W samym mieście Katowice wstępne wyszukiwanie dało wynik 296 firm spełniających założone kryteria co do udzielania pożyczek gotówkowych – ma być szybko, sprawnie i przyjemnie. Założenia zupełnie z drugiej strony lustra co doskonale wiedzą stali czytelnicy. Szczegółowe wyszukiwanie dało już wynik tylko 3 miejsc gdzie można znaleźć pożyczki bez zaświadczeń. Zapraszam na krótki przegląd firm aktywnie promujących się na terenie Katowic z potencjalną obsługą obszaru śląska – chcesz wiedzieć więcej to czytaj dalej.

Do wyszukiwania wykorzystałem jedynie Panoramę Firm, wstępnie miało być również wykorzystane ZUMI ale z powodu totalnego braku wyników jest to zbędne.

Z tych 296 firm spełniających wstępne kryteria przeszło 95% podmiotów to pośrednicy. Jak wie każdy, kto cokolwiek miał wspólnego z biznesem lub chociażby z bardziej ambitną pracą, to korzystanie z pośredników jest podejściem co najmniej niewłaściwym. W pierwszej kolejności szuka się bezpośrednio producenta lub przynajmniej oficjalnego dystrybutora. Zawsze chodzi o to aby nie przepłacać za coś co w inny sposób można mieć taniej. Przy pośrednictwie finansowym nie często spotykamy się z dodatkową prowizją płatną, zwyczajowo produkt kosztuje tyle samo ile kosztowałby gdybyśmy bezpośrednio udali się do właściwego pożyczkodawcy – ale w ostateczności wychodzi przeważnie drożej. Diabeł tkwi w szczegółach, a raczej w technikach sprzedaży nazywanych też często technikami manipulacji lub nawet socjotechniką. Pośrednikowi na ogół wynagradzany jest przez samego pożyczkodawcę, który z jednej strony pomniejsza swój zysk, który byłby większy jakby klienta obsłużył bezpośrednio ale z drugiej strony klienta obsługuje pośrednik – oszczędzane są zasoby własne pożyczkodawcy. Pośrednikowi zależy na jak największej prowizji i w pierwszej kolejności stara się aby klient podpisał umowę z pożyczkodawcą dającemu pośrednikowi największą prowizję co prawie zawsze wiąże się z najwyższą ceną. Na to trzeba uważać ale też pośrednicy wiedzą, że na to klient nie będzie uważał ponieważ skoro już jest u pośrednika to znaczy, że na ogół nie ma zielonego pojęcia o biznesie i dominuje czysta potrzeba gotówki. Tu gotówka ma być wydana jako pożyczka bez zaświadczeń co dla pośrednika dodatkowo implikuje oczywisty fakt niezaradności życiowej swojego klienta (w większości przypadków) – piszę brutalną prawdę ale nikt inny tego nie zrobi kto sprzedaje produkty finansowe. Z prawdę wylewane często były na Faraon24 pomyje w internecie ale dla bardziej sprawnych intelektualnie jest to potwierdzenie, że „musi coś w tym być”.

Do rzeczy. 3 firmy wybrałem spośród 296:

#1 Kreditpol Beata Grzywacz

#2 FHU MERITUM Pożyczki Kredyty Ubezpieczenia - Ewelina Dłucik

#3 Finance Consulting Duszyński Lucjan

Analiza nazw

Jak widać 2 nazwy działalności gospodarczych zostały wybrane dość pospolite, bardzo często używane. Wskazuje to, że biznes nie jest na pewno nastawiony na dużą rozpoznawalność. Mając zamiary dominowania rynku lub chociażby minimalnej ekspansji dobiera się nazwy nigdzie indziej nie występujące. 2 z 3 – pozostaje 1 – Kreditpol wyróżnia się, po wpisaniu słowa w wyszukiwarkę Google pojawi się od razu strona właściwa tylko i wyłącznie dla biznesu Beaty Grzywacz:

Wyszukiwanie Kreditpol w Google

Meritum i Consulting Finance występuje tak często w wynikach wyszukiwania, że osoby faktycznie szukające biznesów Eweliny Dłucik lub Lucjana Duszyńskiego trafią na firmy konkurencyjne. Ale to nie szkodzi bo to wskazuje, że klientami nie mają być osoby korzystające z internetu. Tak naprawdę to osoby korzystające z internetu wybierają usługi najczęściej bezpośrednio od producentów pożyczek (jeśli w ogóle takiego sformułowania można użyć). Jest też tak, że wiele pośredników, szczególnie tych zajmujących się wciskaniem produktów bardzo drogich (aby nie pisać złodziejskich) z góry chce bardziej sprawnych intelektualnie potencjalnych klientów odgonić aby nie tracić czasu na kogoś kto będzie analizował ofertę – sorry – to są fakty – jeszcze ta postkomunistyczna mentalność jest obecna.

Kreditpol

Kreditpol Beata Grzywacz (NIP: 6341072156, REGON: 272878482) swoją ofertę prezentuje na stronie http://www.pozyczki-katowice.pl i są to:

Chwilówki od 100 zł do 3000 zł – górny limit widełek jest bardzo niski w relacji do chwilówek, które występują.

Pożyczki gotówkowe do 30 000 zł – tu przy wysokich kwotach zaświadczenie będzie konieczne a jeśli jednak nie to na pewno zastaw – i tu uwaga – pożyczający osobom mało wiarygodnym z wątpliwą wypłacalnością (znów sorry – tak są traktowane osoby , które nie mogą legalnej pracy udokumentować bo jej nie mają) pod zastaw bardzo często nastawione jest na przejmowanie zastawów bez troszczenia się o faktyczną spłatę – właśnie wybiera się takich klientów, którzy będą ze spłatą mieli potencjalnie duży problem a jak zastawem jest nieruchomość to dla pośrednika jest to nawet nie wisienka na torcie ale arbuz.

Kredyty konsolidacyjne do 200 000 zł – mimo wszystkich swoich zalet sama konsolidacja jest przyklepaniem czegoś absolutnie złego – zadłużania się w wielu miejscach na absurdalne nieproporcjonalnie do możliwości kwoty na ogół na długie okresy czasu co dzięki magii procentu składanego powoduje astronomiczne pączkowanie długu. Klienci szukający konsolidacji na ogół są perfekcyjnymi klientami usług finansowych – już udowodnili, że pojęcia nie mają o pieniądzach (sorry – tak zbyt często traktuje się ludzi).

Kredyty gotówkowe do 200 000 zł – znów absolutnie ogromne kwoty. Bardzo mało osób chcących zobaczyć górne tej kwoty widełki w swojej kieszeni zdecyduje się na pośrednika a Ci, którzy to zrobią mogą liczyć na totalny przemiał w tym brutalnym biznesie.

Kredyty dla firm 500 000 zł – znów subiektywnie ale jak zawsze w oparciu o doświadczenia własne pracy w instytucjach finansowych – przedsiębiorca potrzebujący takiej gotówki udający się do pośrednika zbytnio na biznesie nie może się znać – i znów jest perfekcyjnym klientem.

Sama strona wygląda dość zwyczajne, teksty bardzo miłe i sympatyczne, obrazki rodziny z dziećmi, podróży egzotycznych, jazda w luksusowym samochodzie, wylegiwanie się na plaży po bardzo udanych zakupach w drogich sklepach – takie wrażenie. Takie wrażenie ma też mieć klient, ma sobie wyobrażać siebie z kupą pieniędzy (kupa to dobre słowo). Taki scenariusz zdarza się jednak tak często jak podwójna wygrana w totolotka, na ogół jest płacz na spłatę a często komornik a szczęśliwa rodzina z obrazka też często się rozpada.

Zrzut obrazy strony Kreditpol widać na obrazie:

Zrzut / obraz Kreditpol

Zrzut całej witryny jest tutaj: https://faraon24.pl/zrzut/www.pozyczki-katowice.pl.zip

A archiwum wykonane w dniu publikacji tu: http://web.archive.org/web/20171225054747/http://www.pozyczki-katowice.pl/ oraz tu: http://archive.is/FqqRQ

Opinia oczywiście nie dotyczy samej firmy, to tylko przykład ilustrujący jakiego podejścia można się potencjalnie spodziewać korzystając z podobnych usług.

Wyciąg z rejestru CEIDG można pobrać z tego miejsca: https://faraon24.pl/ceidg/kreditpol-beata-grzywacz.pdf

Dodam jeszcze, że firma współpracuje z tylko 20 firmami pozabankowymi i tylko 10 bankami co w relacji do tego co jest w darmowych internetowych porównywarkach pożyczek internetowych jest bardzo skromnym wynikiem.

FHU Meritum

FHU Meritum Pożyczki Kredyty Ubezpieczenia - Ewelina Dłucik (NIP: 6272364133, REGON: 240960808) swoją ofertę ma na Facebook-u (https://web.facebook.com/Pozyczki.Chorzow.Swietochlowice/) – co najmniej mało profesjonalne i to odczucie się pogłębia kiedy zobaczy się datę ostatniego wpisu sprzed prawie 2 lat.

Z opisu wynika, że same Katowice nie są obsługiwane ale miejscowości ościenne Świętochłowice i Chorzów. W Świętochłowicach znajdował się również siedziba firmy (adres: Świętochłowice, 41-600 Katowicka 1 co w korelacji z danymi z CEIDG ma się nijak do niczego bo są tam podane inne adresy – zobacz w wyciągu z CEIDG.

2017­09­01 firma zawiesiła działalność ale oferty nadal są widoczne. Klienci znów tracą czas na zapoznawanie się z ofertą, której nie ma.

Finance Consulting

Finance Consulting Duszyński Lucjan (NIP: 6272377526, 241827371, wyciąg z CEIDG) nawet własnej strony internetowej nie posiada. Z Wykształcenia Ratownik Medyczny – tu już całkiem luźno wyrażam opinie – uczą się ratować życie iść w stronę zarabiania na pożyczkach bez zaświadczeń to nie idzie pogodzić tego.

W sieci właściwie brak informacji o tej działalności, w dobie internetu to co najmniej dziwne nie posiadać nawet strony na Facebook-u, nawet zwykłej wizytówki, są tylko wpisy z rejestrów firm.

Podsumowanie

Ze wszystkich wymienionych firm tj. Kreditpol, Meritum i Finance Consulting tylko tam pierwsza czyni wrażenie, że zajmuje się profesjonalnie pośrednictwem finansowym – to nadal nie jest udzielanie pożyczek bo do tego trzeba spełnić bardzo restrykcyjne wymagania ustawowe jak chociażby funkcjonowanie jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.) z kapitałem zakładowym minimum na poziomie 200 000 zł (dla zabezpieczenia interesów potencjalnie oszukanych klientów – taka była idea ustawy, to już opinia legislatora). Rejony śląska nadal pozostają stosunkowo biedne w porównaniu do reszty Polski, Katowice to ogromne miasto z wieloma miejscowościami ościennymi i potencjał dla produktów dłużnych dostępnych bez okazywania zaświadczeń z legalnej pracy jest ogromny. Wiadomo – im większa bieda tym więcej kredytów do spłaty, komornicy w tych rejonach też statystycznie mają więcej pracy. Prezentowane 3 firmy diametralnie różnią się od siebie nawzajem, jedna już nawet ma zawieszoną działalność (osobiście bez zdziwienia z tego co zobaczyłem w przekazie informacyjnym). Szukając gotówki w takich miejscach musisz pamiętać, że w pierwszej kolejności pośrednik będzie chciał (bo taki to biznes) abyś podpisał umowę z firmą, która zapłaci mu najwięcej a najczęściej to będzie kosztowało najwięcej właśnie klienta czyli Ciebie drogi czytelniku.

Michael Straus
Autor: Email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
O mnie
Codziennie zmagam się z zawiłościami przepisów prawa regulującego finanse osobiste i państwowe. Z zawodu jestem programistą i przez wiele lat pracując w tym zawodzie udało mi się skutecznie wdrożyć wiele moich systemów do placówek służby zdrowia, do urzędów i jednostek samorządowych. Teraz zajmuje się projektami internetowymi takimi jak Faraon24.
Telefon: +48 881 262 943. Skype: straus.faraon24

Pożyczka bez zaświadczeń a Śląsk czyli gotówka od ręki w Katowicach i okolicach - 4.0 out of 5 based on 2 reviews

Komentarze  

+1 # ŚląskSendero 2017-12-26 12:11
Witam panie Michaelu. Z tą biedą na śląsku to bym się nie zgodził tak do końca. Perspektywy drożejącego węgla, wysokich stawek w kopalniach czy dynamika takich miast jak Gliwice, Tychy czy Katowice są stosunkowo duże. Fakt że do mojego korpo na szeregowe stanowiska, przy pensji rzędu 1,8tyś netto nie ma żadnych chętnych.
Ps. Temat kryptowalut ? byłbym ciekaw pańskiego zdania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # RE: ŚląskMichael Straus 2017-12-26 18:59
Cytuję Sendero:
Witam panie Michaelu. Z tą biedą na śląsku to bym się nie zgodził tak do końca. Perspektywy drożejącego węgla, wysokich stawek w kopalniach czy dynamika takich miast jak Gliwice, Tychy czy Katowice są stosunkowo duże. Fakt że do mojego korpo na szeregowe stanowiska, przy pensji rzędu 1,8tyś netto nie ma żadnych chętnych.
Ps. Temat kryptowalut ? byłbym ciekaw pańskiego zdania.


O biedzie z mojego punktu widzenia będę się upierał (nie tylko pieniądze ale też potencjał i perspektywy). To nie jest już ta sama bieda co jeszcze 10 lat temu (bywałem tam często wtedy) ale biorąc pod uwagę dostępne bogactwo i jego wykorzystanie to jest kiepsko i ta cała rzesza ludzi, którzy są już za starzy lub zbyt wtopieni w kopalniany biznes, która nie może (nie umie, nie chce) się przekwalifikować... ta cała masa będzie jeszcze długo utrudniać przejście z tak zwanej Polski B do A.

Kryptowaluty – wspaniała sprawa jeśli tylko nie traktuje się tego jako prawdziwego pieniądza. Inwestowanie BitCoin i inne to... to inwestowanie jak każde inne ale prognozowanie jest trudne i zupełnie inne od tego przy tradycyjnym inwestowaniu. Ryzyko jest ogromne ale potencjalne zyski też. Dla mnie osobiście BitCoin to nie pieniądz ale platforma wymiany w sieci. Dzieciaki grają w gry online i obracają kryptowalutą – to jest extra. Ludzie kupują i sprzedają przedmioty wirtualne – to jest extra. Jest ogromna ilość dóbr (wirtualnych), których wycena jest zależna od czasu – np. gra staje się mniej popularna i wartość wirtualnych przedmiotów z niej drastycznie maleje co przy realnym towarze odbywa się bardzo powoli – tu jest dynamika wprost proporcjonalna do popularności, w wirtualnym świecie dynamika jest zupełnie różna od tej w AFK (away from keyboard – czyli real) i totalnie nieporównywalna. Traktowanie BitCoin i innych jako pieniądz jest błędem – da się to przeliczać na realne pieniądze w wąskim przedziale czasowym ale jak się nie ma na uwadze wspomnianej różnicy w dynamice to zabawa dużymi ilościami cyfrowych walut może nie być zabawna i skończyć się realnymi tragediami ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Nie siedziGrażyna 2017-12-27 01:22
Co Pan myśli o tym Ip-Group co uokik mu dał kare a oni dalej pożyczki oferują za smsa po 30 złoty. Dlaczego taki ktoś jak Robert Kałuża nie siedzi jeszcze? Jak to jest?
Grażyna Bielsko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # RE: Nie siedziMichael Straus 2017-12-27 05:48
Cytuję Grażyna:
Co Pan myśli o tym Ip-Group co uokik mu dał kare a oni dalej pożyczki oferują za smsa po 30 złoty. Dlaczego taki ktoś jak Robert Kałuża nie siedzi jeszcze? Jak to jest?
Grażyna Bielsko.

30 zł – właśnie – kradzież małej sumy jest wykroczeniem a nie przestępstwem. Jak się zapłaci karę to teoretycznie jest się „czystym”. Polecam nowy kodeks wykroczeń: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19710120114/U/D19710114Lj.pdf za który Ministrowi Ziobro przybijam wirtualną piątkę [HAJ FAJF ZBYCHU! ;) ]
Kary są zaostrzone, progi kwotowe obniżone – no ale to jeszcze za mało i tak aby zatrzymać przestępczość w sposób zadowalający.

Do „siedzenia” potrzeba o wiele więcej, w pierwszej kolejności musi być wykazane oszustwo dużej ilości osób – potrzebne są zeznania. Minęło dopiero 2 lata od odsunięcia PO-PSL od władzy i minię jeszcze trochę czasu nim znów Polacy zaufają organów ścigania a to jest kluczowe w łapaniu i sadzaniu z złe uczynki zwane kradzieżami – tak to oceniam.

UOKiK to jest tylko jeden urząd, na wspomnianych okolicach śląska, Zawiercie konkretnie, znam wiele spraw z natury rzeczy zamiatanych pod dywan (znają się rodzinno–towarzysko) – tematu nie rozwinę bo już go wyczerpałem bez nadziei na załatwienie sprawy.

Nie siedzi bo mamy post-komunistyczne prawo stawiające prawa przestępców ponad prawami obywateli, to się zmienia ale dopiero od 2 lat mamy w pełni polski rząd (a nie jakieś tam pomyje szwabskie za pieniądze z jeszcze II wojny światowej – emocjonalnie ale wilk to wilk nawet jak się za babcię przebierze).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Komentarze są elementem dodatkowym witryny. Służą do recenzowania oraz do wyrażania własnych opinii. Administracja Faraon24 nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczanych komentarzy. Dane wprowadzane w formularzu tylko w wyjątkowych przypadkach są uznawane za dane osobowe opisane w ustawie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nowe wpisy

IMAGE Kredyty-Chwilówki – upadek offline czy początek online? | sobota, 20, styczeń 2018 | Jak poinformowały władze spółki Kredyty-Chwilówki firma zamyka wszystkie swoje oddziały i zwalnia wszystkich pracowników. Nie udało się uratować firmy a pomogły w tym długoletnie postępowanie przed KNF (są na ich liście ostrzeżeń od 5 lat), brak inwestorów, liczne afery związane...
IMAGE Czy „lewe” zaświadczenia o zatrudnieniu za 2000 zł wystarczy aby dostać kredyt nie-online? | piątek, 19, styczeń 2018 | Dziś ostrzegam przed „lewymi” zaświadczeniami o zatrudnieniu włącznie z drukami RMUA, rejestracją w ZUS, weryfikacją telefoniczną, nawet potwierdzeniem wpływu wynagrodzenia na wskazany ROR. Oferta jest przygotowana bardzo dobrze (jak na obrzydliwego przestępcę) i wywołuje wrażenie,...
IMAGE Pożyczki na dowód → dostępne online dla Warszawa → ale jest Międzyrzecz i Poznań | piątek, 29, grudzień 2017 | Narzędzie bardzo często służące do poszukiwań usług finansowych znów daje mi zaskakujące wyniki. Próbując wyszukać pożyczki na dowód w Warszawie system zamiast pokazać, że nie ma takich wyników pokazuje wyniki z innych regionów. Dla klienta może to być bardzo kłopotliwe...
IMAGE ♥ Pożyczki bez BIK ♥ Łódź ♥ | środa, 27, grudzień 2017 | Łódź z racji swojej wielkości wymagała rozszerzenia standardowych metod wyszukiwania. Sprawdziłem z wielką upartością większość dostępnych miejsc gdzie znajdują się listy firm, oferty i różnego rodzaju ogłoszenia. Do publikacji wykorzystałem ostatecznie tylko Panoramę Firm (PF)...
IMAGE Pożyczka bez zaświadczeń a Śląsk czyli gotówka od ręki w Katowicach i okolicach | poniedziałek, 25, grudzień 2017 | W samym mieście Katowice wstępne wyszukiwanie dało wynik 296 firm spełniających założone kryteria co do udzielania pożyczek gotówkowych – ma być szybko, sprawnie i przyjemnie. Założenia zupełnie z drugiej strony lustra co doskonale wiedzą stali czytelnicy. Szczegółowe wyszukiwanie...
IMAGE Podróbki z chin za pożyczki internetowe - oszczędność się nie opłaciła a odsetki oddać trzeba | piątek, 08, grudzień 2017 | Otrzymałem ciekawego maila, klient pewnej firmy pożyczkowej wziął chwilówkę. Jest elektronikiem, potrzebował kupić szybko potrzebne komponenty do gadżetów, które sprzedaje. Finansowo był pod kreską i chciał kupić jak najtaniej. Wybrał internetowy chiński market elektroniczny i...
IMAGE Dzięki Kontomatik szybkie chwilówki mogą być udzielane nie tylko online ale i bez przelewania 1 grosza | czwartek, 23, listopad 2017 | Wiele osób szuka pożyczek bez przelewu weryfikacyjnego, chcą aby nie było na ich koncie śladu przelewu 1 grosza (10 gr lub 1 zł). Przyczyną są na ogół sprawy rodzinne i dostęp do konta innej osoby lub po prostu totalny brak środków na koncie lub nawet debet. Do aplikacji pozwalających...
IMAGE Pogmatwana sprawa ze pożyczkami bankowymi i spadkiem w tle. Niewiele rozumiem z uzasadnienia wyroku ale apelacja odrzucona. Uzasadnienie ma 11 stron A4 i jest bardziej pogmatwane niż wszystko do tej pory na Faraon24. | poniedziałek, 06, listopad 2017 | Długo zastanawiałem się czy publikować ten wyrok ale nie mogę go w żaden sposób znaleźć w sieci i jest tylko w wyszukiwarce wyroków, którą mało kto zna i która działa czasami jak chce bo np. niektóre z już opublikowanych w Faraon24 wyroków poznikało z jej baz danych. Może...
IMAGE Pożyczka 16.000 zł z czego prawie 10.000 zł na ubezpieczenie a do ręki 6.000 zł – wałek – na zamiast na ubezpieczenie poszło do kieszeni ale sąd to olał choć i tak okazał się miłosierny. | niedziela, 05, listopad 2017 | Uzasadnienie wyroku wspaniale pokazuje jak wałki można robić, bezczelnie kłamać przed sądem i nie ponosić żadnych konsekwencji co powoduje ciągłą tego typu praktykę a to dłużnik musi się bronić choć każdy widzi, że ewidentnie to on został oszukany, ba okradziony i dalej chce...
IMAGE Rozdzielność majątkowa nie taka prosta jeśli wszystko w małżeństwie gra a pożyczki są spłacane (a wystarczyło np. wziąć chwilówkę online Filarum) | niedziela, 05, listopad 2017 | Tym razem wyrok nie dotyczy stricte pożyczek internetowych ale tylko w tle jest pożyczka na mieszkanie i pożyczka na remont tego mieszkania. Czy sąd słusznie postępuje nie zgadzając się na istnienie rozdzielności majątkowej kiedy na zdrowy rozum podstawową przesłanką do jej...
Reklama

Nowe komentarze

 • Adam 17.01.2018 16:27
  Pożyczka z Francji od Palka Agnieszka
  Kolejni oszuści z Francji, kredyt na 100 tyś euro z okresem spłaty 150 miesięcy płatne po 754.02 euro ...
   
 • Michael Straus 27.12.2017 05:48
  RE: Nie siedzi
  30 zł – właśnie – kradzież małej sumy jest wykroczeniem a nie przestępstwem. Jak się zapłaci karę ...
   
 • Grażyna 27.12.2017 01:22
  Nie siedzi
  Co Pan myśli o tym Ip-Group co uokik mu dał kare a oni dalej pożyczki oferują za smsa po 30 złoty.
   
 • Michael Straus 26.12.2017 18:59
  RE: Śląsk
  O biedzie z mojego punktu widzenia będę się upierał (nie tylko pieniądze ale też potencjał i ...
   
 • Sendero 26.12.2017 12:11
  Śląsk
  Witam panie Michaelu. Z tą biedą na śląsku to bym się nie zgodził tak do końca. Perspektywy drożejącego ...
   
 • Michael Straus 20.12.2017 07:57
  RE: Gary JONES, CLAUDE ALPHONSO
  Nikomu się nie udało bo takich pożyczek nie ma. Jedyne miejsca gdzie można otrzymać pożyczkę to ...
   
 • Edyta 19.12.2017 10:15
  Gary JONES, CLAUDE ALPHONSO
  Podobna sytuacja u mnie. Pan Gary Jones niby załatwił pożyczkę w First Investment Bank ,kazał założyć ...
   
 • Norbert Piasecki 13.12.2017 05:28
  RE: Pożyczki bez KRD – kto daje, kto odmawia
  Jeśli pan podaje, że wszystkie dziadowskie firmy sprawdzają to warto wymienieć te dziadowskie. Wystarczy ...
   
 • adam 11.12.2017 20:13
  bajdy adelajdy
  głupoty tu opisujecie wszystkie dziadowskie firmy pozabankowe sprawdzają wszystkie bazy wiec ten kto ...
   
 • Janusz 11.12.2017 16:34
  Nie polecam Credit Company
  Podpisali ze mną umowę i nie wypłacili pieniędzy...