Pożyczka Internetowa na 12 miesięcy

Potrzebujesz pożyczyć na 1 rok i nie wiesz gdzie. Podpowiemy. Po pierwsze wszystko zależy od tego czy możesz dostać kredyt gotówkowy w banku czy pozostała Ci tylko pożyczka pozabankowa. To zależy głównie od BIK – jeśli miałeś problemy ze spłatą kredytu bankowego to prawdopodobnie pozostaje Ci tylko opcja pozabankowa. Bez obaw, na 12 miesięcy pożyczkę znajdziesz łatwo a oto kilka porad.

Ważne:

Kredyt bankowy to nie tylko zwykła gotówka, jeśli masz kartę kredytową to znaczy, że masz kredyt i limit karty traktowany jest jako kwota tego kredytu. To samo tyczy się ujemnego salda na karcie płatniczej – jeśli umożliwia ona wydanie więcej pieniędzy niż posiada się na koncie to oznacza, że jest ona kartą debetową i wszystko poniżej zera jest kredytem. Jeśli natomiast masz kredyt mieszkaniowy lub pożyczkę hipoteczną to najlepiej w ogóle zrezygnuj z pomysłu brania innych kredytów lub pożyczek, w pilnych sytuacjach ewentualnie możesz wziąć bezpłatną chwilówkę – bank kiedy dowie się (a może bez problemu) o Twoich nowych kredytach szybko może przystąpić do ponownej oceny zdolności kredytowej i ryzyka kredytowego co może być bardzo negatywną implikacją i w skrajnych przypadkach może zakończyć się wezwaniem do natychmiastowej spłaty całości zadłużenia wobec banku.

W banku czy poza bankiem

Przy dłuższych okresach spłat dochodzących do 12 msc. prawie zawsze o wiele droższa będzie pożyczka pozabankowa online (wszystkie są w naszym zestawieniu), na ogół co najmniej 2x droższa czyli powinieneś najpierw sprawdzić w banku albo wśród najtańszych pozabankowych pożyczkodawców. Aktualnie bardzo tanio jest w Wonga co potwierdza ten ranking pożyczek z niską ratą.

Na początek sprawdź ofertę kredytów w banku, w którym masz swoje konto bankowe. Badanie zdolności kredytowej jest obowiązkowe zawsze ale jeśli na Twoim koncie nie ma żadnych dziwnych rzeczy i pojawiają się tam regularnie jakieś pieniądze to tam właśnie będziesz mieć największe szanse i najkrótszy czas oczekiwania na pieniądze.

Potem sprawdź wszystkie inne banki ale nie wysyłaj do wszystkich wniosków kredytowych ponieważ może to skutkować automatycznym odrzuceniem z powodu wielokrotnego sprawdzania w BIK czyli Biurze Informacji Kredytowej S.A., które to przechowuje informacje o wszystkich kredytach bankowych i o wielu pożyczkach pozabankowych.

Aby dobrze sprawdzić inne banki, inne niż Twój, możesz skorzystać z dowolnej porównywarki bo większość i tak pokaże te same dane. Na ogół dostępne są kalkulatory i inne przydatne narzędzia, które w przybliżeniu pozwolą ustalić ile będzie Cię dany kredyt kosztować.

Wonga

Niedługo pojawi się wpis zestawiający pożyczki Wonga z tanimi i łatwymi kredytami bankowymi – będzie można zobaczyć jaka jest naprawdę różnica między solidnym bankiem a zwykłą firmą pożyczkową.

Wonga jest tanią pożyczką przez Internet i nie ma tu żadnych wątpliwości. Poza tym samo ich www jest kopalnią wiedzy o pieniądzach, na ogół informacje kieruje się na nazwijmy to „zaprzyjaźnienie się z pożyczaniem” ale to i tak jest o wiele poziomów wyżej niż każda inna witryna firmy pożyczkowej a nawet jest więcej przydatnych informacji niż na stronach banków.

Opinie internautów

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.