Faraon24 » Kredyt w jeden dzień | Santander Bank Polska

Kredyt gotówkowy

10,11%
RRSO
7,99%
oprocentowanie
indywidualnie
prowizja
300 000,00 zł
maksymalny kredyt
3 - 120 msc.
maksymalny termin
5/5
ocena redakcji: 5/5

Dzięki Santander Bank Polska (SBP) kredyt gotówkowy dostępny jest nawet w 1 dzień roboczy bez wychodzenia z domu. RRSO jest niskie bo jest na poziomie 10,11% na które składa się oprocentowanie, prowizja i inne kosztu kredytu. Prowizja ustalana jest indywidualnie. SBP pożycza pieniądze na okres od 3 do 120 miesięcy. Biorąc wszystkie parametry pod uwagę redakcja wystawiła najwyższą ocenę 5.

Szybki kredyt gotówkowy do 300 000,00 zł bez wychodzenia z domu

SBP obiecuje szybką realizację procedury i wypłatę gotówki nawet w 1 dzień przy zachowaniu minimum formalności. Dodatkowo można skorzystać z wakacji kredytowych. 

Procedura

Przechodzimy na stronę banku przy pomocy przycisku „otrzymaj kredyt” – wniosek składa się online. Wypełniamy formularz kontaktowy. Składają się na niego: kwota kredytu, dane kontaktowe oraz preferowana pora kontaktu. Po wypełnieniu obowiązkowych pól należy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych czyli na kontakt telefoniczny doradcy z SBP.

kwotę kredytu określamy wybierając odpowiedni przedział:

  • 1 – 4 tysiące zł
  • 4 – 10 tysięcy zł
  • 10 – 50 tysięcy zł
  • 50 – 150 tysięcy zł
  • 150 tysięcy i więcej

Dane kontaktowe jakie należy podać to imię i nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego.

Pora kontaktu może zostać ustalona przez klienta według jego preferencji i dostępności. Można zadeklarować, iż kontakt ma być wykonany natychmiast, w godzinach 8:00 – 14:00 lub w godzinach 14:00 – 20:00. W przypadku wybraniu opcji z natychmiastowym kontaktem doradca banku zadzwoni natychmiast kiedy będzie tylko dostępny.

Co istotne, w odróżnieniu od większości konkurencyjnych banków SBP nie proponuje wyrażenia zgody na działania marketingowe. Jest to uczciwe i rzetelne podejście do klienta. Dzięki temu bank może skoncentrować się na wykonywaniu jednego najważniejszego zadania dla klienta. Klient natomiast może być pewny, że nie będzie otrzymywał innych ofert około finansowych, którymi nie był zainteresowany.

Wypłata gotówki w jeden dzień

Dzięki automatyzacji procesów kredytowych i braku konieczności wychodzenia z domu możliwa jest realizacja całej procedury w przeciągu jednego dnia roboczego. Gotówka może zostać wypłacona w formie przelewu. Dla klientów z bardziej tradycyjnym podejściem przygotowano opcję odbioru gotówki w wybranym oddziale banku.

Komu zostanie udzielony szybki kredyt w jeden dzień?

Osoby uzyskujące regularne dochody na poziomie i nie posiadające nieobsługiwanego zadłużenia mogą skorzystać z szybkiego kredytu w SBP. Maksymalna dostępna kwota zależy od zdolności kredytowej a dokładniej maksymalna wysokość raty zależy od poziomu dochodów. Dla osób zarabiających poniżej średniej krajowej maksymalna kwota comiesięcznej raty nie może przekroczyć 50% wynagrodzenia netto, dla zarabiających powyżej średniej jest to maksymalnie 65%.

Minimum formalności

Dla kredytów od 500 do 100 000 zł formalności mogą zostać załatwione przez Internet ale dotyczy to tylko klientów, którzy posiadają konta osobiste w SBP. Chcą wnioskować o kredyt online należy zalogować się do swojego konta. Największą zaletą tego rozwiązania jest natychmiastowa wypłata środków i może to być czas do 60 sekund. 

Standardowymi formalnościami są wybór i akceptacja oferty dla klientów bankowości elektronicznej. Dla klientów innych banków konieczne będzie przedstawienie zaświadczenia o dochodach. Zwyczajowo jest to wyciąg z konta z ostatnie 3 miesiące. Bank w ten sposób potwierdzi regularność dochodów oraz może sprawdzić ewentualne zajęcie komornicze. W przypadku stwierdzenia blokad na koncie wykonanych za sprawą postępowania komorniczego formalności zostają zakończone a bank odmówi udzielenia kredytu. Zrobi tak każdy bank. Warto pamiętać, że większość pozabankowych instytucji pożyczkowych również odmówi kredytu w przypadku stwierdzenia zajęcia komorniczego (zobacz ten wpis o ogłoszeniach pożyczek z komornikiem).

Wakacje kredytowe

Pod pojęciem wakacji kredytowych rozumie się dwa pojęcia. Pierwsze to możliwość zawieszenia spłat raty kapitałowej, drugie to zawieszenie spłacania całej raty. W SBP dostępna jest pierwsza opcja z możliwością zawieszenia do 6 miesięcy spłaty raty kapitałowej.

Co to jest rata kapitałowa?

Rata kapitałowa to część składowa raty bez kosztów. Każda rata składa się z kapitału, który jest kwotą pożyczoną i odsetek, które są kosztem. Jeśli wakacje kredytowe polegają na zawieszeniu spłaty raty kapitałowej to przez wskazany okres do 6 miesięcy możemy spłacać tylko odsetki. Nie spłaconą część kapitałową należy spłacić później.