Faraon24 » Ranga A++, A+, A, A-, B++, B+, B, C – pożyczki online według jakości

Ranga A++, A+, A, A-, B++, B+, B, C – pożyczki online według jakości

Faraon24

Rangi dzielą się na cztery podstawowe grupy: najlepsze, polecane, polecane w drugiej kolejności oraz niepolecane. Ranga nadawana przez Faraon24 to oznaczenie jakości.

Podstawowa hierarchia wygląda następująco:

RangaHierarchia
A++najlepsze z najwyższą przyznawalnością
A+
A
A-polecane ze względu na cenę i dostęp internetowy
B++
B+standardowe warunki, polecane w drugiej kolejności
B
Cniepolecane

od A++ do A

Rangi A++, A+ oraz A dotyczą najlepszych pożyczek. Ich jakość wyznaczana jest w czasie i zależy od wielu czynników. Najważniejszym czynnikiem jest poziom przyznawalności czyli to co interesuje najbardziej internetowych pożyczkobiorców. Następnie decyduje poziom kosztów. Im niższa Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (dalej RRSO) tym łatwiej otrzymać rangę z grupy A.

Standardowo wszystkie najlepsze pożyczki zaczynają od rangi A. Kolejne plusy dodawane są w czasie jeśli zostają utrzymane wysokie standardy lub jeśli standard się podniósł.

A+ oznacza stabilność na przestrzeni co najmniej 3 miesięcy

A++ to stabilność od co najmniej 6 miesięcy

Od A- do B++

W grupie A znajduje ranga A- ujemna jednak znajduje się w kolejnej kategorii z rangą B++. Są to rangi przejściowe.

A- oznacza, że poprzednią rangą było stabilne A
B++ oznacza wyróżnianie się na tle standardowych warunków, poprzednią rangą było B+ lub B

B+ oraz B

Te rangi oznaczają brak wyróżniania się na tle innych podobnych pożyczek. Nadal są bardzo dobre i polecane w drugiej kolejności. Determinantem nadawania rang B+ i B jest wysokość RRSO bez promocji. Dotyczy to kosztu przedłużenia, kosztu kolejnej umowy z tą samą firmą oraz kosztu po anulowaniu promocji w przypadku nieterminowej spłaty.

Wśród tych rang znajdzie się bardzo dużo MultiPożyczek – tj. ułatwienie przy spłacaniu poprzedniej darmowej kolejną darmową z innej firmy.

Ranga C – niepolecane pożyczki

Ranga C oznacza niepolecaną pożyczkę. Tak są oznaczone marki pożyczkowe oferujące dokładnie to samo co inne, po znacznie niższej cenie lub wprost za darmo bez ponoszenia żadnych kosztów. Ranga C to nadal zweryfikowani pożyczkodawcy i pośrednicy.

Ranga C nie będzie miała znaczenia dla klientów już zadłużonych, których dług przestał być obsługiwany. W przypadku opóźnień w spłacie poprzednich zobowiązań scoring kredytowy jest niski. Dla niskiego scoringu ranga C może być jedyną opcją.