Faraon24 » Opinie » Pożyczki online bez odmowy

Pożyczki online bez odmowy

Pożyczki online bez odmowy

Większość rzeczy, które przeczytasz w internecie o pożyczkach pozabankowych to trik. Dotyczy to szczególnie darmowych chwilówek – wszystko wedle przysłowia o tym w co można dostać za darmo. Tylko pewna grupa wnioskujących jest witana z otwartymi ramionami przez świadczących nieoprocentowane pożyczki. Jaka to grupa i dlaczego? A co z pożyczkami na raty bez odmowy?

Darmowa pożyczka online kosztuje firmę pożyczkową i musi na siebie zarobić

Prezenty za darmo daje św. Mikołaj, nawet niegrzecznym coś da. Kropka. Aby zakwalifikować się do darmowej pożyczki najczęściej trzeba wykazać się jednym z dwóch prawdopodobieństw:

Tylko w tych dwóch przypadkach firma może zarobić w sposób bezpośredni na kliencie bo kto by chciał pracować i nie zarabiać? Pytanie retoryczne.

Firma pożyczkowa może też zarobić pośrednio na nieobsłużonym kliencie przekazując jego dane osobowe dalej do dalszego marketingu innych produktów finansowych.

Kiedy prawdopodobieństwo braku terminowej spłaty jest najmniejsze czyli kiedy firmie pożyczkowej nie opłaca się Ciebie obsługiwać:

A kiedy firma udzielająca darmowych pożyczek online powita Cię z otwartymi ramionami? Wtedy kiedy:

Wtedy prawdopodobieństwo braku terminowej spłaty jest duże i można na Tobie zarobić… dużo zarobić. RRSO „darmowych” pożyczek w przypadku braku terminowej spłaty waha się od ok 800 (np. Vivus) do prawie 2000% (np. LendOn). To nie błąd. Napiszę to słownie: od osiemset do dwóch tysięcy procent rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. To w skali roku. Praktycznie w skali standardowego jednego miesiąca będzie to około 25% kwoty pożyczki czyli:

pożyczasz 1000 zł, spłacasz 1250 zł (w przybliżeniu bo każda firma jest nieco inna w swoich kosztach) – złoty interes, każdy by chciał tak łatwo, tak dużo i tak małym sumptem zarabiać.

Prawdopodobieństwo wzięcia kolejnej już płatnej pożyczki – jak to jest wyliczane to tajemnica, każda firma ma swoje metody na wyławianie z tłumu takich klientów. Każda kolejna pożyczka z firmy pozabankowej kosztuje tak jak wyżej napisałem – w przypadku braku terminowej spłaty.

Chcesz zwiększyć szansę na otrzymanie chwilówki online? Wystarczy, że podasz niższe dochody niż faktycznie otrzymujesz – ale bez przesady:

jeśli podasz zarobki miesięczne na poziomie 5000 zł, podasz małe wydatki stałe i tylko siebie na utrzymaniu to darmowej pożyczki 1000 zł możesz nie otrzymać. Dowiesz się, że aktualnie nie ma dla Ciebie oferty ale bez podawania powodów. Może paść propozycja aby złożyć ponownie wniosek za tydzień i wtedy może pojawi się oferta. Jeśli odmowa wynikałaby z nieregulowanego terminowo zadłużenia ujawnionego w bazie Biura Informacji Kredytowej (BIK) lub w bazach Biur Informacji Gospodarczych (BIG: KRD, ERIF, Infomonitor, KBIG, etc.) – to otrzymasz informację, że to właśnie z tego powodu. Podawania innych powodów ustawodawca nie przewidział pozostawiając furtkę dla parabanków.

Kolejna innej firmie – to wcale nie musi się udać

Niektóre firmy wpisują do bazy BIK udzielone pożyczki. Oznacza to, że jeżeli chcemy wziąć kolejną pożyczkę ale w innej firmie to ta kolejna firma dzięki sprawdzaniu aktualnych wpisów w BIK może się o tym dowiedzieć.

Pomysł spłacania jednej darmowej pożyczki kolejną z innej firmy nie jest nowy ale obecnie trudno aby działał. Poza bazą BIK niektóre pozabankowe instytucje pożyczkowe mają jeszcze wspólną bazę pd nazwą Credit Check.

Jeśli klient bierze kolejną pożyczką to może chcieć spłacić w terminie poprzednią – to żaden interes obsługiwać tak zaradnego finansowo klienta.

Porównanie – które firmy chętniej od innych udzielają darmowych chwilówek

Dla wszystkich zainteresowanych otrzymanie darmowej pożyczki istnieje porównanie chwilówek – w kolejności od góry są firmy, które stosunkowo chętnie udzielają darmowych pożyczek osobom zarówno z dobrą zdolnością kredytową jak i tą nieco gorszą.

A co z pożyczkami na raty bez odmowy?

Szukając pozabankowych ofert bez odmowy najczęściej mamy na myśli takie bez BIK i KRD. To już nie takie proste. Jeśli mamy widoczne zadłużenie wobec innych podmiotów (BIK – instytucje finansowe, KRD i inne – wszystkie pozostałe firmy) to najczęściej otrzymamy decyzję odmowną. Zasadą jest, że niesolidnym dłużnikom nie pożycza się nic. Jedynym rozwiązaniem mogą być pożyczki pod zastaw lub z poręczycielem/ gwarantem albo tylko bardzo małe kwoty na krótki czas po wysokiej cenie.

Nie ma co się łudzić – będąc osobą zadłużoną odmowę dostaniemy prawie zawsze – małe kwoty 100/500/700/1000 zł mogą się udać ale trzeba wiedzieć, że prawie każdy wniosek składany w celu wzięcia pożyczki na raty miesięczne jest odnotowywany w BIK i będzie to widoczne dla kolejnej firmy, która już tylko z tego powodu może dać decyzję odmowną nawet jeśli o faktycznym zaleganiem z płatnościami się nie dowie.

Skróty oznaczają odpowiednio:

BIK – Biuro Informacji Kredytowej S.A., adres www: https://www.bik.pl/

KRD – Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A., adres www: https://krd.pl/

Podsumowanie

Dobra zdolność kredytowa to coś czego parabanki z darmowymi pożyczkami online nie lubią. Klienci z taką zdolnością na ogół spłacają długi w terminie i nie pozwalają na siebie zarobić. Marnowanie zasobów finansowych i czasu pracy pracowników nikomu jeszcze fortuny nie przysporzyło. W 2018 roku 7 największych firm pożyczkowych w Polsce zarobiło łącznie około 2,6 miliardów złotych (źródło: money.pl). Znanych firm jest około 30, w ogóle jest ich około 400.

0 0 Głosy
Łączna ocena
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments