Faraon24 » Kredyty hipoteczne » Pomoc dla kredytów hipotecznych na horyzoncie

Pomoc dla kredytów hipotecznych na horyzoncie

Domy kolorowe

Prezydencki projekt nowelizacji ustawy o wsparciu kredytobiorców w trudnej sytuacjo przyjęła podkomisja do spraw projektów frankowych a następnie skierowała go do komisji finansów.

Przed skierowaniem do komisji finansów podkomisja podjęła decyzję o akceptacji 23 poprawek. Te 23 poprawki zostały zaproponowane przez Tadeusza Cymańskiego z Prawa i Sprawiedliwości, który jest szefem tej podkomisji.

Warto zobaczyć jak wyglądał w perspektywie ostatnich lat kurs waluty kredytów frankowych czyli kurs CHF:

Kurs CHF od 1994 do 2019 roku. Widoczne trzy piki.

Jak widać na zaznaczonych na czerwono prostokątach kurs podawany jest od 1994 roku. Duży kwadrat u góry pokazuje trzy znaczące piki. Te znaczące piki tworzą tendencję dzięki, której można spodziewać się już w obecnym 2019 roku kolejnego piku do góry. Podkomisja chce uniknąć opieszałości przed zbliżającym się skokiem waluty i kolejnymi protestami środowisk poszkodowanych przez kredyty hipoteczne w czekoladowej walucie.

źródło: http://www.finanse.egospodarka.pl/kursy-walut/CHF

Jedna poprawka zakłada wyłączenie banków będących na etapie postępowania naprawczego z tak zwanego Funduszu Konwersji. http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/087D7274F140A994C12581B40040D300/%24File/1863-002.pdf Pierwszy dokument wspominający o funduszu konwersji powstał już w październiku 2017 roku.

Podkomisja zanim podjęła decyzję spędziła wcześniej kilka bitych godzin na gorącej dyskusji.

Opozycja jak zwykle oponowała i jak przystało na matematykę nie zdołała przegłosować swoich racji.

0 0 Głosy
Łączna ocena
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments