Pożyczki przez Internet » Opinie » Pożyczka Internetowa na 12 miesięcy

Pożyczka Internetowa na 12 miesięcy

Potrzebujesz pożyczyć na 1 rok i nie wiesz gdzie. Podpowiemy. Po pierwsze wszystko zależy od tego czy możesz dostać kredyt gotówkowy w banku czy pozostała Ci tylko pożyczka pozabankowa. To zależy głównie od BIK – jeśli miałeś problemy ze spłatą kredytu bankowego to prawdopodobnie pozostaje Ci tylko opcja pozabankowa. Bez obaw, na 12 miesięcy pożyczkę znajdziesz łatwo a oto kilka porad.

Ważne:

Kredyt bankowy to nie tylko zwykła gotówka, jeśli masz kartę kredytową to znaczy, że masz kredyt i limit karty traktowany jest jako kwota tego kredytu. To samo tyczy się ujemnego salda na karcie płatniczej – jeśli umożliwia ona wydanie więcej pieniędzy niż posiada się na koncie to oznacza, że jest ona kartą debetową i wszystko poniżej zera jest kredytem. Jeśli natomiast masz kredyt mieszkaniowy lub pożyczkę hipoteczną to najlepiej w ogóle zrezygnuj z pomysłu brania innych kredytów lub pożyczek, w pilnych sytuacjach ewentualnie możesz wziąć bezpłatną chwilówkę – bank kiedy dowie się (a może bez problemu) o Twoich nowych kredytach szybko może przystąpić do ponownej oceny zdolności kredytowej i ryzyka kredytowego co może być bardzo negatywną implikacją i w skrajnych przypadkach może zakończyć się wezwaniem do natychmiastowej spłaty całości zadłużenia wobec banku.

W banku czy poza bankiem

Przy dłuższych okresach spłat dochodzących do 12 msc. prawie zawsze o wiele droższa będzie pożyczka pozabankowa online (wszystkie są w naszym zestawieniu), na ogół co najmniej 2x droższa czyli powinieneś najpierw sprawdzić w banku albo wśród najtańszych pozabankowych pożyczkodawców. Aktualnie bardzo tanio jest w Wonga co potwierdza ten ranking pożyczek z niską ratą.

Na początek sprawdź ofertę kredytów w banku, w którym masz swoje konto bankowe. Badanie zdolności kredytowej jest obowiązkowe zawsze ale jeśli na Twoim koncie nie ma żadnych dziwnych rzeczy i pojawiają się tam regularnie jakieś pieniądze to tam właśnie będziesz mieć największe szanse i najkrótszy czas oczekiwania na pieniądze.

Potem sprawdź wszystkie inne banki ale nie wysyłaj do wszystkich wniosków kredytowych ponieważ może to skutkować automatycznym odrzuceniem z powodu wielokrotnego sprawdzania w BIK czyli Biurze Informacji Kredytowej S.A., które to przechowuje informacje o wszystkich kredytach bankowych i o wielu pożyczkach pozabankowych.

Aby dobrze sprawdzić inne banki, inne niż Twój, możesz skorzystać z dowolnej porównywarki bo większość i tak pokaże te same dane. Na ogół dostępne są kalkulatory i inne przydatne narzędzia, które w przybliżeniu pozwolą ustalić ile będzie Cię dany kredyt kosztować.

Wonga

Niedługo pojawi się wpis zestawiający pożyczki Wonga z tanimi i łatwymi kredytami bankowymi – będzie można zobaczyć jaka jest naprawdę różnica między solidnym bankiem a zwykłą firmą pożyczkową.

Wonga jest tanią pożyczką przez Internet i nie ma tu żadnych wątpliwości. Poza tym samo ich www jest kopalnią wiedzy o pieniądzach, na ogół informacje kieruje się na nazwijmy to „zaprzyjaźnienie się z pożyczaniem” ale to i tak jest o wiele poziomów wyżej niż każda inna witryna firmy pożyczkowej a nawet jest więcej przydatnych informacji niż na stronach banków.

ocena
[W sumie: 1 | srednia:5]
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments