Pożyczki przez Internet » Opinie » “BEZBIK-ONLINE.PL” –składka ubezpieczeniowa, Creditum Polska Fundusz Inwestycji Kapitałowych

“BEZBIK-ONLINE.PL” –składka ubezpieczeniowa, Creditum Polska Fundusz Inwestycji Kapitałowych

Domena bezbik-online.pl (oraz klon bezbik-online.prv.pl) podpięta do darmowych hostingów używana jest do wyłudzeń. Nie należy kontaktować się poprzez email Prawdziwa firma – Creditum Polska Fundusz Inwestycji Kapitałowych – zgłosiła sprawę prokuraturze.

BEZBIK-ONLINE

Do Faraon24 zgłosił się czytelnik z podejrzaną umową pożyczki pod, którą podpięto ubezpieczenie za które to składka musi zostać opłacona przed wypłata pożyczki. Warto wspomnieć, że banki przy swoich kredytach wszelkie opłaty potrafią włączyć do kredytu zwiększając jego wysokość lub (rzadziej) wypłacając kwotę kredytu pomniejszoną o opłaty.

Wszystko polega na przetrzymaniu „klienta” jak najdłużej aby do samego końca był przekonany o tym, że procedura pożyczkowa faktycznie jest prowadzona. Procedura ma wyglądać tak, że wypłata pożyczki uruchamiana jest dopiero po opłaceniu składki, tu bagatela – 720 zł.

Jak zawsze trzeba dodać, że prawdziwy biznes pożyczkowy tak nie działa. Przedpłaty przed-pożyczkowe prawie zawsze oznaczają, że pożyczka nie zostanie nigdy wypłacona a pieniądze wcześniej wpłacone przepadną na zawsze.

Strony specjalnie spreparowane, podszywające się pod Creditum Polska Fundusz Inwestycji Kapitałowych:

http://bezbik-online.pl/ – nadal działa (nie działa, stan na dzień 2018-04-09)
archiwum: http://archive.is/KlXHH
zrzut: https://faraon24.pl/zrzut/http___bezbik-online.pl_.zip

http://bezbik-online.prv.pl – już zablokowana przez właściciela PRV.PL Grupa Pino.PL Sp. z o.o.
archiwum: http://archive.is/EPVzS

Przekreślone adresy oznaczają, że otwierasz wskazaną stroną na własną odpowiedzialność i na własne ryzyko.

Wątek na forum kredytowym: http://www.forum-kredytowe.pl/f160/creditum-polska-fundusz-inwestycji-kapitalowych-96225.html

Numer telefonu 22 247 83 89 i fax 22 247 83 86

Dzwoniąc na podany numer telefonu 22 247 83 89 za każdym razem włącza się poczta głosowa.

Nagrane połączenia z numerem 22 247 83 89:

Taki numer telefonu w na pewno dobrze się prezentuje i uwiarygadnia biznes – ale taki numer można sobie podłączyć do swojego telefonu komórkowego – klient sądzi, ze rozmawia z Warszawą (kierunkowy 22) a faktycznie rozmawia z kimś np. na Cyprze.

Fax o numerze 22 247 83 86 z łatwością może kierować dokumenty na adres email – to się nazywa wirtualny fax.

Takie usługi można bardzo szybko zarejestrować anonimowo i dosłownie w 30 minut rozpocząć dzianie biznesu.

Takie usługi np. można zarejestrować np. tu: http://alevoip.pl/ i np. tu: http://www.tanifax.pl/ i w wielu miejscach. Znając się nieco na komputerach (ogólnie) łatwo można takie usługi rejestrować całkowicie anonimowo bez możliwości „namierzenia” i co ciekawsze – całkiem za darmo – np. w ramach darmowego okresu próbnego.

Ogłoszenia internetowe

Lista postów w portalu gazeta.pl:
http://ludzie.gazeta.pl/ludzie/u,bezbik-online.html
archiwum: http://archive.is/2wpLt

Ogłoszenie z OLX:
http://archive.is/QrGu8

z GumTree:
http://archive.is/uQwkV

Z Oglaszamy24:
http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenie/1340335396/Pozyczki-prywatne-bez-baz-nie-wymagamy-zabezpieczen-nawet-do-150-000zl-CALA-POLSKA.html
archiwum: http://archive.is/fPVJC
Dodam, że na portalu Oglaszamy24 można kupić m.in. konta bankowe „na słupy”, dopalacze, zamówić usługi towarzyskie a sam portal zarejestrowany jest w pewnym egzotycznym kraju.

Inne ogłoszenie:
http://archive.is/eA81O

Pożyczki bez BIK na 9,99% ?

Za każdym razem kiedy szukacie pożyczek bez BIK (czyli Biuro Informacji Kredytowej S.A. BIK) z pewnością trafiacie na część biznesów prawdziwych i część tych, na które nie powinno się nigdy trafić. Oprocentowanie oferowane w tym biznesie to 9,99% dla osób nie mogących otrzymać kredytu w banku, w dodatku na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Analizując dokumenty przesłane przez czytelnika łatwo wyliczyć, że oferta jest bardzo zbliżona cenowo do tej bankowej czyli tym bardziej taka sytuacja nie jest w prawdziwym życiu możliwa. Staramy się aby jak najwięcej firm działających przez Internet było w zestawieniach Faraon24 – zawsze to powinno być pierwsze miejsce dla kogoś kto już kategorycznie zdecydował o wzięciu pożyczki. Kwoty pożyczek bez BIK w Faraon24 nie są duże, standardowe dla chwilówek, ale takie właśnie są prawdziwe oferty prawdziwych firm – nikt (uogólniam) nie pożycza bez BIK dużych kwot w taki prosty sposób.

Jeśli już taka duża pożyczka bez sprawdzania BIK-u miała by istnieć (bo istnieją) to będzie musiała być zabezpieczona przynajmniej:

  1. wekslem osoby trzeciej (najlepiej dwóch lub trzech osób)
  2. hipoteką na nieruchomości (własnej lub osoby trzeciej)
  3. innym „mocnym” zastawem

żadnej z trzech powyższych opcji nie polecam, wręcz odradzam (pożyczanie w ogóle odradzam ale to już „inne kalosze”).

Podsumowanie

Kontakt przez wskazane strony internetowe i numery kontaktowe tam zawarte – stanowczo odradzany. Metoda polegająca na obietnicy pożyczki ale pod warunkiem wpłaty określonej kwoty to najczęściej wykorzystywana metoda przez oszustów i wyłudzaczy. Nigdy nie należy obcej osobie wpłacać żadnych pieniędzy tym bardziej jeśli nawiązało się z nią kontakt przez internety a tym bardziej przez fora i ogłoszenia internetowe. Faktyczna firma Creditum Polska Fundusz Inwestycji Kapitałowych zawiadomiła prokuraturę o fakcie podszywania się pod ich markę i wyłudzeniach prowadzonych online.

ocena
[W sumie: 1 | srednia:5]
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments