Currently set to Index
Currently set to Follow

Kredyt na raty CA

Logo Credit Agricole
9,64%
RRSO
0 - 10%
oprocentowanie
12,50%
prowizja
150 000 zł
maksymalny kredyt
10 lat
maksymalny termin
3.8/5
ocena redakcji: 3,8/5

Pożyczkę ratalną w Credit Agricole możemy otrzymać na maksymalnie 120 miesięcy tj. 10 lat z maksymalną kwotą do 150 000 zł. Minimalny okres wynosi 1 miesiąc a minimalna kwota 1000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania RRSO to 9,64%, prowizja za udzielenie może wynieść 12,50% a oprocentowanie może przybierać wartość z zakresu od 0 do 10%. Wyższa cena od podobnych pożyczek skutkuje wydaniem oceny 3,8 na 5 możliwych punktów.

Kalkulator – obliczamy wysokość raty

Dostępny jest kalkulator kredytu na stronach Credit Agricole, wygląda on tak:

Kalkulator pożyczki ratalnej

Podczas każdej zmiany parametru wyliczana jest automatycznie wysokość raty.

Od czego zależy wysokość raty – kalkulator pomoże

Wysokość raty zależy od oczywiście kwoty i okresu ale również od dodatkowych usług ubezpieczenia, od tego czy posiadaliśmy już wcześniej kredyt w Credit Agricole oraz od tego czy posiadamy konto w tym banku lub chcemy je od razu założyć.

Kwota i okres – suwaki

Dostępne są dwa suwaki pozwalające na określenie kwoty oraz okresu spłaty. Wybieramy spośród wartości od 1tys do 150tys zł. Przy każdym przesunięciu suwaka poznajemy kalkulację raty oraz zmienia się wartość RRSO. Zmiana wartości RRSO jest dyktowana każdym parametrem poza kwotą.

Dodatkowe ubezpieczenie – pole wyboru

Bank zapyta czy chcemy ubezpieczyć kredyt. Nie jest to obowiązkowe i dodatkowe będzie zwiększać wysokość raty. Ubezpieczenia kredytu nie są polecane z powodu trudności ich realizacji. Jeśli klient koniecznie chce ubezpieczyć swój kredyt to powinien dokładnie zapoznać się z warunkami ubezpieczenia ponieważ może okazać się, że nie tylko może być utrudniona jego realizacja ale można w ogóle się do niego nie kwalifikować.

Ubezpieczenie na wypadek śmierci kredytobiorcy

Jedną z korzystnych opcji ubezpieczenia jest ubezpieczenie na wypadek śmierci kredytobiorcy. W takiej sytuacji ubezpieczyciel powinien spłacić kredyt zmarłego dłużnika w całości.

Jest to korzystne w sytuacji kiedy kredytobiorca posiada spadkobierców. Po śmierci kredytobiorcy bank nadal jest wierzycielem i będzie domagać się spłaty z pozostałego po dłużniku majątku. Będzie miał pierwszeństwo zaspokojenia swoich roszczeń przed dziedziczącą rodziną zmarłego  i innymi ewentualnymi spadkobiercami. Kredyt ubezpieczony na taką okoliczność nie będzie obciążał majątku pozostałego po dłużniku ponieważ zostanie spłacony przez ubezpieczyciela.

Do wyboru mamy dwa pakiety ubezpieczeń:

  1. Ubezpieczenie w Pakiecie Podstawowym
  2. Ubezpieczenie w Pakiecie Rozszerzonym

Korzystamy z kalkulatora. Założeniem jest kredyt 50,000 zł spłacany w 60 ratach miesięcznych, klient nie posiadał wcześniej kredytów w tym banku oraz nie posiada tam konta.

▪ rata bez ubezpieczenia: 1 207,61​ zł

▪​ rata z ubezpieczeniem w pakiecie podstawowym: 1 290,44 zł​

▪​ ​rata z ubezpieczeniem w pakiecie rozszerzonym: 1 371,76 zł​

O prawie 90 zł wyższa rata przy podstawowym pakiecie oraz ponad 160 zł więcej dla pakietu rozszerzonego.

Różnice między pakietem podstawowym a pakietem rozszerzonym:

Pakiet podstawowy obejmuje ubezpieczenie na wypadek śmierci kredytobiorcy lub jego trwałego inwalidztwa.

Pakiet rozszerzony rozszerza podstawowy o ochronę w przypadku utraty pracy, poważnego zachorowania lub czasowej niezdolności do pracy.

W razie skorzystania z ubezpieczenia podstawowego procedury są proste, bardziej skomplikowane jest skorzystanie z rozszerzonego ubezpieczenia. Szczególnie zaleca się dokładne sprawdzenie warunków jakie należy spełnić aby się do niego kwalifikować.

ocena
[W sumie: 1 | srednia:5]

3
Opinie

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Michał StrausMilenaFranek Recent comment authors
Milena
Gość
Milena

Nie polecam. Obsługa infolinii bardzo niekompetentna. Zupełnie co innego słyszałam przez słuchawkę i zupełnie inna wersja w oddziale.
Jedna wielka strata czasu. Okazało się, że super warunki jakie dla mnie przygotowano są w innych bankach czymś normalnym a nawet wyjdzie często drożej.

Oddział Łódź, Przybyszewskiego 92 – nie polecam. Za to parę kroków dalej za ulicą jest kawiarnia, która mnie pociesza pod numerem 94B Cafe Vanilia – to polecam na problemy po wizycie w oddziale. Znają moją historię. Pozdrawiam ich.

Franek
Gość
Franek

Bardzo drogo. Kalkulator pokazuje zupełnie co innego niż Pan w banku opowiadał. Ostatecznie wybrałem zamiast Credit Agricole Alior Bank. Jestem dosyć zawiedziony bo kosztowało to trochę czasu a i pieniądze na dojazd do oddziału też należało wydać.