeczne z wymogami znowelizowanej ustawy antylichwiarskiej, a zatem EFC nie ma prawa prowadzić działalności polegającej na udzielaniu pożyczek.

Osoby “obsługiwane” przez European Financial Corp są zgodne co do przebiegu całego procederu. Skontaktowanie się z firmą skutkuje przedstawieniem bardzo korzystnej oferty na kredyt bez BIK, która jednak wymaga dokonania przedpłaty na poczet ubezpieczenia bądź kosztów ponoszonych przez domniemanego pożyczkodawcę. Ofiary zwiedzione na manowce intratną ofertą podpisują umowę oraz dokonują wpłaty na wskazany rachunek bankowy, otrzymując zapewnienie niezwłocznej realizacji przelewu.

Pieniądze nie pojawiają się na koncie, a firma albo unika kontaktu, albo prosi o przesłanie kolejnych dokumentów bądź ustanowienie dodatkowych zabezpieczeń. Od daty parafowania umowy mija 14 dni, czyli ustawowy okres na odstąpienie od transakcji. W tym momencie następuje przepadek przedpłaty na rzecz niedoszłego pożyczkodawcy, zgodnie z niekorzystną dla klienta klauzulą umowną. Próby odzyskania pieniędzy nie przynoszą rezultatów. Klienci European Financial Corp tracą od 500 zł do nawet 5.000 zł.

Podsumowanie

Pamiętaj: jeżeli firma pożyczkowa, przedstawiciel lub doradca kredytowy prosi o dokonanie jakiejkolwiek przedpłaty zanim kwota pożyczki trafi na Twój rachunek bankowy, najprawdopodobniej zostaniesz oszukany. Podpisana umowa została tak skonstruowana, by zabezpieczyć interes firmy; najczęściej pożyczkodawca zastrzega sobie prawo do anulowania wypłaty w dowolnym momencie, bez podawania przyczyny. Po upływie 14 dni wygasa prawo do odstąpienia od umowy, co czyni odzyskanie przedpłaty praktycznie niemożliwym. Wejście na drogę sądową także nie gwarantuje rekompensaty za poniesione straty. Jedynym sposobem na uniknięcie utraty pieniędzy jest korzystanie z usług wiarygodnych instytucji pożyczkowych.

ocena
[W sumie: 1 | srednia:5]

Dodaj komentarz / opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.