Narzędzie bardzo często służące do poszukiwań usług finansowych znów daje mi zaskakujące wyniki. Próbując wyszukać pożyczki na dowód w Warszawie system zamiast pokazać, że nie ma takich wyników pokazuje wyniki z innych regionów. Dla klienta może to być bardzo kłopotliwe chociażby z powodu straty czasu na sprawdzanie ofert, z których na końcu i tak nie skorzysta – a jak skorzysta to może co najmniej być zawiedziony. Wszystkie wyniki dotyczą jednoosobowych działalności gospodarczych – czyli de facto pożyczek sami nie mogą udzielać (najnowsza ustawa zakazuje) a mogą tylko w tym pośredniczyć. Podaje też kolejny przykład jak niespójność informacji może negatywnie wpłynąć na klienta, który chciałby zweryfikować kontrahenta swojego bardziej niż tylko uwierzyć mu na słowo. Szukając pożyczek na sam dowód osobisty w stolicy możesz znaleźć pożyczki z komornikiem tudzież na zasiłek z MOPS czy rentę - czyli Marma albo leasing samochodowy czyli Easy Credit - z bardzo odległych miast - sprawdź - czytaj dalej.

"Marma" Biuro Kredytowo-Finansowe Małgorzata Sieradzka (Międzyrzecz zamiast Warszawy)

Marma (NIP: 5961354658, REGON: 360037978, wyciąg z CEIDG). Adres: ul. Mieszka I 22 A, 66-300 Międzyrzecz, województwo lubuskie. Jak wynika z oferty z PF firma zajmuje się pożyczkami stricte dla najbiedniejszych a często kwalifikowanych jako żyjących w skrajnym ubóstwie, wymienię kilka indykatorów oferty:

dla osób posiadających zajęcie komornicze – pożyczki z komornikiem to bardzo poszukiwany produkt, nic dziwnego bo często komornik puka do drzwi osób – wiadomo z długami – ale te długi najczęściej powstają z powodu niezaradności finansowej. Są to niespłacone kredyty bankowe (wtedy BIK jest „nieczysty” co implikuje brak możliwości ubiegania się o kredyt w banku i SKOK-u), niespłacone pożyczki pozabankowe oraz wszystkie inne długi wynikające z braku środków na zapłatę (rachunki, mandaty, grzywny, etc).

minimalny dochód 450 zł – osoby posiadające tak niski dochód absolutni nigdy nie powinny nawet pomyśleć o pożyczaniu pieniędzy a raczej – jak zawsze radzę – postarać się o lepszą pracę (to proste i na ogół wymaga tylko odwagi a nie super-mocy), zorganizować pracę dodatkową (wymówka w stylu „nie mam czasu, mam dzieci” działa ale jest błędna – można pracować w domu – trzeba pogłówkować). Z mojego punktu widzenia proponowanie pożyczek dla bezrobotnych jest amoralne, Faraon24 pokazuje wiele takich pozycji ale wynika to bardziej (bo nie tylko) z chęci przykrycia tysięcy ofert dostępnych przez internet, które z uczciwością mają tyle wspólnego co jabłko z hipopotamem (choć wspólne DNA to między 35 a 45% - tak na marginesie dla biologów).

chwilówki bez dochodu – podobnie jak wyżej ale z jeszcze bardziej dobijającą implikacją – brak dochodu – brak możliwości spłaty. Nawet w domyśle nie zawsze chodzi o oficjalny i legalny dochód, który można wykazać zaświadczeniem od pracodawcy – czyli praca na czarno – ale o stricte złapanie klienta, który da prowizję bo jak nie ma pieniędzy to bardzo ich potrzebuje (jak skrajne przypadki uzależnień – cokolwiek byle by w siebie wlać procenty i inne syfy {swoją drogą sy-fy.com to jedna z moich ulubionych stron na temat filmów).

Pożyczki na rentę socjalną – nadal jak wyżej – osoby utrzymujące się z renty powinny zachowywać twardy reżim finansowy – to trudne chociażby z powodu reklam wmawiających inną rzeczywistość i pobudzających chęć do posiadania (na ogół zbytków). Posiadanie renty prawie gwarantuje spłatę co powinno być plusem ale jeszcze wiele lat renty będą niskie co będzie implikować pozostawanie w kieszeni nawet nie złotówek ale groszy. Sytuacja może się pogorszyć jeśli jakimś cudem pozostałości z PO wrócą do władzy bo wtedy wrócimy do epoki pieniądza łupanego (łupać znaczy też kraść w mowie potocznej – a jak prof. Bralczyk wskazuje często – mowa potoczna też tworzy język właściwy).

Pożyczki na zasiłki z MOPS – już nie jak wyżej bo to najstraszniejszy rodzaj działalności pożyczkowej jaki mogę sobie wyobrazić – znałem osoby w takiej sytuacji. To jest skrajna bieda gdzie ustawowo powinni się zakazać takich produktów, nawet wspominać o nich aby osoby żyjące z zasiłków nigdy nie pomyślały nawet o pożyczaniu pieniędzy. MOPS to Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (adres internetowy w Międzyrzeczu: http://miedzyrzecz.naszops.pl/) – jeśli ktoś nie zna skrótu.

Ale to nie koniec tego czego lubić się nie powinno bo oferta jest szersza a jeśli była by prawdziwa to implikuje arcypoważne przestępstwo jakim jest udzielanie pożyczek przed podmioty nieuprawnione (przypominam wpis o bezczelnych pomówieniach od firmy działającej nielegalnie – w swojej bezczelności byli nawet na Policji składając fałszywe donosy na Faraon24 gdzie w międzyczasie władza otrzymywała bezinteresowną pomoc w swoich dochodzeniach). Do rzeczy:

Oferta Marma
Oferta Marma

najpierw podaje się, że pożyczki w kwotach od 200 zł do szalonych 550 000 zł (czyli przeszło pół miliona) a dalej, że udzielają pożyczek do 25 000 zł – dokładnie jest to tak: „pożyczamy nawet do 25 tys, zł. „ - sęk w tym, że firma ta nie ma absolutnie żadnego prawa udzielać pożyczek – podstawowe wymagania dla pożyczkodawców jakie stawia aktualnie obowiązująca ustawa to prowadzenie działalności w formie spółki (sp. z o.o. lub S.A.) oraz posiadanie kapitału zakładowego minimum 200 000 zł. Jednoosobowe działalności gospodarcze nie mogą tego robić a za taki czyn przewidziano karę do 500 000 zł (pół miliona) oraz pozbawienie wolności do lat 2.

Warto pokazać jak daleko Marma jest od Warszawy, na której liście się pokazuje:

Odległość z Międzyrzecza do Warszawy
Odległość z Międzyrzecza do Warszawy (P.S.: dobrze znam język polski ale wychowanie w "angielszczyźnie" powoduje, że ciężko mi ogarnąć słowo "Międzyrzecz")

jak widać samolotem można dotrzeć tam już w 1 godzinę. Absurdalne wyniki wyszukiwania są bardzo szkodliwe dla społeczeństwa, wiele osób nie zwróci na to uwagi albo nawet pomyśli, że ktoś do domu do nich podjedzie (podleci) i przyniesie gotówkę a najlepiej jeszcze za darmo. Ale firma deklaruje, że obsługuje klientów z Warszawy:

Marma obsługuje klientów z Warszawy
Marma obsługuje klientów z Warszawy

Ważny fakt – im szybsza i łatwiejsza pożyczka tym droższa i bardziej problematyczna w przyszłości – z wykluczeniem tych darmowych z RRSO = 0% bo te akurat jak już ktoś się zdecydował, że musi wziąć to można zaproponować – ale absolutnie nic innego – i tylko 1 raz od jednej formy albo 1 raz od firm połączonych przez CreditCheck.

Też istotne: firma nie posiada swojej strony w internecie – pozostają dla informacji tylko niejasne wpisy w portalach z ofertami firm.

Easy Credit (Poznań zamiast Warszawy)

Easy Credit Katarzyna Burzyńska (NIP: 7821927210, REGON: 302424226, wyciąg z CEIDG). Adres: ul. Zacisze 1/1, 60-831 Poznań, wojewówdztwo wielkopolskie.
Oferta na pierwszy rzut oka zdaje się być dość zacna i wiarygodna, nie ma przekłamań a biznes poparty jest referencjami od klientów lecz zamiast pożyczek gotówkowych na dowód mamy tu kredyty samochodowe i leasing. Referencje to doskonała rzecz dla uwiarygadniania biznesu, tu jest ich dużo, szkoda tylko, ze ostatnie pochodzą sprzed 5 lat (tj. z 2012 roku, teraz mamy końcówkę 2017 roku). Przez 5 lat mogło wydarzyć się dużo i tym bardziej to może co po niektórych przykładających się do weryfikacji odstraszyć bo w domyśle powód pozytywnych referencji mógł po prostu zniknąć – tego nie wiadomo – ale sorry – to samo się nasuwa w mojej ocenie czyli też w ocenie potencjalnych i bardziej wnikliwych klientów – jeśli to ma być atut to należy to aktualizować i nie pozostawiać na wiele lat bez update – tym bardziej, że:

Referencje Easy Credit
Referencje Easy Credit

Jak widać zamieszczono informację, że są to referencje z ostatnich kilku miesięcy. Najświeższe referencje pochodzą z 14 listopada 2012 roku a według CEIDG działalność gospodarcza została rozpoczęta 1 czerwca 2013 roku – czyli jakieś 8 miesięcy po wystawieniu ostatnich referencji – ale uwaga – w wyszukiwarce wystarczy zaznaczyć aby pokazało wpisy wykreślone i sytuacja nieco się rozjaśnia:

Fragment CEIDG z Easy Credit
Fragment CEIDG z Easy Credit

Jak widać pierwszy biznes wystartował 24 marca 2008 roku i zakończył się 2009 roku 28 stycznia (wykreślenie dopiero 2013-05-15) – w formie spółki cywilnej - wyciąg CEIDG. Dalej jest biznes przypisany do strony www podanej w PF (ten z pierwszego wyciągu z początku opisu) a dalej jeszcze jest inna działalności rozpoczęta 4 maja 2015 roku w formie biura rachunkowego (NIP: 7791458034, REGON: 300931858, wyciąg z CEIDG)

W CEIDG nie ma nic co by wpisywało się w ramy czasowe podane w referencjach ale jeśli wczytamy się lepiej w referencje można zauważyć, że wystawione są dla Easy Credit Burzyńska sp. j. - czyli spółka jawna – EUREKA! - to musi być w KRS-ie, i jest:

Fragment KRS z Easy Credit
Fragment KRS z Easy Credit

Pełna nazwa to „Easy Credit Burzyńska, Burzyński Spółka Jawna” (KRS: 0000322430, NIP: 7822424250, REGON: 30079741400000). Wyciąg z KRS nie jest dostępny bo podmiot wykreślono ale jak to w internecie – coś co się pojawiło nigdy nie znika:

archiwum dostępne tu: http://archive.is/O0eEP oraz tu: http://web.archive.org/web/20171229034557/http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache%3Awww.krs-online.com.pl%2Fmsig-3802-192538.html&oq=cache%3Awww.krs-online.com.pl%2Fmsig-3802-192538.html&aqs=chrome..69i57j69i58.1022j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

i drugie wcześniejsze dla wykreślonego „Easy Credit Burzyńska, Lipinska Spółka Jawna” tu: http://archive.is/DPGBy oraz tu: http://web.archive.org/web/20171229034229/http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache%3Awww.krs-online.com.pl%2Fmsig-3134-16914.html&oq=cache%3Awww.krs-online.com.pl%2Fmsig-3134-16914.html&aqs=chrome..69i57j69i58.911j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Jako, że portal „KRS-ONLINE” nie zezwala na archiwizowanie swojej strony przez wykorzystywane przezemnie narzędzia internetowe a zezwala na archiwizację przez wyszukiwarkę Google (która archiwum wstecznego nie ma) to wykonałem archiwum dla już zarchiwizowanej wersji.

Reasumując poszukiwania firmy, która dostała referencje – spółka jawna powstała 29 stycznia 2009 roku a została wykreślona 20 lipca 2013 roku. Mimo, że referencje dotyczą tej samej osoby to dotyczą innej firmy niż ta, która je prezentuje. To może (ba, musi) być mylące dla klientów a dla kogoś, które dokładnie weryfikuje z kim „ma robić interes” to może być negatywny sygnał. Takie rzeczy zawsze powinny być okraszone co najmniej notką z wyjaśnieniem, że firma zmieniła status, formę itp. itd. etc.

Zrzut całej strony można pobrać tu: https://faraon24.pl/zrzut/easycredit.net.pl.zip
Archiwum tu: http://archive.is/RFflP oraz tu: http://web.archive.org/web/20171229043435/https://easycredit.net.pl/

Podsumowanie

Pozostały jeszcze dwa wyniki ale nie ma większego sensu ich analizować, zawsze chodzi o przykład jak zrobić weryfikację i w prosty sposób dowiedzieć się znacznie więcej niż chce się abyśmy wiedzieli. Minus dla PF za pokazywanie wyników tak różnych od zadanych kryteriów - szukałem kredytów na dowód osobisty w Warszawie a wyskoczyły wyniki m.in. dla pośrednika z Międzyrzecza i pośrednika dla kredytów samochodowych i leasingu z Poznania. Dla właścicieli każdego biznesu dobra rada – podawać wszystkie informacje, których brak podania może wywołać podejrzliwość – nie każdemu będzie się chciało sprawdzać wszystkie rejestry podmiotów gospodarczych, wyszukiwać w wykreślonych i korzystać z zewnętrznych wyszukiwarek zamiast tych rządowych. Informacje rozwiewające potencjalne wątpliwości powinny być podawane na tacy. Jak zawsze warto sprawdzić zestawienia Faraon24, polecam na początek całą listę pożyczek internetowych i podzestawienie z kredytami na dowód osobisty a w pierwszej kolejności dla małych kwot sprawdzaj te bezpłatne.

Michael Straus
Autor: Email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
O mnie
Codziennie zmagam się z zawiłościami przepisów prawa regulującego finanse osobiste i państwowe. Z zawodu jestem programistą i przez wiele lat pracując w tym zawodzie udało mi się skutecznie wdrożyć wiele moich systemów do placówek służby zdrowia, do urzędów i jednostek samorządowych. Teraz zajmuje się projektami internetowymi takimi jak Faraon24.
Telefon: +48 881 262 943. Skype: straus.faraon24

Dodaj komentarz

Komentarze są elementem dodatkowym witryny. Służą do recenzowania oraz do wyrażania własnych opinii. Administracja Faraon24 nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczanych komentarzy. Dane wprowadzane w formularzu tylko w wyjątkowych przypadkach są uznawane za dane osobowe opisane w ustawie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nowe wpisy

IMAGE Kredyty-Chwilówki – upadek offline czy początek online? | sobota, 20, styczeń 2018 | Jak poinformowały władze spółki Kredyty-Chwilówki firma zamyka wszystkie swoje oddziały i zwalnia wszystkich pracowników. Nie udało się uratować firmy a pomogły w tym długoletnie postępowanie przed KNF (są na ich liście ostrzeżeń od 5 lat), brak inwestorów, liczne afery związane...
IMAGE Czy „lewe” zaświadczenia o zatrudnieniu za 2000 zł wystarczy aby dostać kredyt nie-online? | piątek, 19, styczeń 2018 | Dziś ostrzegam przed „lewymi” zaświadczeniami o zatrudnieniu włącznie z drukami RMUA, rejestracją w ZUS, weryfikacją telefoniczną, nawet potwierdzeniem wpływu wynagrodzenia na wskazany ROR. Oferta jest przygotowana bardzo dobrze (jak na obrzydliwego przestępcę) i wywołuje wrażenie,...
IMAGE Pożyczki na dowód → dostępne online dla Warszawa → ale jest Międzyrzecz i Poznań | piątek, 29, grudzień 2017 | Narzędzie bardzo często służące do poszukiwań usług finansowych znów daje mi zaskakujące wyniki. Próbując wyszukać pożyczki na dowód w Warszawie system zamiast pokazać, że nie ma takich wyników pokazuje wyniki z innych regionów. Dla klienta może to być bardzo kłopotliwe...
IMAGE ♥ Pożyczki bez BIK ♥ Łódź ♥ | środa, 27, grudzień 2017 | Łódź z racji swojej wielkości wymagała rozszerzenia standardowych metod wyszukiwania. Sprawdziłem z wielką upartością większość dostępnych miejsc gdzie znajdują się listy firm, oferty i różnego rodzaju ogłoszenia. Do publikacji wykorzystałem ostatecznie tylko Panoramę Firm (PF)...
IMAGE Pożyczka bez zaświadczeń a Śląsk czyli gotówka od ręki w Katowicach i okolicach | poniedziałek, 25, grudzień 2017 | W samym mieście Katowice wstępne wyszukiwanie dało wynik 296 firm spełniających założone kryteria co do udzielania pożyczek gotówkowych – ma być szybko, sprawnie i przyjemnie. Założenia zupełnie z drugiej strony lustra co doskonale wiedzą stali czytelnicy. Szczegółowe wyszukiwanie...
IMAGE Podróbki z chin za pożyczki internetowe - oszczędność się nie opłaciła a odsetki oddać trzeba | piątek, 08, grudzień 2017 | Otrzymałem ciekawego maila, klient pewnej firmy pożyczkowej wziął chwilówkę. Jest elektronikiem, potrzebował kupić szybko potrzebne komponenty do gadżetów, które sprzedaje. Finansowo był pod kreską i chciał kupić jak najtaniej. Wybrał internetowy chiński market elektroniczny i...
IMAGE Dzięki Kontomatik szybkie chwilówki mogą być udzielane nie tylko online ale i bez przelewania 1 grosza | czwartek, 23, listopad 2017 | Wiele osób szuka pożyczek bez przelewu weryfikacyjnego, chcą aby nie było na ich koncie śladu przelewu 1 grosza (10 gr lub 1 zł). Przyczyną są na ogół sprawy rodzinne i dostęp do konta innej osoby lub po prostu totalny brak środków na koncie lub nawet debet. Do aplikacji pozwalających...
IMAGE Pogmatwana sprawa ze pożyczkami bankowymi i spadkiem w tle. Niewiele rozumiem z uzasadnienia wyroku ale apelacja odrzucona. Uzasadnienie ma 11 stron A4 i jest bardziej pogmatwane niż wszystko do tej pory na Faraon24. | poniedziałek, 06, listopad 2017 | Długo zastanawiałem się czy publikować ten wyrok ale nie mogę go w żaden sposób znaleźć w sieci i jest tylko w wyszukiwarce wyroków, którą mało kto zna i która działa czasami jak chce bo np. niektóre z już opublikowanych w Faraon24 wyroków poznikało z jej baz danych. Może...
IMAGE Pożyczka 16.000 zł z czego prawie 10.000 zł na ubezpieczenie a do ręki 6.000 zł – wałek – na zamiast na ubezpieczenie poszło do kieszeni ale sąd to olał choć i tak okazał się miłosierny. | niedziela, 05, listopad 2017 | Uzasadnienie wyroku wspaniale pokazuje jak wałki można robić, bezczelnie kłamać przed sądem i nie ponosić żadnych konsekwencji co powoduje ciągłą tego typu praktykę a to dłużnik musi się bronić choć każdy widzi, że ewidentnie to on został oszukany, ba okradziony i dalej chce...
IMAGE Rozdzielność majątkowa nie taka prosta jeśli wszystko w małżeństwie gra a pożyczki są spłacane (a wystarczyło np. wziąć chwilówkę online Filarum) | niedziela, 05, listopad 2017 | Tym razem wyrok nie dotyczy stricte pożyczek internetowych ale tylko w tle jest pożyczka na mieszkanie i pożyczka na remont tego mieszkania. Czy sąd słusznie postępuje nie zgadzając się na istnienie rozdzielności majątkowej kiedy na zdrowy rozum podstawową przesłanką do jej...
Reklama

Nowe komentarze

 • Adam 17.01.2018 16:27
  Pożyczka z Francji od Palka Agnieszka
  Kolejni oszuści z Francji, kredyt na 100 tyś euro z okresem spłaty 150 miesięcy płatne po 754.02 euro ...
   
 • Michael Straus 27.12.2017 05:48
  RE: Nie siedzi
  30 zł – właśnie – kradzież małej sumy jest wykroczeniem a nie przestępstwem. Jak się zapłaci karę ...
   
 • Grażyna 27.12.2017 01:22
  Nie siedzi
  Co Pan myśli o tym Ip-Group co uokik mu dał kare a oni dalej pożyczki oferują za smsa po 30 złoty.
   
 • Michael Straus 26.12.2017 18:59
  RE: Śląsk
  O biedzie z mojego punktu widzenia będę się upierał (nie tylko pieniądze ale też potencjał i ...
   
 • Sendero 26.12.2017 12:11
  Śląsk
  Witam panie Michaelu. Z tą biedą na śląsku to bym się nie zgodził tak do końca. Perspektywy drożejącego ...
   
 • Michael Straus 20.12.2017 07:57
  RE: Gary JONES, CLAUDE ALPHONSO
  Nikomu się nie udało bo takich pożyczek nie ma. Jedyne miejsca gdzie można otrzymać pożyczkę to ...
   
 • Edyta 19.12.2017 10:15
  Gary JONES, CLAUDE ALPHONSO
  Podobna sytuacja u mnie. Pan Gary Jones niby załatwił pożyczkę w First Investment Bank ,kazał założyć ...
   
 • Norbert Piasecki 13.12.2017 05:28
  RE: Pożyczki bez KRD – kto daje, kto odmawia
  Jeśli pan podaje, że wszystkie dziadowskie firmy sprawdzają to warto wymienieć te dziadowskie. Wystarczy ...
   
 • adam 11.12.2017 20:13
  bajdy adelajdy
  głupoty tu opisujecie wszystkie dziadowskie firmy pozabankowe sprawdzają wszystkie bazy wiec ten kto ...
   
 • Janusz 11.12.2017 16:34
  Nie polecam Credit Company
  Podpisali ze mną umowę i nie wypłacili pieniędzy...