Pożyczki przez Internet » Opinie » Chat Services: praca online za 45 EUR na godzinę – 10 banków padło ofiarą

Chat Services: praca online za 45 EUR na godzinę – 10 banków padło ofiarą

Czytelnik zgłosił oszusta. Szukałeś pracy na OLX i trafiłeś na ofertę pracy zdalnej przez czat jako konsultant produktów finansowych? Jeśli w to uwierzyłeś i brniesz w tą „pracę” dalej to bierzesz udział w poważnym wyłudzeniu poważnych pieniędzy od banków, pośredników i agencji reklamowych.  K* vel A* Z* wyłudza przez OLX i *BROKE*: metoda na konsultanta na czacie z pracą w domu przez Internet – współudział w wyłudzeniu Art. 286 KK i parę innych przestępstw.

Lista 10 banków – ofiar:

 • Nest Bank
 • Getin Bank
 • BGŻ BNP Pariba
 • Millennium Bank
 • Idea Bank
 • PKO BP (Inteligo)
 • Alior Bank (włacznie z T-Mobile)
 • Raiffeisen Bank
 • mBank
 • Credit Agricole

Ogłoszenie wygląda tak:

Oczywiście nie ma żadnej nazwy firmy, numeru telefonu, na spreparowanych stronach też brak jakichkolwiek danych – i nie jest to wcale lenistwo czy błąd bo tak się celuje (targetuje – modniejsze słowo) w osoby, które nie będą nic sprawdzać tylko ślepo wykonywać polecenia.

archiwum tu: http://web.archive.org/web/20180729170614/https://www.olx.pl/oferta/konsultant-na-czacie-praca-w-domu-przez-internet-online-CID4-IDwIgS7.html

i wszystkie od niego tu: http://web.archive.org/web/20180729170750/https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/fR8KX/

Tytuł ogłoszenia to “Konsultant na czacie – praca w domu przez internet online”

Do oszustwa utworzono takie adresy www:

c-s.org.pl (IP serwera: 46.242.243.*)

i subdomena kandydat.c-s.org.pl

oraz strona dla adresu email *@chat-services.pl – chat-services.pl (IP 46.242.240.*) tam akurat nic nie ma, standardowa instalacja WordPress, zrzut tu: https://faraon24.pl/zrzut/chat-services.pl.zip

podał w mailach jeszte ten adres mailowy: *@gmail.com do komunikacji przez Hangouts od Google. Wygląda, że tylko komunikację tekstową umożliwia, szkoda bo pokazałbym twarz jego lub głos chociaż opublikował.

konto w HOME.PL: *186414

adres strony partnerskiej w *BROKE* – można to sprawdzić np. wklejając link, przez który mamy założyć konto, w narzędzie do śledzenia przekierowań: np:

Każdy link prowadzi do tego konta. Sama strona na której znajduje się lista kont, które mam zakładać jest schowana pod hasłem, które otrzymuje się po rejestracji. 

Zapis strony z przekierowaniami i linkami tutaj: https://faraon24.pl/zrzut/*otuniak-strona-z-kontami-bankowymi.zip – małe p.s. – nazwa banku Millennium jest źle zapisana, drobnych błędów jest więcej, wygląda to tak:

Czyszczenie ciasteczek to upewnienie się, ze to na pewno on dostanie prowizję.

Maile wysyła z adresu IP 89.69.253.* i jest to dostawca internetu UPC Polska:

Zamazałem dane email z którego pisałem bo adresu używam aktualnie do innych “namierzeń” a jest prawdziwym mailem przyjaciela współpracującego czasem.

archiwa tu:
https://web.archive.org/web/20180730034256/http://c-s.org.pl/
,tu:
https://web.archive.org/web/20180730034400/http://kandydat.c-s.org.pl/
i tu:
https://web.archive.org/web/20180730034942/http://chat-services.pl/

zrzuty całych stron tu:

https://faraon24.pl/zrzut/c-s.org.pl.zip

https://faraon24.pl/zrzut/kandydat.c-s.org.pl.zip

Strony i domeny zarejestrowane na osobę prywatną w firmie HOME.PL – nie widać danych z rejestracyjnych we WHO IS. Warto dodać, że nie ma nigdzie zainstalowanego certyfikatu do szyfrowania SSL – czyli jest mocno niebezpiecznie z punktu widzenia informatyki.

Jak wygląda ta niby praca?

Przed podjęciem pracy należy przeszkolić się w zakresie produktów finansowych – trzeba otworzyć 6 kont bankowych. W sumie nic dziwnego bo jak sami chcemy się dowiedzieć jak coś zrobić to pytamy kogoś kto już to zrobił. Sęk w tym, że za założenie tych kont bankowych podający się za A* Z* „zarobi” na zasadzie polecania produktów w systemie parterskim. Tu chodzi o program partnerski *BROKE* a nazwa partnera to K*. K* nie musi być tu wcale prawdziwym nazwiskiem bo takie nazwy dobiera się samemu, równie dobrze mogło by być każde inne słowo.

Przykładowo za założenie konta w Nest Banku w innym programie partnerskim otrzymuje się 70 zł netto, w Getin Banku od 60 do 112 zł netto (w zależności od rodzaju) – System Partnerski Bankiera.

Do dyspozycji oddaje się nam coś takiego:

45 EUR czyli ok 192 PLN (kurs z dnia publikacji) za godzinę pracy to ogromne pieniądze, poza wynagrodzeniem są inne kuszenia:
umowa o pracę już od pierwszego dnia szkolenia – kto pracował lub interesował się pracą jako konsultant (tak zwana praca „na słuchawce”) wie, że umowa zlecenie to maksimum a czas spędzony na szkoleniu w najlepszym wypadku będzie bezpłatny a czasem w przypadku rezygnacji trzeba będzie zapłacić za nie z własnej kieszeni;

grafik dopasowany do Twoich możliwości – nie za bardzo rozumiem ale może chodzi o osobę grafika komputerowego, który będzie na każde nasze zawołanie wykonywał wszystkie polecenia;

tablet służbowy Apple Ipad Air 2 z mobilnym internetem LTE (wartość ok 1500 zł) – kuszenie osób, które ponad jakość cenią prestiż, to tak jak kupowanie drogiego zegarka tylko dla tego, że jest renomowanej firmy. Sam miałem TISSOT’a za 1500 zł – był piękny ale bardzo delikatny i szybko się porysował cały a pasek z bydlęcej licowej skóry powodował pieczenie nadgarstka – sprzedałem za 500 zł ciesząc się, że ktoś to chciał kupić jeszcze.

pierwsze szkolenie stacjonarne – czyli spotkamy się „FACE TO FACE” co dodatkowo ma uwiarygadniać samą ofertę. Tu jest tylko kontakt email a szkoda bo chętnie bym porozmawiał i opublikował również nagranie audio (tak jak w tym wpisie https://faraon24.pl/bezbik-online/ i w tym wpisie https://faraon24.pl/pozyczki/na-dowod/krzak/).

pakiet szkoleń online (dostęp do platformy e-learningowej) – mamy być otoczeni niebywałą opieką, zadba się o nasze przeszkolenie pod każdym kątem. A to szkolenie online to chyba jest to sedno przekrętu czyli zakładanie kont bankowych przez linki partnerskie dzięki którym oszust podający się za A* Z* będzie zarabiać.

bogaty pakiet świadczeń socjalnych (prywatna opieka medyczna-pakiet rodzinny, dofinansowanie do wczasów, wyprawka szkolna) – to jest super, obiecuje się nie tylko na najwyższym poziomie zadbać o zdrowie i życie nasze ale też naszej rodziny. Wspaniałe i jakże podłe bo wiele osób skusi dokładnie to nawet mając wątpliwości co do poprzednich zachęt. Każdy w rodzinie ma kogoś chorego i każdy chętnie skorzystał by z prywatnej opieki medycznej. Podłość do sześcianu doprawdy. Dofinansowanie do wczasów również robi nie małe wrażenie bo jest bardzo wizualne – wciska do głowy obraz szczęśliwego czasu, świeci słońcem jest plaża – to uspokaja i warto dodać, że takie obrazy są najczęstszym wstępem do profesjonalnej hipnozy. Jeszcze wyprawka szkolna czyli wciąga się w to nasze dzieci bazując na miłości do nich. Tym bardziej chętnie był opublikował jego głos i pełne dane personalne i to zgodnie z prawem w związku istotnym interesem społecznym (wg Sądu Najwyższego w wyroku z dnia 14 czerwca 2012r., I CSK 506/11, niepubl., Lex nr 123734).

ubezpieczenie na życie – to jest dodatkowa pokusa dla osób nieco starszych i mocno przejmujących się co będzie z rodziną po jakimś wypadku, chorobie lub po śmierci. Faktycznie by się przydało bo tak poważne przestępstwo jak współudział w wyłudzeniu z Art. 286 KK może skończyć się poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi np. zawał, wylew lub zwykłe niedogodności zdrowotne w czasie odbywania kary w zakładzie karnym. Większość została by potraktowana jako niewinne ofiary i nie było by zarzutów ale wystarczył by cień wątpliwości lub jakaś związana z tym recydywa aby prokurator łatwo nie odpuścił.

karta MultiSport – kto zna kogoś z „korpo” czyli pracującego w korporacja (choć nie tylko) to wie, że takie karty są dawane pracownikom. Dba się o ich nie tylko zdrowie fizyczne ale i o komfort psychiczny.
pakiet „wspieramy mamy” (dodatkowe benefity dla młodych mam) – aż chce się zabluźnić tj. porzucać mięsem. Totalny brak skrupułów, totalne dno mentalne.

zwrot kosztów utrzymania łącza internetowego – i na końcu obietnica, że nie wydamy ani złotówki własnych pieniędzy na tą pracę.

Każdy punkt wskazuje na jakieś doświadczenie w pracy tego oszusta albo kopia od innego naciągacza. Trudno powiedzieć, czy sam to wymyślił czy skopiował pomysł od innych bo takie oferty po świecie krążą od samego początku istnienia programów partnerskich (czyli zarabianiu na polecaniu produktów). Stosowane słownictwo wszystko uwiarygadnia ale tylko pozornie bo nikt rozsądny nie powinien nawet przez sekundę w to uwierzyć – tu poluje się na „jeleni”, osoby chętne do dużych pieniędzy, ufne wobec innych a przez to naiwne.

Podobne metody “zarabiania”

zobacz wpisy o podobnej metodzie wyłudzania:

Erof Finance proponuje pożyczki i zakładanie konta chroniącego przed komornikiem – ten gość bardzo aktywnie działał też w wyłudzeniach z Google Adsense.

Oferował prywatne pożyczki ale najpierw trzeba było założyć konto – pożyczki nie było – tu facet prowadzi prawdziwy biznes finansowy i nawet na facebooku chwali się jak wydaje pieniądze zarobione na zmuszaniu do zakładania kont, konto FB łatwo znaleźć, nie chciałem już podawać bo kompromitowało by to też inne osoby, którymi sam się nie zajmowałem.

Trochę o aspektach prawnych podobnych działań było apropos wyłudzeń prowizji za pożyczki online.

Komunikacja online – maile, które do mnie słał i ja do niego

najwazniejsze daje:

Witaj █████,
Nazywam się A* Z* i jestem trenerem szkoleniowym w Chat-services.

Przeprowadzę Cię przez całe szkolenie i początki pracy. Jeżeli masz pytania – napisz do mnie. Czasami nie odpisuję szybko bo prawie codziennie prowadzę szkolenia, ale postaram się odpowiedzieć jak najszybciej.

W Twoim mieście jesteśmy w każdą środę także niebawem się poznamy. Jeżeli z jakiś względów nie chcesz się spotkać, poinformuj mnie o tym. Możemy to załatwić online.
Uważam jednak, że warto się spotkać. Zawsze jest dużo pytań od początkujących konsultantów i doradców.

Ponieważ zgodziłeś się przetestować kilka produktów finansowych.

TUTAJ jest lista tych produktów. [dopis Straus: tu był link]
Hasło do listy: chat98875

Załóż 6, jak tylko to zrobisz zaloguj się do bankowości elektronicznej i przyślij mi screeny. Dane poufne proszę zamazać. Screeny są potrzebne dla naszego klienta, który jak już wiesz wymaga od konsultantów przetestowania tych produktów.

Zrób to jak najszybciej to w najbliższą środę rozpoczniesz szkolenie.

Jeżeli coś jest niejasne to napisz do mnie.

Pozdrawiam serdecznie,
A* Z*
Trener
Chat-services

Stek kłamstw od góry do dołu, nie ma czegoś takiego jak CHAT-SERVICES, nie ma takiej firmy, nie ma takiego “trenera”

kolejny:

Witak █████,
chcemy Cię poinformować, że prowadzimy program “Poleć kolegę”.

Na czym to polega?
Za każdą osobę z Twojego polecenia, która pomyślnie przejdzie proces rekrutacyjny na stanowisko konsultant, otrzymasz nagrodę w wysokości 300 zł netto.

Co należy zrobić?
Polecić osobę 😉
Osoba z Twojego polecenia wysyła aplikację poprzez naszą stronę.
Ty wysyłasz do nas mailem na adres rekrutacja@chat-services.pl dane kontaktowe tej osoby (Imię, mail).

Kiedy otrzymasz nagrodę?
W przeciągu 7 dni od momentu podpisania umowy z poleconą przez Ciebie osobą Ty otrzymujesz przelew na swoje konto.

Zachęcamy do polecania!

Pozdrawiamy
Dział Rekrutacji
chat-services

Mam polecać ten przekręt innym i dostać 300 zł, jak już wspominałem zero skrupułów, totalny psychopata – mam wciągać w to swoich bliskich – SIC!

Sam napisałem mu maila – chciałem aby odpowiedział i pokazał swoje prawdziwe IP:

PYTANIE MOJE:

Witam,

już jestem w trakcie zakładania pierwszego konta NestBank
i mam pytanie
może głupie ale dla mnie to ważne

czy mogę zamknąć te konta za jakieś 2 – 3 miesięce?

żeby się nie okazało, ze za jakiś czas będę mysiał płacić za nie bo zmienią regulamin itp…

Pozdrawiam
█████

JEGO ODPOWIEDŹ:

Oczywiście. Po podpisaniu umowy można konta zamknac.

PozdrawiamA* Z*TrenerChat-services

*** pisownia oryginalna – profesjonalista by literówek nie dawał ZAPYTAŁEM TEŻ O NAZWĘ FIRMY / ADRES:

ok to super 🙂

mam 2 konta pierwsze, jutro zrobię resztę i prześlę zdjęcia ekranów

a sama firma jak się nazywa i gdzie jest siedziba? z kim podpisze umowę? polska / zagranica?
gdzie będzie szkolenie dokładnie?

Miłego wieczoru
█████

ODPOWIEDŹ:

Czekam na screeny

PozdrawiamA* Z*TrenerChat-services

Chyba poczuł się urażony, że pytam o takie drobiazgi bo przecież płaci 45EUR na godzinę. No to się doczekałeś… Oczywiście żadnego konta nie zakładałem. 

i jeszcze ostatni mail mający na celu ponaglenie w zakładaniu kont:

Witaj █████,
w zeszłym tygodniu w Krakowie było nas najwięcej!

 • podpisaliśmy 320 umów o pracę
 • wydaliśmy 100 tabletów (220 wysłaliśmy kurierem)
 • przeszkoliliśmy 320 osób

Dziękujemy uczestnikom i życzymy Wam i nam owocnej współpracy!

Pozdrawiamy
Dzieł Rekrutacji
chat-services

WOW: 320 przeszkolonych zatrudnionych osób, równe 100 tabletów poszło od ręki a pozostałe 220 wysłano kurierem. Taki sukces a obraził się jak zapytałem o nazwę firmy, siedzibę, jakiś adres… Absolutnie psychopatyczna osobowość.

Podsumowanie

*BROKE* i banki dostaną w chwili publikacji informacje o tym biznesie. Praca przez Internet jest wspaniała ale sieć sama w sobie może być bardzo niebezpiecznym miejscem implikującym konsekwencje w prawdziwym świecie. Jeśli ktoś z czytelników zakładał już takie konta to lepiej dla własnego dobra niech je natychmiast zamknie i modli się, żeby nie przyszło wezwanie na przesłuchanie bo może i odpowiedzialności karnej nie będzie ale będzie to kosztować sporo czasu i nerwów a i kont w tych bankach już chyba nie będziecie mogli mieć jako prawdziwi klienci. Jeśli zamiast pracy woli pieniądze pożyczać to odradzam ale jeśli nap[radę już musi to niech sprawdzi w pierwszej kolejności darmowe pożyczki, wszystkie są w naszym zestawieniu.

P.S. Tytuł jest ultra długi ale taki musiał być aby dać max informacji w nagłówku bo szukać może informacji każdy inaczej a to poważna sprawa jest.

P.S. 2 Podziękowania

I na końcu: dziękuje Ci Turbanie 🙂 Dzięki Tobie wiele osób uchroni się od udziału w przestępstwie i nie będzie tracić czasu na pracę, której nie ma. A jak Pan szuka pracy przez Internet to szczerze polecam działalność internetową – sposób w jaki Pan napisał maila do mnie – wszystko jasne, max informacji w małej treści – to bardzo dobra cecha pozwalająca tworzyć “przyjazną” treść na której można zarabiać – blogi, portale itp właśnie z systemami partnerskimi. Można do mnie pisać z ewentualnymi pytaniami – zawsze pomogę uczciwym osobom.-ofiar*

ocena
[W sumie: 4 | srednia:5]
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
katarzyna
katarzyna
1 rok temu

Dziękuję bardzo za ten artykuł. Wiedziałam od początku, że coś śmierdzi w tej sprawie!, zapytałam trenera ile już pracuje w tej firmie, odpowiedział- 3 lata.
Katarzyna