Faraon24 » Opinie » Uwaga na Canara Bank – legalny i renomowany pożyczkodawca szuka ofiar

Uwaga na Canara Bank – legalny i renomowany pożyczkodawca szuka ofiar

Canara Bank

Trafiłeś na ofertę Canara Bank – czy to na forum, czy w komentarzu na jakiejś stronie – uciekaj. Komentarz w Faraon24 został wysłany z IP 212.102.52.84, który zlokalizowany jest w Wielkiej Brytanii, dokładniej w Londynie i jest to adres IP proxy czyli służący do ukrywania prawdziwego adresu IP – bardziej znane jako VPN.

Pomimo, że ipqualityscore.com wskazuje, że jest to adres Low Risk (Frausd score 36) to jest to zawsze wskazanie (używanie Proxy), że intencje są nieczyste.

Wiem, że dla większości jest to oczywisty Scam ale zawsze trafiają się osoby, które na to się nabiorą.

Treść komentarza jest taka:

Czy potrzebujesz pożyczki, jesteśmy legalnym i renomowanym pożyczkodawcą. Jesteśmy firmą z pomocą finansową. Pożyczamy fundusze osobom fizycznym i firmom potrzebującym pomocy finansowej na rzadkie oprocentowanie, z możliwością całkowitej spłaty pożyczki tygodniowo, miesięcznie lub rocznie. Skontaktuj się z nami przez e-mail: canarabank121@gmail.com

Po pierwsze jeśli ktoś pisze sam o sobie, że jest „legalny” to już samo w sobie powinno być podejrzane,

po drugie jeśli podaje, że jest „renomowanym” pożyczkodawcą to zachęca abyście wpisali w wyszukiwarkę nazwę danego pożyczkodawcy:

i tu „Canara Bank” ma swoją stronę www: https://canarabank.com/ – wygląda ok, w Google pojawia się opis:

Canara Bank jest trzecim co do wielkości znacjonalizowanym bankiem w Indiach. Jest własnością Ministerstwa Finansów, rządu Indii. Siedziba firmy znajduje się w Bangalore. Założony w 1906 roku w Mangalore przez Ammembal Subba Rao Pai, bank ma również biura w Londynie, Hongkongu, Dubaju i Nowym Jorku.

Wygląda Legit – znaczy wzbudza zaufanie – i czemu nie – ten bank istnieje chociaż ich strona byłą ostatnio raz aktualizowana w 2019 roku.

Ale popatrze na email: canarabank121@gmail.com – jaki pracownik banku czy nawet pośrednik korzysta z poczty nie w domenie własnej (tu powinno być coś al’a IMIĘ.NAZWISKO@CANARABANK.COM). I jeszcze to 121.

W każdym razie jeśli trafiliście na takie ogłoszenie – lub w ogóle coś podobnego – to uciekajcie, nic nie wysyłajcie. Będzie jak zwykle chodziło o to, żebyście wpłacili jakieś pieniądze tytułem opłaty za transfer czy ubezpieczenie. Jeśli wyślecie jakieś dokumenty to będą one zapewne użyte w niecnych celach.

Wszystkie legalne pożyczki są na stronie głównej faraon24.pl – jeśli jakiejś firmy tam nie ma a jest prawdziwym pożyczkodawcą ze swoją stroną www to przysyłajcie na adres michaelstraus@faraon24.pl – zawsze będę weryfikował i dodawał do listy jeśli będzie OK.

W związku z totalnym kryzysem uchodźczym – bez wdawania się w szczegóły, wszyscy wiemy, że chodzi o wojnę w Ukrainie i setki tysięcy (czy miliony) Ukraińców w Polsce – takie wpisy typu „Uwaga na” będą znów się częściej pojawiać na łamach Faraon24.

0 0 Głosy
Łączna ocena
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments