Pożyczki przez Internet » Kredyty hipoteczne » Sprawdzamy Financial Loans – 4 oddziały z pożyczkami hipotecznymi bez BIK – brak danych firmowych, niezrozumiały regulamin i bezpieczeństwo dokumentów

Sprawdzamy Financial Loans – 4 oddziały z pożyczkami hipotecznymi bez BIK – brak danych firmowych, niezrozumiały regulamin i bezpieczeństwo dokumentów

Firma nazywa się Financial Loans i zajmuje się udzielaniem szybkich pożyczek hipotecznych dla osób z egzekucją komorniczą, windykacją, licznymi długami i bez sprawdzania w BIKu. Mimo wielu starań nie udało mi się znaleźć faktycznie zarejestrowanej firmy noszącej taką nazwę, nie ułatwili tego sami nie podając numeru NIP czy REGON, żadnego nazwiska osoby odpowiedzialnej, żadnej informacji identyfikacyjnej. Sami zaś zapraszają do przesyłania im szczegółowych informacji na temat swoich nieruchomości włącznie z kluczowymi dokumentami takimi jak akty notarialne i księgi wieczyste. Brak danych firmowych zapala pierwsze czerwone światło, pokrętny i niezrozumiały regulamin zapala drugie i martwię się jeszcze o bezpieczeństwo przekazywanych danych osobowych oraz dokumentów w załącznikach. Sprawdzamy Financial Loans i jak zawsze na wszystko dajemy dowód.

Czytelnicy Faraon24 z pewnością zauważyli już, że produkty hipoteczne i mieszkaniowe zajmują coraz więcej miejsca w naszych analizach i opiniach. Poszerzenie zakresu działania z chwilówek o duże kredyty mieszkaniowe było naturalne i spodziewane bo zarówno te pierwsze małe i te drugie duże łączy bardzo wiele szczególnie w obszarze tego co klient myśli, że podpisuje a co faktycznie podpisuje. Z wielkim staraniem szukałem informacji, które mogły by uwiarygodnić biznes Financial Loans – niestety nic z tego bo autorzy biznesu mocno postarali się o wysoki poziom anonimowości a w połączeniu ewidentną fuszerką w projekcie firmowej strony cały projekt przypomina poziom gimnazjalny. Nie oznacza to wcale, że ten biznes nie istnieje i nie jest legalnie działającym, oznacza to tylko (lub „aż”), że cały anturaż informacyjny wokół niego jest na poziomie znacznie niższym niż akceptowalny.

Analiza czyli sprawdzamy czy taka firma jest zarejestrowana…

Najprostszym sposobem sprawdzenia czy dana firma w ogóle istnieje jest weryfikacja w rejestrach Krajowego Rejestru Sądowego KRS (spółki), Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej CEIDG (jednoosobowa działalność gospodarcza) oraz jeśli firma gromadzi dane osobowe również rejestrze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych GIODO. Rejestry te pozwalają na bardzo zaawansowane i dokładne wyszukiwanie przy pomocy wszelkich danych, które mogą identyfikować przedsiębiorstwo. Najlepiej do tego nadają się numery NIP, REGON i ewentualnie numer KRS jeśli rzecz dotyczy spółki. Numery te nie są podane na żadnej ze stron prowadzonych pod szyldem Financial Loans. Z jednej strony bardzo utrudnia to znalezienie podmiotu odpowiedzialnego (cały czas w dobrzej wierze zakładam, że jest to faktycznie firma zgodnie z informacją z ich stron), z drugie zaś zapala to wspomniane na wstępie pierwsze czerwone światło (bo nie sposób racjonalnie wyjaśnić braku danych firmowych). Zrzuty stron dopełnią analizy.

KRS

Wyniki KRS dla Financial Loans

KRS jest rejestrem spółek, jeśli firmy nie ma w tym rejestrze wcale nie oznacza, że nie istnieje, a że, nie ma tutaj Financial Loans wcale jeszcze nic nie znaczy, poszukamy dalej.

CEIDG

Wyniki CEIDG dla Financial Loans

CEIDG to rejestr działalności gospodarczych (nie spółek) i w nim również nie można odnaleźć żadnej firmy, która by była pod taką nazwą zarejestrowana. Cały czas mam na monitorze komputera otwartą stronę wniosku na której jest napisane dokładnie „wypełniając wniosek Pożyczkobiorca oświadcza, że firmę FINANCIAL LOANS…” dalsza treść ma znaczenie zupełnie innego rodzaju -jest całe pełne sformułowanie, które jest oficjalną informacją, że jest to firma.

GIODO

Wyniki GIODO dla Financial Loans

GIODO udostępnia narzędzie do wyszukiwania zbiorów danych osobowych zarejestrowanych zgodnie z prawem ze wskazaniem podmiotów odpowiedzialnych. Jak się domyślacie tutaj wyniki również są równe zeru. Zbiór GIODO jest o tyle istotny, że mamy do czynienia z przetwarzaniem danych osobowych wraz z bardzo newralgicznymi dokumentami, które przez wiele osób (np. autor, ja sam) na co dzień traktowane są jako szczególnie ważne a nawet tajne.

Co mówią serwery

Zrzuty

https://faraon24.pl/zrzut/http___pozyczka-prywatna.pl.zip

https://faraon24.pl/zrzut/http___www.pozyczka-bezbik.com.zip

https://faraon24.pl/zrzut/http___advice-pozyczki.pl.zip

Zrzuty dotyczą witryn znajdujących się pod domenami:

  • pozyczka-prywatna.pl
  • www.pozyczka-bezbik.com
  • advice-pozyczki.pl

Podobnych stron jest więcej, z łatwością można je odnaleźć wyszukując dłuższych fraz unikalnych dla jednej ze stron.

Ciekawe jest to, że mimo ewidentnie dokładnie tej samej działalności, niemalże identycznych stron to znajdują się one na różnych serwerach (2 z nich) i rozstrzał jest duży, właściwie to daleki ponieważ jeden serwer ma lokalizację w Niemczech a drugi w Stanach Zjednoczonych -wybór tak odległych lokalizacji powoduje chociażby dłuższy czas ładowania witryny w Polsce ale jak widać po samym wyglądzie ergonomia to w tej firmie obce słowo (na tym etapie słowo firma używam już nie serio aczkolwiek nadal z czerwonymi lampami ostrzegawczymi w głowie)..

WHO IS

Usługa, właściwie rekord WHO IS służy do podawania przez operatorów domen informacji identyfikacyjnych. Są to m.in. rejestrator czy kontakt techniczny.

WHO IS dla domeny pozyczka-prywatna.pl – http://whois.domaintools.com/pozyczka-prywatna.pl

Jest to domena, która pojawiła się w wynikach wyszukiwania, pozostałe domeny zostały znalezione przy okazji.

IP to 78.46.44.34 i jest przypisany do lokalizacji Niemcy Sachsen (Saksonia) Falkenstein (nazwa miejscowości) – Hetzner Online Ag. Jest to oczywiście Niemiecka firma hostingowa.

Jako typ rejestratora podano organizację:
registrant type: organization

Kontakt techniczny to:
company: REDKORN Przemyslaw Peron
street: Pozna 26
city: 66-620 Gubin
location: PL
phone:  +48.684226123
fax:  +48.684226220
last modified: 2012.02.01

Strona firmy REDKORN (NIP: 9261526504, REGON: 080329717)
wskazuje, że jest to firma zajmująca się stronami internetowymi. Sama ich strona to tylko jedna karta z danymi firmowymi.

Dane z CEIDG potwierdzają, że chodzi o PKD 63.12.Z czyli działalność portali internetowych (zobacz listę kodów PKD).

Ciekawostką jest, że REDKORD sprzedaje moduł do rejestracji domen APPKORN. Możliwe, że ten moduł został użyty przy rejestracji. Na pewno się temu bliżej przyjrzę.

A rejestrator to:
Consulting Service Sp. z o.o.
ul. Domaniewska 35A lok.1B
02-672 Warszawa
Polska/Poland
+48.22 8538888

Consulting Service Sp. z o.o. to firma zajmująca się domenami od 1999 roku. Nie potrzeba tu nic więcej wyjaśniać.

REDKORN i Consulting Service nie wydają się być związane z branżą hipoteczną ani żadną inną powiązaną stricte z kredytami ponieważ nie wynika to z żadnego punktu analizy oraz ich główna działalność jest zgoła inna niż omawiana. Wpisy w rejestrach WHO IS z założenia powinny być wiarygodne i na pewno zgodne ze stanem faktycznym ale fakty są takie, że znakomita większość domen w swoich rekordach informacyjnych ma dane albo firm operatorów hostingu, domen lub inne np. pośrednicy w sprzedaży domen jak After Market czyli Michau Enterprises Limited znany z wpisu Działalność zawiesiła Szybka Chwilówka (SzybkaChwilowka.pl). Sprawdzamy ofertę bez BIK od Józefa Świątkowskiego.

WHO IS dla domeny pozyczka-bezbik.com – http://whois.domaintools.com/pozyczka-bezbik.com

WHO IS dla domeny advice-pozyczki.pl – http://whois.domaintools.com/advice-pozyczki.pl

Mariusz Kowalczyk tel. 733-700-836

W sieci można odnaleźć wpisy na portalach ogłoszeniowych reklamujące Financial Loans a osoba kontaktową ma być Mariusz Kowalczyk. Podawany jest zawsze ten sam numer telefonu 733-700-836. Z założenia nigdy wcześniej nie prowadziliśmy wywiadów telefonicznych ale prawdopodobnie w najbliższych wpisach zaczniemy już te metody wykorzystywać do sprawdzania ofert zamieszczanych przez internet. Główne założenie badania wyłącznie oficjalnie podawanych informacji na stronach www i w rejestrach urzędowych zostanie rozszerzone. Tym razem trzeba usatysfakcjonować się wyłącznie informacją. Ogłoszenia te łatwo znaleźć wyszukując oczywistą frazę z użyciem słów imienia, nazwiska ew. numeru telefonu i oferty pożyczki bez bik.

4 oddziały

Financial Loans posiada 4 oddziały, są na terenie miast Warszawa, Kraków, Łódź oraz na terenie miasta Wrocław. Wszystkie posiadają stacjonarne numery telefonów i są to odpowiednio:

Warszawa – 22 354 76 40
Kraków – 12 312 02 40
Łódź – 42 949 02 40
Wrocław – 71 700 05 40

Jak łatwo zauważyć mamy tu do czynienia z podobnymi numerami telefonów, może to być zbieg okoliczności (w co wątpię) lub numery zarejestrowane są według klucza – mamy tu cztery razy suffix 40 oraz dwa razy 02 40.

Podsumowanie

Nie wiemy kto jest odpowiedzialny za Financial Loans (zauważcie, że słowo „firma” zniknęło). Nie wiemy kto zarejestrował domeny i kto przetwarza dane osobowe i dokumenty, które mają być wysyłane online. Dowodów jest parę załączonych, do oceny samodzielniej z mocnym wskazaniem na fakt, że im mniej chce się powiedzieć o sobie tym więcej chce się ukryć. Rejestry CEIDG, KRS i GIODO nic nie wiedzą o tym biznesie, analizę utrudniły braki w informacji o numerach firmowych NIP, REGON czy KRS. Cały Faraon24 żywi głęboką nadzieję, że każda osoba, która decyduje się na podpisanie umowy pożyczki pozabankowej bez bik i to w dodatku pod zastaw nieruchomości (czyli zastaw hipoteczny, dział IV w księdze wieczystej). Firmy podane jako rejestrator i kontakt techniczny domeny nie wydają się mieć wiele wspólnego z finansami dlatego tylko mała wzmianka o nich.

ocena
[W sumie: 0 | srednia:0]
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments