Faraon24 » Co zawierają prospekty informacyjne pożyczek internetowych?

Co zawierają prospekty informacyjne pożyczek internetowych?

Tworząc prospekty informacyjne dokładnie sprawdzane są wszystkie aktualne oferty. Badane są kwestie formalne i prawne w całym procesie istnienia zobowiązania. Od strony informacyjnej sprawdzamy wartość merytoryczną zamieszczanych informacji i komunikatów na stronach firm pożyczkowych.

Wszyscy partnerzy przeszli restrykcyjną selekcję w zakresie jakości świadczenia umowy i dalszego wywiązywania się z niej. Istotne jest kryterium historyczne – wcześniejsze postępowania UOKiK wobec danej firmy mogą wpływać na widoczność w zestawieniach.

Zwróć uwagę na podaną maksymalną kwotę ponieważ może ona dotyczyć kolejnych umów po całkowitym wywiązaniu się z pierwszej. W przypadku oznaczenia „za darmo”, „bezpłatna” lub „gratis” dotyczy to pierwszej umowy dla nowego klienta a każda kolejna jest już obarczona standardowymi kosztami. Szczegóły darmowego pakietu zostały podane w zestawieniu i w prospekcie informacyjnym.

Oznaczenie „na dowód” oznacza, że potrzebny będzie telefon komórkowy, adres email i dostęp do konta bankowego. Dostęp do konta bankowego nie jest wymagany w przypadku firm, które oferują odbiór pieniędzy w placówce Poczty Polskiej lub oddziale banku na podstawie kodu SMS / czek GIRO.

Oznaczenie „bez zaświadczeń” oznacza, że decyzje wydawane są bez konieczności przesyłania i weryfikacji zaświadczeń o dochodach. Weryfikacja dochodów może być wykonana i najczęściej będzie to dotyczyć ofert bez sprawdzania baz finansowych i/lub baz dłużników. Te oznaczenia są dla osób zadłużonych w bankach, SKOK, lub innych instytucjach.

Weryfikacja poprzez dostęp do konta może polegać na mikro przelewie sprawdzającym dane nadawcy lub tylko na zalogowaniu do bankowości elektronicznej (np. weryfikacja konta przez BlueMedia). W ten sposób firma pożyczkowa zweryfikuje dane właściciela konta i porówna je z danymi zawartymi w złożonym wniosku.