Faraon24 » Opinie » Działalność zawiesił ARES Pożyczki Prywatne. Firma działała dwa miesiące a kredytów udzielać nie mogła.

Działalność zawiesił ARES Pożyczki Prywatne. Firma działała dwa miesiące a kredytów udzielać nie mogła.

Uruchomienie działalności nastąpiło dnia 2020-03-02 a zawieszenie 2020-05-01. Firma ma PKD 64.92.Z i są to pozostałe formy udzielania kredytów. Właściciel przegapił nowelizację ustaw dotyczących pożyczek.

Prawo

Jednoosobowa działalność gospodarcza nie może udzielać pożyczek. Mogą to robić spółki z o.o. lub S.A. z kapitałem zakładowym minimum 200.000 PLN. Tak słowem wstępu.

Email i poszukiwanie pożyczek… dla siebie samego

W CEIDG jest podany adres email “WaldemarKozlowski1985@gmail.com” – dane są jawne, można je publikować zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Szukając tego email w wyszukiwarce Google znajdujemy:

1.

Ares sam szuka pożyczki przez internet

Tu na stronie (niezabezpieczonej szyfrowaniem SSL) pod tytułem “pożyczki pozabankowe pod weksel” pisze, że jest rencistą i pracuje na czarno. Ma rentę ale pracuje na budowie. Chce pożyczyć “ile się da” na “max czasu”, ot takie “bo chcę”. Oczywiście pobierając rentę nadal można pracować pod pewnymi warunkami ale pracuje na czarno jak wynika z tego wpisu:

Informacja o pracy na czarno

2.

Teraz Ares sam pożycza do 100 milionów PLN na 30 lat

Teraz sam oferuje pożyczki prywatne do uwaga… 100 milionów PLN – słownie – STO MILIONÓW ZŁOTYCH! (zobacz coś podobnego na ale tylko na 4 mln PLN)Okres to 30 lat a oprocentowanie całkiem nielegalne 25% rocznie. W chwili prowadzenie DG było 10% maksimum a teraz w czasach pandemii jest to 7,2%. Nie ma podane czy chodzi o RRSO to też jest to traktowane jako oprocentowanie nominalne – czyli roczna stopa oprocentowania.

To na tyle ciekawe, że utworzyłem archiwum tej strony pod adresem: http://web.archive.org/web/20200925095249/http://100mln.simplesite.com/

Strona oferty jest pod adresem subdomeny 100mln na simplesite.com. Oprocentowanie to pikuś ponieważ czasem zdarza się, że nawet duża firma zapomni o zmianie przepisów co widzieliśmy w Mini Credit (zobacz prospekt informacyjny Mini Credit, zobacz stronę www).

100 milionów od rencisty pracującego na czarno

100 milionów złotych maksymalnie chciał pożyczać ARES, rencista pracujący na czarno. Konstrukcja oferty co najmniej szalona. Ni jak ma się do obowiązującego teraz a nawet wcześniej prawa dotyczącego zasad udzielania pożyczek pozabankowych.

Podsumowanie

Takich firm nadal jest dużo. Niektóre naprawdę udzielają pożyczek choć nie mają do tego umocowania prawnego (sp. z o.o. lub S.A. plus wpis w KNF). Oprocentowanie 25% w skali roku jest totalnie nielegalne a długi okres kredytowania 30 lat od razu wskazuje, że powinna zapalić się czerwona lampka.

0 0 Głosy
Łączna ocena
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments