Faraon24 » Opinie » Atiz pożyczką online? Tak Średnio to wygląda a 8 lat temu mieli wyższy koszt o 104 zł za każde pożyczone 1000 zł na 12 miesięcy

Atiz pożyczką online? Tak Średnio to wygląda a 8 lat temu mieli wyższy koszt o 104 zł za każde pożyczone 1000 zł na 12 miesięcy

Atiz

Raty miesięczne w Atiz w 2014 roku wynosić miały 137 zł za pożyczony 1000 zł na okres 12 miesięcy. Teraz kiedy wchodzą na stronę jest rata miesięczna na poziomie 128,33 zł. Generalnie jest po tych 8 latach taniej o 104 zł dla tych parametrów. W nagłówku strony, czyli tytule mają napisane, że Atiz to pożyczka online. Czytając opisy dotarło dowiedziałem się, że trzeba wypełnić formularz i potem ktoś oddzwoni.

Mocno taki schemat różni się od tego co znamy, robią tak i owszem SKOK-i i banki ale to też taka strategia ażeby porozmawiać z klientem i coś mu jeszcze zaoferować.

Archiwum Atiz z 2014 roku jest tu:

http://web.archive.org/web/20140516230855/http://atiz.pl/

Widać jak na dłoni, że teraz jest po prostu taniej. I została zmieniona technika sprzedaży na online. Ale takie prawdziwe internetowe pożyczki to są mocno automatyczne. Składasz wniosek do Vivus czy Smart Pożyczki to nie czekasz 24 godziny na telefon od przedstawiciela firmy tylko masz faktycznie szybki przelew. Te przysłowiowe „w 15 minut” też jest często możliwe ale jedna godzina też jest rewelacyjnym osiągnięciem.

Aktualnie oferta wygląda tak:

Siedząc już naście lat w branży ze wstydem przyznam, że o tej firmie nie słyszałem (choć mam ją na liście tu). Słyszał Kamil Kondel (pozdrawiam Kamila).

Aktualne archiwum zrobiłem tutaj:

http://web.archive.org/web/20220909090459/http://www.atiz.pl/1_5_nasza-oferta.html

Odpowiedź podstawowa: daleko w tych schemacie do bycia pożyczką internetową

Czy bym brał? Raczej nie, średnio to wygląda.

P.S. na stronie atiz.pl nie ma SSL czyli powinno być https przed adresem – przez to wysyłanie formularza jest po prostu niebezpieczne ponieważ taką transmisję danych przez nieszyfrowane łącze banalnie łatwo przechwycić.

0 0 Głosy
Łączna ocena
Zapisz się
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments