15 latkowie do pracy

…a prezes Work Service nie widzi w tym wpływu na rynek pracy/gospodarkę…

Work Service to największa agencja zatrudnienia w Polsce. Prezes takiego przedsiębiorstwa odgórnie z założenia uznawany jest za osobę znającą się na rynku pracy ale bagatelizuje możliwość podjęcia legalnie pracy przez 15-sto latków. Nie wiadomo co sam prezes robił w tym wieku ale wiadomo, co robią statystyczne 15-stki (obydwu płci) kiedy nie mają zajęcia a najwyraźniej są na etapie kiedy wpływ na ich osobowość jest bardzo łatwy a umysły otwarte.

Po 18-stym roku życia może pracować każdy bez ograniczeń, to oczywiste ale z punktu widzenia nie tylko gospodarki ale i zdrowego życia psychicznego to zdecydowanie za późno. Do tej pory to było to jak zrównywanie dostępności używek z dostępem do pracy gdzie te pierwsze dla osób poniżej osiemnastego roku życia były stanowczo bardziej dostępne. I tu właśnie został rozwiązany duży problem, którego prezes Work Service nie był w stanie dostrzec.

Problemu nie ma w tak zwanych dobrych rodzinach gdzie dzieciaki nie potrzebują pracować, nie muszą się tego uczyć bo mają zasoby życiowe pod dostatkiem. To oczywiście wspaniałe bo dłużej można cieszyć się młodością i wieść beztroskie życie. Możliwość podjęcia legalnej pracy przez 15 latków i wzwyż to narzędzie prospołeczne nie tylko dająca możliwość sprawniejszego przyuczenia do konkretnej pracy zawodowej ale także dające więcej czasu na próbowanie różnych zawodów i różnych form pracy, które pozwolą potem na lepszy wybór kierunku studiów i podjęcia wymarzonej pracy.

Wcześniej tak jakby wychodzono z założenia, że praca jest czymś nie do końca dobrym, do czego potrzebna jest pełnoletność. Jest wręcz przeciwnie. Większość zdrowych osób idzie do pracy ku własnej realizacji. Pomijając tych, którzy pracują bo muszą i swojego zajęcia nienawidzą, to większość jednak dzięki pracy pozostaje nie tylko w stanie utrzymać swoje rodziny ale także wieść normalne życie psychiczne.

Legalnie 15 latkowi mogą pracować od 1 września 2018, czyli od wczoraj. To wspaniałe i przyczyni się na pewno do lepszego rozwoju zarówno zawodowego jak i psychicznego młodzieży, które skądinąd będzie w przyszłości pracować na emerytury swoich rodziców (tak ogólnie).

Wasze oceny
[W sumie: 0 Średnia: 0]
Michael Straus

Google + | email: michaelstraus@faraon24.pl
O mnie

Codziennie zmagam się z zawiłościami przepisów prawa regulującego finanse osobiste i państwowe. Z zawodu jestem programistą i przez wiele lat pracując w tym zawodzie udało mi się skutecznie wdrożyć wiele moich systemów do placówek służby zdrowia, do urzędów i jednostek samorządowych. Teraz zajmuje się projektami internetowymi takimi jak Faraon24. Telefon: +48 881 262 943

• analityk finansowy
• ex pracownik wielu banków
• programista z wieloma wdrożeniami w jednostkach samorządowych
• w Faraon24 tworze zestawienia, analizy i wpisy o wszystkim co pożyczkobiorców może zainteresować

Twoje opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *